Pirmdiena, 27. Jūnijs, 2022. Malvis, Malvīne

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Sadraudzība


Lietuva: Pasvale

Adrese:  Biudžetinė įstaiga Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys, Lietuva

Rajona pašvaldības priekšsēdētājs: Gintautas Geguzinskas

E-pasts:  rastine@pasvalys.lt

Tālrunis: (8 451) 54 101

Mājaslapa: https://pasvalys.lt

Īss pašvaldības raksturojums: Pasvales rajons ir viens no sešiem rajoniem, kas ietilpst Panevežas apriņķī.  Pašvaldības centrs- Pasvales pilsēta atrodas  Lietuvas ziemeļos, netālu no Latvijas robežas.  Pirmoreiz rakstos Pasvales vārds minēts 13. gs beigās. No 14. līdz 15. gs. Pasvales apvidu pārmaiņus iekaroja Livonijas ordenis un Lietuvas dižkunigaitija. 1557. gadā Pasvalē tika parakstīts Pasvales līgums, pēc kura Livonijas ordenis pakļāvās Lietuvas dižkunigaitijas virsvarai.

Rajonā teritorijas platība - 1476 km2, iedzīvotāju skaits rajonā - ~25601, pilsētās (Pasvale un Joniškelis)  - ~17509. Rajonā attīstīta lauksaimniecība un mežsaimniecība.

Sadarbības jomas: kultūras, mākslas un sporta, bērnu un jauniešu atbalsta programmas, ekoloģijas un dabas resursu racionāla izmantošana, vietējo pārvalžu labās prakses pārņemšana, tūrisma, tajā skaitā ārstnieciskā tūrisma attīstība, kopīgu atbalsta programmu īstenošana, uzņēmējdarbības vides attīstība un sociālā joma. Sadarbības līgums noslēgts 2019.gada 21.septembrī.

Sadraudzības līgums

           


Lietuva: Birži

Adrese:  Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 38, LT-41143 Biržai, Lietuva

Rajona pašvaldības priekšsēdētājs: Vytas Jareckas

E-pasts:  meras@birzai.lt  

Tālrunis: (8 450) 43 142

Mājaslapa: https://birzai.lt/

Īss pašvaldības raksturojums: Biržu rajons ir viens no sešiem rajoniem, kas ietilpst Panevežas apriņķī.  Pašvaldības centrs - Biržu pilsēta atrodas  Lietuvas ziemeļos, 22 kilometrus uz dienvidiem no Skaistkalnes un 201 km uz ziemeļiem no Viļņas. Pirmoreiz rakstos Birži minēti 1455. gadā, kad Lietuvas dižkungs un Polijas karalis Kazimirs IV jauniegūtās zemes piešķīra Radviliem, kas Biržus pārvaldīja no 16. gadsimta līdz 1804. gadam. Vēsturiski pazīstama kā Radzivilu dzimtas rezidences pilsēta.

Rajonā teritorijas platība - 1476 km2, iedzīvotāju skaits rajonā - ~28205, pilsētā - ~10573. Rajonā attīstīta lauksaimniecība. Pilsētā attīstīta pārtikas ražošana (alus darītava) un tekstilrūpniecība. Biržu rajona ļaudis jau no seniem laikiem zināja, kā izmantot minerālu resursus ārstniecībai un kā kopt no senatnes nākušās alus darīšanas tradīcijas.

Sadarbības jomas: kultūras, mākslas un sporta, bērnu un jauniešu atbalsta programmas, ekoloģijas un dabas resursu racionāla izmantošana, vietējo pārvalžu labās prakses pārņemšana, tūrisma, tajā skaitā ārstnieciskā tūrisma attīstība, kopīgu atbalsta programmu īstenošana, uzņēmējdarbības vides attīstība un sociālā joma. Sadarbības līgums noslēgts 2019.gada 21.septembrī.

Sadraudzības līgums


Moldova: Soroka

Adrese:  Consiliului Raional Soroca, str.Ştefan cel Mare 5, MD-3006 mun.Soroca, Moldova

Rajona pašvaldības priekšsēdētājs: Veaceslav Rusnac

E-pastsconsiliu@soroca.org.mdpresedinte@soroca.org.md

Tālrunis: +373 023022650

Mājaslapa: http://www.soroca.org.md

Īss pašvaldības raksturojums: Soroka (rumāņu: Soroco) ir pilsēta Moldovā pie Dņestras upes aptuveni 160 km uz ziemeļiem no Kišiņevas. Sorokas rajona vārds pirmo reizi minēts 1499.gadā. Tā ir Sorokas rajona administratīvais centrs. Rajonā atrodas viena pilsēta un 68 ciemi. Teritorijas platība pilsētā - 11.88 km2, iedzīvotāju skaits rajonā - ~95 018, pilsētā - ~22,196. Rajonā attīstīta lauksaimniecība, raktuvēs iegūst - granti, oļus. Ražo desas, sulas no augļiem, piena produktus, ādas apavus. 

Sadarbības jomas: kultūras, mākslas un sporta, bērnu un jauniešu atbalsta programmas, ekoloģijas un dabas resursu racionāla izmantošana, vietējo pārvalžu labās prakses pārņemšana, tūrisma, tajā skaitā ārstnieciskā tūrisma attīstība, kopīgu atbalsta programmu īstenošana, uzņēmējdarbības vides attīstība un sociālā joma. Sadarbības līgums noslēgts 2016.gada 27.augustā.

Sadraudzības līgums


Gruzija: Hašuri 

Adrese: Khashuri Municipality, 2 Tabidze Street, 5700 Khashuri, Georgia 

Pašvaldības vadītājs:  Mihails Jašanvili

E-pasts:nsukhiashvili@gmail.comkhashurimunicipality@gmail.com

Tālrunis:+995 368 242285

Mājaslapa: www.khashuri.org.ge

Īss pašvaldības raksturojums:platība -582 km², iedzīvotāju skaits:rģionā~70,000, pilsētā 30,000. Hašuri ir pilsēta centrālajā Gruzijas daļā, 1921.gadā ieguva pilsētas statusu. Hašuri reģionā ietilpst 81 ciemats. Reģions ir bagāts ar kultūras pieminekļiem, kalnu upēm un ezeriem.

Sadarbības jomas: oficiālo delegāciju, sabiedrisko organizāciju, dažādu nozaru speciālistu, tūristu grupu, amatierkolektīvu, sportistu apmaiņa. Divpusēja labās prakses pārņemšana. Sadraudzības līgums noslēgts 2011.gada 24.septembrī.

Brošūra par Hašuri

Sadraudzības līgums


Zviedrija: Hedemoras komūna

Adrese: Hedemora kommune, Box 201, 776 28 Hedemora, Sweden
Pašvaldības vadītājs: Ulfs Hansons

E-pastsulf.hansson@hedemora.sekommun@hedemora.se

Tālrunis:0225 341 70

Mājaslapa: www.hedemora.se

Īss pašvaldības raksturojums: platība - 934.04 km2, iedzīvotāju skaits: rajonā ~ 15,500, pilsētā ~ 7,000, Hedemora ir pašvaldība Dalarnas provincē Zviedrijas centrālajā daļā.  Hedemora ir vecākā un vienīgā Dalarnas provinces viduslaiku pilsēta. Pilsētas centrā atrodas daudzas senas koka ēkas. Hedemorā ir ģimnāzija, vairākas privātskolas, kultūras nami, teātris, sporta celtnes un atpūtas vietas. Hedemorā ir attīstīta enerģijas ražošana.

Sadarbības jomas:ekonomikas, izglītības, kultūras, veselības un sociālās aprūpes, sporta, vides, atpūtas un tūrisma jomā. Bauskas sadarbība ar Hedemoru tika uzsākta jau deviņdesmitajos gados, Bauskas pilsētas dome un Hedemora sadarbības līgumu noslēdza 2003. gadā. Hedemoras pilsētas delegācija daudzkārt ir apmeklējusi Bausku sniedzot atbalstu Bauskas slimnīcai, Sarkanā Krusta organizācijai, skolām u.c. organizācijām.

Sadraudzības līgums


Čehija: Nāhoda

Adrese:PSC 547 61, Masarykovo nám. 40,Mesto Nachod, The Republic of Czech

Pašvaldības vadītājs:Jans Birke

E-pasts: Jan.birke@mestonachod.czd.benesova@mestonachod.cz

Tālrunis: 491405200

Mājaslapa: www.mestonachod.cz

Īss pašvaldības raksturojums: platība - 33.32km2, iedzīvotāju 

skaits ~21,500Nāhoda ir pilsēta Hadečas Kraloves novadā. Pilsētā daudzveidīgas vēsturiskas celtnes – pilis ar franču dārzu, baznīcas, Rātsnams, vecpilsētas Pasta ēka. Nāhodā atrodas arī  reģionālā mākslas galerija un muzejs.

Sadarbības jomas:dialoga uzturēšana starp pašvaldībām, lai dalītos pieredzē, un īstenotu kopīgas aktivitātes sporta, kultūras un sociālajā jomā, veicinot un atbalstot mūsu līdzpilsoņu pieredzes apmaiņu. Sadraudzības līgums noslēgts 2010.gada 23.jūlijā.

Sadraudzības līgums


Lietuva: Pakroja

Adrese: Biudžetinė įstaiga, Kęstučio g. 4, LT-83152 Pakruojis

Pašvaldības vadītāja: Saulius Margis

E-pasts: meras@pakruojis.ltsavivaldybe@pakruojis.lt

Tālrunis/Fakss: (8 421) 69 073

Mājaslapa: www.pakruojis.lt

Īss pašvaldības raksturojums: platība - 1,316 km2, iedzīvotāju skaits reģionā 29,500, pilsētā~ 6,000, pilsētā atrodas vairāk kā 410 vietējās un valsts nozīmes kultūras pieminekļi, bagāta ar mākslīgām ūdenstilpnēm- karjeri un baseini, attīstīta lauksaimniecība, tūrisms.

Sadarbības jomas: uzņēmējdarbība, informācijas un pieredzes apmaiņa, investīciju piesaiste, sadarbība starp bibliotēkām, muzejiem un citām kultūras iestādēm, sporta un jauniešu organizācijām, nevalstiskajām organizācijām.

Sadraudzības līgums


Lietuva: Radvilišķi

Adrese: Radviliškio rajono savivaldybė Aušros a. 10, 82196 Radviliškis

Pašvaldības vadītājs: Antanas Čepononis

E-pasts: meras@radviliskis.lt, informacija@radviliskis.lt

Tālrunis:  (+370) 422 69 003

Mājaslapa: www.radviliskis.lt

Īss pašvaldības raksturojums:platība - 1,635 km2, iedzīvotāju skaits rajonā ~ 42,900, pilsētā ~ 19,000. Atrodas  Lietuvas ziemeļos. Cauri pilsētai iet nozīmīgs dzelzceļa mezgls un tā  atzarojums Daugavpils-Radvilišķi bija galvenais pilsētas attīstības stimuls. Pilsēta ir iecienīts tūrisma objekts, kurā ir vairākas dzirnavas, pilis, senās baznīcas un vēsturiskās ēkas.

Sadarbības jomas:delegāciju apmaiņa (nevalstiskās organizācijas, tautsaimniecības nozaru speciālistu pārstāvji, tūristu grupas, amatierkolektīvi, sportisti u.c.), kopīgu ideju un projektu īstenošana.

Sadraudzības līgums


Polija: Ripina

Adrese: 87-500 Rypin, ul. Warszawska 40,Poland

Pašvaldības vadītājs: Pāvels Gržibovskis

E-pasts: sekretariat@rypin.eu

Tālrunis:  +48 54 280 96 00

Mājaslapa: www.rypin.eu

Īss pašvaldības raksturojums:platība -10.96 km2, iedzīvotāju skaits ~ 17, 000. Ripina atrodas Kujavas Pomerānijas vojevodistes austrumu daļā, apmēram 50 km no Toruņas. Šī pilsēta ir viena no vecākajām pilsētām Polijā.

Sadarbības jomas:ekonomikas, izglītības, kultūras, veselības un sociālās aprūpes, sporta, vides, atpūtas un tūrisma jomā. Apmaiņas programmas. Sadarbība ar Ripinu uzsākta 2007.gadā, kad Polijas delegācija apmeklēja Bauskas pilsētas domi un pēc abpusējas vienošanās tika parakstīts sadarbības līgums. Sadarbības ietvaros turpmāk ir plānota delegāciju apmaiņa un sadarbība starp skolu jauniešiem, sportistiem un uzņēmējiem. 

Sadraudzības līgums