Svētdiena, 17. Oktobris, 2021. Gaitis, Gaits, Karīna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Noslēgušies Mēmeles upes gultnes un krasta tīrīšanas darbi


Noslēgušies Mēmeles upes gultnes un krasta tīrīšanas darbi2021.10.12 Komentāri (0) Noslēgušies Mēmeles upes gultnes un krasta tīrīšanas darbi

Noslēgušies Mēmeles upes gultnes un krasta tīrīšanas darbi, sadarbībā ar Rundāles pagasta zemnieku saimniecību „Lielupnieki”. Darbi norisinājās upes labajā pusē, dabas parka „Bauska" teritorijas krasta posmā no Mēmeles tilta līdz Dambja ielas laukumam aptuveni 500m garumā. Paveiktie uzdevumi: nederīgās upes grunts noņemšana, aizauguma un iegūtās masas izlīdzināšana un sablietēšana pieguļošā upes krasta ieplakā, lai nostiprinātu Mēmeles krastu, veiktu apkārtnes ainavisku sakārtošanu un novērstu turpmāku krasta eroziju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Darbu uzraudzību projekta aktivitātes ietvaros nodrošināja Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība, valdes priekšsēdētājs Valērijs Gabrāns. Sadarbībā ar biedrību „Ūdensaina” tika sniegtas konsultācijas Mēmeles aizauguma tīrīšanas un gultnes atjaunošanas darbos, kā arī sagatavots sertificēta saldūdeņu biotopa eksperta Andra Viestura Urtāna atzinums par virszemes ūdensobjekta tīrīšanas vai padziļināšanas iespējamo ietekmi un īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām, sugām un biotopiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V.Gabrāns pēc paveiktajiem darbiem secina: „Vēl kāds upes posms attīrīts no „džungļiem”. Pēdējos gados Lielupes baseina upju aizaugums ļoti progresē un prieks, ka ir izdevies atgūt vēl kādu teritoriju, kas brīva no pārliekas veģetācijas. Darbi bija nozīmīgi arī saistībā ar to, ka šī vieta ir sava veida Bauskas vizītkarte, jo no šosejas tilta braucējiem neviļus skatienam paveras Mēmeles ainava, kur tagad centrālais elements ir ne vairs meldriem, niedrēm un krastmalas kārkliem aizaugusi pamesta teritorija, bet straujš ūdens spogulis un nopļauta krastmala. Jāatzīst, ka darbi neraisījās raiti, jo bija gan administratīvi šķēršļi, saistībā ar piesardzību pret dabas objektiem, kas iekļauti īpašos reģistros, gan arī tīri tehniskiem, jo šajā vietā upes gultne veido cietu, nelīdzenu dolomīta plātni. Savukārt tilta rajonā darbus apgrūtināja veco tilta pamatu un konstrukciju atlūzas, kā arī būvgruži, kas izkaisīti pa visu krastmalu. Par nožēlu, upju aizaugšana turpināsies, taču šajā attīrītajā vietā tā tiks būtiski aizkavēta, līdz ar to, lietderīgi būtu darbus nākamā gadā veikt arī otrā tilta pusē”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Īpašu pateicību izsakām zemnieku saimniecībai „Sintijas” un tās vadītājam Aivaram Barkovskim, kura speciālā tehnika veica krastmalas apauguma tīrīšanu un, diemžēl, tur izgāzto būvgružu dēļ tehnika tika bojāta.

 

Ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Zivju fonda līdzfinansētiem Lielupes gultnes tīrīšanas darbiem, kopumā šogad no pārlieka aizauguma tika iztīrīti vairāk kā 4,5 ha un izpļauti 21,3 ha upes gultnes. 

Projekta „Sugu un biotopu stāvokļa uzlabošana dabas parka „Bauska” teritorijā” ietvaros turpināsies darbs pie dabas parka teritorijas sākumpunkta labiekārtošanas, kur tiks izvietotas arī informatīvās plāksnes. Tādā veidā veicinot sabiedrības informētību un izglītošanu, iepazīstinot ar īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām, sugām un biotopiem.

Vairāk par projektu: ŠEIT

Projektu finansē Latvijas vides aizsardzības fonds, līdzfinansē Bauskas novada pašvaldība.

 

 

 

 

 

 

Ilze Munda,
projektu vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas