Otrdiena, 27. Septembris, 2022. Ādolfs, Ilgonis

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Turpinās projekts jauniešiem “PROTI un DARI!”


Turpinās projekts jauniešiem “PROTI un DARI!”2021.09.21 Komentāri (0) Turpinās projekts jauniešiem “PROTI un DARI!”

Projekts ir unikāla iespēja jauniešiem vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri pašlaik nemācās, nestrādā algotu darbu, neapgūst arodu pie amata meistara un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki,  saņemt individuālu atbalstu un bez maksas  saņemt dažādus atbalsta pasākumus -  psihologa konsultācijas, profesionālu karjeras konsultāciju, apmeklēt kursus, iepazīt dažādu profesiju speciālistu darba specifiku, attīstīt talantus, apmeklēt kultūras pasākumus un sportiskas aktivitātes. Lai īstenotu plānotos atbalsta pasākumus vēl veiksmīgāk un sasniegtu izvirzītos mērķus, katru jaunieti ikdienas gaitās atbalsta programmas vadītājs un mentors. Katrs jaunietis, īstenojot individuālo pasākumu programmu, projektā tiek iesaistīts no 2 - 4 mēnešiem, ar iespēju, gan tikai  pamatotā nepieciešamības gadījumā, pagarināt iesaistes laiku. Projektā līdz šim ir iesaistīti 99 jaunieši. Šā gada trešajā ceturksnī projektā darbojās viens programmu vadītājs un seši mentori. Patreiz projektā iesaistīti pieci jaunieši, aktīvi saņem atbalstu četri jaunieši.

 

Projekts Latvijā darbojas kopš 2016.gada un Bauskas novada pašvaldība šo projektu ieviesīs līdz 2021.gada 31.decembrim. Šogad paredzēts vēl iesaistīt un sniegt atbalstu diviem mērķgrupas jauniešiem. Ja tiks pagarināts projekta ieviešanas laiks, tad 2022. gadā atbalstu plānots nodrošināt piecpadsmit jauniešiem.

 

Projekta darbība veiksmīgi turpinās arī pandēmijas COVID-19 ierobežojumu apstākļos, daudzas aktivitātes jau sākotnēji tiek plānotas e-vidē.

 

Projekta ietvaros šā gada trešajā ceturksnī divas jaunietes kursos  apguva “Bērnu aprūpes pamatus”, iepazina auklītes un audzinātājas darba specifiku pirmskolas  iestādēs. Viena jauniete apmeklēja skaistumkopšanas kursus mācību centrā “Elisanda”, apguva  programmu “Skropstu pieaudzēšana” un “Uzacu formas veidošana, krāsošana, henna”, ieguva sertifikātus, tiekoties ar nozares speciālistiem, jauniete iepazina profesijas specifiku un darba vidi šajā jomā, iepazīstināta ar saimnieciskās darbības veidiem un ar to saistītu likumdošanu. Viens jaunietis iepazina IT speciālista darbu un izglītības iespējas šai jomā. Kāds cits iepazina kino operatora un fotogrāfa darba specifiku. Trīs jaunieši mācās auto vadīšanu kursos, lai iegūtu B kategorijas auto vadītāja apliecību - divi jaunieši to apgūst IK “Bauskas autoskola” un viens auto vadīšanas prasmes apgūst auto skolā “ZAMS”.  Cits jaunietis projekta ietvaros ieguva C kategorijas auto vadītāja apliecību un vēlas  strādāt uz operatīvā transporta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, iepazinis darba specifiku šai jomā. Divi jaunieši apmeklējuši kursus mācību centrā “BUTS” un ieguvuši apliecību “Autoiekrāvēja vadītājs” un “Krūmgrieža, motorzāģa operators”.

 

Visiem jauniešiem tiek nodrošināta karjeras un psihologa konsultācija. Jaunieši labprāt izmanto iespēju noklausīties lekcijas un piedalīties meistarklasēs par sev interesējošām tēmām.

 

Projekta ietvaros ļoti intensīvi tiek strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tiek pārrunātas darba iespējas dažādās jomās. Intensīvi tiek mācītas darba meklēšanas un darbā noturēšanās prasmes, jaunieši tiek iepazīstināti ar darba likumdošanu – darba ņēmēja/devēja tiesībām un pienākumiem.

 

Projekta ietvaros tiek piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

 

Mērķgrupas jaunieši tiek aicināti pieteikties atbalstam Eiropas Sociālā fonda finansētā projektā "PROTI un DARI!", Nr. 8.3.3.0/15/I/001.

 

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Ingai Krollei 26351163.

 

Vairāk par projektu: ŠEIT. 

 

Informāciju sagatavoja:
Inga Krolle,
projekta programmu vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas