Ceturtdiena, 08. Decembris, 2022. Gunārs, Gunis, Vladimirs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

LIAA biznesa inkubators


 

 

01.06.2021.

Infografika, kurā teksta veidā paskaidrota informācija cik pieteikumi saņemti LIAA Jelgavas biznesa inkubatora izsudinātajā 2021.gada pavasara uzņemšanā


28.05.2021.

33 jaunie uzņēmēji uzņemti LIAA Jelgavas biznesa inkubatorā

Pēc aprīļa mēnesī notikušajām komisijām, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubators apstiprinājis atbalsta sniegšanu 7 jauniem uzņēmumiem inkubācijas programmā un 26 biznesa ideju autoriem pirmsinkubācijas programmā, no kuriem 6 ir diasporas dalībnieki.

„Rekordlielā pieteikumu skaita dēļ uzņēmējiem bija liela konkurence šajā uzņemšanā. Katrs pretendents aizstāvēja savu biznesa ideju uzņemšanas komisijā un tos vērtēja pēc visu LIAA biznesa inkubatoru vienotiem kritērijiem. Jāatzīst, lai arī vietu skaits bija lielāks nekā ierasts, arī šoreiz neapstiprināto dalībnieku vidū ir lieliskas idejas, kuras diemžēl neizturēja konkurenci. Aicinām turpināt attīstīt savas biznesa idejas un atkārtoti pieteikties biznesa inkubatora atbalstam rudenī,” aicina LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs.

Inkubācijas atbalstam apstiprināti uzņēmumi SIA ELIGENT (Jelgava) - automātikas projektu realizācija, kas ietver trīs pamatvirzienus – robotizācija, rūpnieciskā un ēku automatizācija; SIA Phytopresso (Vecumnieki) - augu ekstraktu, tai skaitā ēterisko eļļu un hidrolātu ražošana augu veselības un augšanas veicināšanai; SIA Migla Boards (Ozolnieki) – ekskluzīvu longbordu ražošana; SIA Lifetech Solutions (Jelgava) – dezinfekcijas stendu ražošana; SIA Unicorns Unlimited (Jelgava) – mājas lapu audita pakalpojumi; SIA Kasmo (Vecumnieki) – modulāras bērnu dizaina mēbeles; SIA Brand on Demand (Jelgava) digitālā platforma Supiful, kas sniedz iespēju interesentiem uzsākt savu uztura bagātinātāju zīmola biznesu.

No 88 jauno uzņēmēju pieteikumiem 34 tika iesniegti inkubācijas programmas atbalstam, tādēļ uz vienu vietu pretendēja 4 līdz 5 uzņēmumi. Savas biznesa idejas aizstāvēja arī pirmsinkubācijas programmas pretendenti – no 48 biznesa ideju autoriem uzņemti 20. Tiem pieviesosies 6 diasporas dalībnieki no Vācijas, Itālijas, Turcijas, Ungārijas un Anglijas.

Pirmsinkubācijas programmā savas biznesa idejas attīstīts jaunie uzņēmēji no Bauskas novada (šķiedru cementa izstrādājumu ražošana), Jelgavas pilsētas (grants seguma ceļa restaurēšanas iekārta; dizaina lampas un vāzes; maizes un citu mīklas produktu ražošana; veselīgas, ātri pagatavojamas picas; mobilās fotogrāfa kastes pakalpojumi; beķereja; no samtenēm iegūts safrāns), Jelgavas novada (gaļas produktu ražošana un pārstrāde; mājas dekora priekšmeti no otrreiz pārstrādājama materiāla), Vecumniekiem (dizaina putnu būrīšu konstruktora ražošana; konditorejas izstrādājumi; 3D drukāšanas materiāli no plastmasas vai plastmasas atkritumiem), Dobeles novada (biešu kečupa ražošana; platformas izstrāde meistarklasēm; datoru un perifēro iekārtu ražošana; mākslinieciskas un izklaides darbības), kā arī no Ozolnieku novada (brīvā laika apģērbs; rakstāmpapīra ražošana).

Inkubatora mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu komersantu izveidi un attīstību, nodrošinot fiziskas personas un komersantus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai nepieciešamo vidi, konsultācijām, apmācībām, mentoru atbalstu un grantu līdzfinansējumu. LIAA Jelgavas biznesa inkubatora darbības teritorija ir Jelgava, Tērvete, Auce, Dobele, Ozolnieki, Bauska, Vecumnieki, Rundāle, Iecava un to novadi. Nākamā uzņemšana LIAA biznesa inkubatoros norisināsies rudenī, jaunu dalībnieku pieteikumi tiks pieņemti septembrī.
Vairāk informācijas LIAA mājas lapā.

Infografika, kurā teksta un zīmējumu veidā attēlota informācija par saņemto un apstiprināto pieteikumu skaitu pirmsinkubēšanas un inkubēšanas programmās 2021.gada martā

Renāte Bērante
LIAA Jelgavas biznesa inkubatora
vecākā projektu vadītāja 

 


24.05.2021.

LIAA Jelgavas biznesa inkubatora atbalstam pieteikušies 88 jaunie uzņēmēji

Šajā pavasarī 854 jaunie uzņēmēji pieteikušies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatoru sniegtajam atbalstam - no tiem 339 inkubācijas (INK) programmai un 515 pirmsinkubācijas (PINK) programmai. LIAA Jelgavas biznesa inkubators saņēmis rekordlielu pieteikumu skaitu, abām atbalsta programmām kopā pieteikušies 88 jaunie uzņēmēji.

LIAA Jelgavas biznesa inkubators saņēmis 34 jauno uzņēmēju pieteikumus inkubācijai un 48 pirmsinkubācijai. Visielākais pieteikumu skaits saņemts no uzņēmējiem Jelgavas pilsētā (INK – 16; PINK – 19), pēc tam seko Bauskas novads (INK – 5; PINK – 7), Dobeles novads (INK – 1; PINK – 7), Vecumnieku novads (INK – 3; PINK – 4), Jelgavas novads (INK – 2; PINK – 4) un Ozolnieku novads (INK – 2; PINK – 4). Saņemti pieteikumi arī no Tērvetes, Iecavas, Jūrmalas, Olaines novadiem un Rīgas pilsētas. Pretendenti aizstāvēs savas biznesa idejas uzņemšanas komisijā maijā, lai cīnītos par vienu no 7 vietām uz inkubāciju vai 20 vietām uz pirmsinkubāciju.

Šogad LIAA biznesa inkubatori aicināja biznesa inkubatoru atbalstam pieteikties arī diasporas pārstāvjus. Šim aicinājumam atsaucās 80 jaunie uzņēmēji, kas dzīvo un strādā citviet pasaulē. No tiem divi pretendenti aizstāvēs savu biznesa ideju LIAA Jelgavas biznesa inkubatora inkubācijas uzņemšanā, savukārt 6 dalībnieki no Vācijas, Itālijas, Turcijas, Ungārijas un Anglijas saņems diasporas tiešsaistes pirmsinkubācijas apmācības, ko nodrošinās LIAA Jelgavas biznesa inkubators.

2020. gada rudenī visos biznesa inkubatoros kopumā tika saņemti 533 pieteikumi, bet 2020. gada pavasarī – 501 pieteikums. Šajā pavasarī LIAA inkubācijas programmā pieteikušies 339 jauni uzņēmēji un 515 biznesa ideju autori pirmsinkubācijas programmā, kas kopā veido 854 pieteikumus. Salīdzinot ar iepriekšējo pietiekšanos 2020. gada rudenī, kopējais pieteikumu skaits palielinājies par 65 %, kas apliecina, ka pandēmijas laikā interese par savas uzņēmējdarbības attīstību ir pieaugusi.

LIAA Biznesa inkubatoru departamenta direktore Laura Očagova: Ar katru gadu redzam, ka LIAA biznesa inkubatora programmas kļūst populārākas un biznesa ideju autori un jaunie uzņēmēji piesakās, lai izmantotu LIAA biznesa inkubatora programmu sniegtās iespējas sava biznesa attīstīšanai. Šo programmu popularitāti un potenciālo  dalībnieku interesi veicina inkubatoru dalībnieku rezultāti, par kuriem runā gan LIAA, gan pašu uzņēmumu sasniegumi pasaulē – spējot konkurēt globālā līmenī, tā arī sasniegtie eksporta apjomi. Pēdējos 3 gados biznesa inkubatoru dalībnieku eksporta apjomi sasnieguši vairāk nekā 125 milj. EUR.” 

Arī šogad populārākie inkubatori, ieskaitot diasporas iesniegumus, ir Radošo industriju (Rīga, 164 pieteikumi), Jūrmalas (90) un Jelgavas (88). Uzņemšanas rezultāti inkubācijas un pirmsinkubācijas programmās būs zināmi 2021. gada maijā.

 

Renāte Bērante
LIAA Jelgavas biznesa inkubatora
vecākā projektu vadītāja 


01.03.2021.

LIAA Jelgavas biznesa inkubators uzsāk jaunu dalībnieku uzņemšanu

Attēlā redzama ķieģeļu siena un vienradža galva. Attēlā publicēta informācija par jaunu dalībnieku uzņemšanu Jelgavas biznesa inkubatorā.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas biznesa inkubators no 1. līdz 22.martam uzsāk jaunu dalībnieku uzņemšanu:

PIRMSINKUBĀCIJA - fiziskām personām, biznesa ideju autoriem, kuru uzņēmējdarbība ir idejas līmenī vai ir uzsākta produktu/pakalpojumu testēšana.

INKUBĀCIJA - uzņēmumiem, kas nav vecāki par 3 gadiem. Biznesa ideju autoriem, kuri jau ir izstrādājuši prototipu vai uzsākuši pārdošanu/pakalpojuma sniegšanu.

Piesakies konsultācijai, rakstot uz jelgava@liaa.gov.lv

Visa informācija par pieteikšanos : https://ej.uz/wfpu

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatori sniedz atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai fiziskām personām un jaundibinātiem komersantiem. Tas ir Eiropas Savienības un Latvijas valsts kopīgi veidots projekts tiek īstenots kopš 2016. gada. Visā Latvijā darbojas 13 reģionālie biznesa inkubatori un Radošo industriju inkubators Rīgā, kurš specializēts sniegt atbalstu radošo industriju uzņēmumiem.

 

Informācijas avots: Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra

 

 


26.08.2020.

LIAA Bauskas biznesa inkubators apvienojas ar LIAA Jelgavas biznesa inkubatoru

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Bauskas biznesa inkubators, sākot ar jauno uzņemšanu septembrī, darbosies, apvienojoties ar LIAA Jelgavas biznesa inkubatoru. LIAA Bauskas biznesa inkubatora esošie dalībnieki turpinās saņemt atbalstu LIAA Jelgavas biznesa inkubatorā, arī jaunu dalībnieku uzņemšana, kas paredzēta septembrī, notiks LIAA Jelgavas biznesa inkubatorā. Visi Bauskas, Rundāles, Vecumnieku un Iecavas novadu jaunie uzņēmēji aicināti pieteikties klātienes vai attālinātām konsultācijām gan Bauskā, gan Jelgavā.

„Jelgavas un Bauskas biznesa inkubatoru apvienošanas mērķis ir radīt daudz augstāku atbalstu un pievienoto vērtību uzņēmējiem. Apvienošanas rezultātā Jelgavas biznesa inkubatora kopiena pieaugs no 36 inkubācijas dalībniekiem līdz 54, savukārt kopējais kopienas dalībnieku skaits, kurā ir gan esošie, gan bijušie pirmsinkubācijas un inkubācijas dalībnieki būs jau 250 iepriekšējo 150 vietā. Tas ļaus mums organizēt daudz vērtīgākas mācības un piesaistīt jaunus atbalsta mehānismus jaunajiem uzņēmējiem, palielināt uzņēmēju savstarpējās sadarbības un atbalstu vienam pret otru. Jaunu uzņēmumu attīstībā ļoti nozīmīga ir pieredzes apmaiņa, dalīšanās ar zināšanām, nozīmīgiem kontaktiem un spēja sadarboties, tādēļ jau šobrīd zinām, ka abu inkubatoru dalībnieki būs ieguvēji, jo kopienas dalībnieku skaita pieaugums savstarpēju dalībnieku mijiedarbību ievērojami paaugstinās,” ir pārliecināts Ņikita Kazakevičs, LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vadītājs.

Sākot ar jaunu dalībnieku uzņemšanu septembrī, LIAA Jelgavas biznesa inkubatora atbalsta programmām varēs pieteikties uzņēmēji no Jelgavas pilsētas, Jelgavas, Dobeles, Ozolnieku, Auces, Tērvetes, Bauskas, Rundāles, Vecumnieku un Iecavas novadiem. LIAA Bauskas biznesa inkubators un tā dalībnieki tiks pievienoti LIAA Jelgavas biznesa inkubatora dalībniekiem, taču Bauskā paliks LIAA Jelgavas biznesa inkubatora atbalsta vienība, kurā tuvumā esošie uzņēmēji varēs saņemt gan konsultācijas, gan iesniegt un saņemt nepieciešamo dokumentāciju atbalsta saņemšanai. Visi mācību pasākumi un kopiestrādes telpas tiks nodrošināti LIAA Jelgavas biznesa inkubatorā, Jelgavā, Peldu ielā 7, 5. stāvā.

Jaunu dalībnieku uzņemšana visos 14 Latvijas (LIAA – Magnetic Latvia) biznesa inkubatoros noritēs no 1. septembra līdz 20. septembrim. Pieteikumu pieņemšana inkubācijas un pirmsinkubācijas atbalsta saņemšanai tiek organizēta 2 reizes gadā. Visa informācija par pieteikšanos un pieteikuma anketa apskatāma LIAA mājas lapā: https://www.liaa.gov.lv/lv/programmas/biznesa-inkubatori/pieteiksanas.
Jautājumos par apvienošanu vai pieteikšanos kādai no atbalsta programmām aicinām sazināties ar mums, rakstot uz e-pastu jelgava@liaa.gov.lv.

LIAA Biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un uzņēmumus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai vai idejas attīstīšanai nepieciešamo vidi, koprades telpu, jauno uzņēmēju kopienu, konsultācijām, mācībām, tīklošanās pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un līdzfinansējumu biznesa attīstībai. LIAA Biznesa inkubatori ir finansēti ERAF projekta Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" ietvaros.

Renāte Bērnate
LIAA Jelgavas biznesa inkubators


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seko jaunumiem Facebook: https://www.facebook.com/LIAAbauska/

LIAA Biznesa inkubatori tiek finansēti projekta "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" ietvaros.

Saziņai:
Katoļu iela 3, Bauska, LV-3901
Tālrunis +371 62400908