Otrdiena, 21. Marts, 2023. Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde, Benedikta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Vasaras brīvlaikā jaunieši aktīvi iesaistījās Nodarbinātības valsts aģentūras izsludinātajā aktīvās nodarbinātības pasākumā


Vasaras brīvlaikā jaunieši aktīvi iesaistījās Nodarbinātības valsts aģentūras izsludinātajā aktīvās nodarbinātības pasākumā2021.09.13 Komentāri (0) Vasaras brīvlaikā jaunieši aktīvi iesaistījās Nodarbinātības valsts aģentūras izsludinātajā aktīvās nodarbinātības pasākumā

Jau astoto gadu Vecumnieku novada dome iesaistījās Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) izsludinātajā aktīvās nodarbinātības pasākuma „Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanā. Pasākuma mērķis ir veicināt skolēnu (vecumā no 15 līdz 20 gadiem) īslaicīgu nodarbinātību vasaras brīvlaikā valsts līdzfinansētās darba vietās, nodrošinot skolēniem iespēju iegūt prasmes, iemaņas un pieredzi. NVA īstenotais skolēnu vasaras nodarbinātības pasākums norisinājās no 1. jūnija līdz 31.augustam.

Vecumnieku novada dome jau 2021. gada janvārī izsludināja pieteikšanos darbam Vecumnieku novada pašvaldībā kā gadījuma darbu strādniekam. Piedāvāto darba vietu saraksts tika sagatavots pieteikumu reģistrēšanas secībā. NVA mājas lapā elektroniski reģistrēties pasākumam skolēni varēja no 2021. gada maija.

Darba vietas tika nodrošinātas visos Vecumnieku novada pagastos (Bārbeles pagasts, Kurmenes pagasts, Stelpes pagasts, Skaistkalnes pagasts, Valles pagasts, Vecumnieku pagasts). Jauniešu aktivitāte arī šogad bija augsta - uz Vecumnieku novada domē piedāvātajām darba vietām pieteicās 36 strādāt gribētāji. Diemžēl visiem skolēniem darba vietas nevarēja nodrošināt, jo strādāt gribētāju skaits bija lielāks par piedāvāto darba vietu skaitu. Kopumā Vecumnieku novada dome pasākuma laikā nodrošināja 30 darba vietas gadījuma darbu strādnieka pienākumu veikšanai.

Vecumnieku pagastā strādāja 9 jaunieši, Skaistkalnes un Valles pagastos katrā tika nodarbināti 6 skolēni, Bārbeles, Stelpes un Kurmenes pagastos vasaras brīvlaiku lietderīgi izmantoja 3 jaunieši.

Darba devējam iesaistoties vasaras nodarbinātības pasākumā, Nodarbinātības valsts aģentūra piešķir dotāciju skolēna ikmēneša darba algai 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas (EUR 500,00) atbilstoši faktiski nostrādātajam darba laikam. Darba devējs nodrošina līdzfinansējumu pasākumos iesaistīto skolēnu ikmēneša darba algai ne mazāk kā 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēra atbilstoši faktiski nostrādātajam darba laikam, kā arī veic ikmēneša izmaksas valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām par skolēna un skolēna darba vadītāja darba algu.

Pagastu pārvaldēs katru vasaras periodu ir liels pieprasījums pēc papildu darba rokām. Skolēni tiek iesaistīti teritorijas sakopšanas darbos – ravēšanā, laistīšanā, zaru apgriešanā, malkas krāmēšanā, parka celiņu kopšanā un tīrīšanā un citos saimnieciskos darbos. Jauniešu ieguldītais darbs pagastu teritorijas sakopšanā ir liels atspaids, kas atvieglo ikdienas darba gaitas. Skolēni tika iesaistīti arī pagastos rīkoto pasākumu sagatavošanas darbos, piemēram, Liliju svētkos Vecumniekos un Pēterdienas svētku organizēšanā Kurmenes pagastā.

Iegūtā darba pieredze vasaras laikā ir noderīga arī pašiem jauniešiem. Kā atzīst Bārbeles pagasta pārvaldes vadītāja Santa Bračka, dažkārt skolēniem nav iepriekšējas pieredzes saimniecisko darbu veikšanā, līdz ar to, šeit tiek iegūtas pirmās iemaņas.

Jauniešu motivācija iesaistīties vasaras darbos ir dažāda – daļa skolēnu vēlas iesaistīties materiālu apsvērumu dēļ, citus skolēnus pasākumā piesaka vecāki ar mērķi lietderīgi aizvadīt vasaras brīvlaiku, gūt pirmo darba pieredzi un prasmes. S.Bračka atzīst: „Katram jaunietim ir savs mērķis, kāpēc tiek pieņemts lēmums par dalību šajā programmā.  Galvenais motivējošais faktors ir samaksa par padarīto. Šogad divi no trim skolēniem šādā programmā iesaistījās pirmo reizi. Bija patīkami apzināties, ka jaunieši saprot, kas ir darbs un nebaidās iesaistīties pagasta teritorijas sakopšanā.” Kurmenes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Sils atzinīgi vērtē darbos iesaistīto jauniešu darbu – jaunieši esot strādājuši ļoti čakli un kārtīgi. Arī Vecumnieku pagasta darbu vadītāja Līga Veismane uzslavē skolēnu paveikto šajā vasarā: „Šogad bija ļoti aktīvi bērni, vienkārši malači. Bērni izrādīja  interesi par darāmiem darbiem.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stelpes pagastā jūlijā strādāja Kristofers Pankrats
Foto: Sandis Neimanis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valles pagastā jūlijā vasaras darbos jau otro gadu pēc kārtas iesaistījās Annija Anna Arāja un Lilita Ķikure
Foto: Iveta Radziņa

 

 

 

 

Pagastu pārvaldēs cer, ka arī nākošajā gadā varēs iesaistīties NVA rīkotajā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā, jo iespēju piedalīties vasaras darbos skolēni gaida katru gadu, savukārt pagastos ir izveidojusies veiksmīga  pieredze uzticēt saimnieciskos darbus jauniešiem.

Alīna Žukauska
Vecumnieku novada domes
Attīstības plānošanas nodaļas
projektu koordinatore
Tālr. 63920596
e-pasts: alina.zukauska@vecumnieki.lv

Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas