Sestdiena, 01. Oktobris, 2022. Lāsma, Zanda, Zandis

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Notiks Zemessardzes un Bauskas novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas mācības “Pilskalns”


Notiks Zemessardzes un Bauskas novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas mācības “Pilskalns”2022.04.06 Komentāri (0) Notiks Zemessardzes un Bauskas novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas mācības “Pilskalns”

7. aprīlī Rundāles apvienības pārvaldē norisināsies Bauskas novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas un Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljona iepriekš plānotās mācības “Pilskalns”. Mācības organizē Zemessardzes 53. kājnieku bataljons sadarbībā ar Aizsardzības ministriju.

Mācību “Pilskalns” mērķis ir uzlabot atbildīgo institūciju izpratni par atbildību sadalījumu un praktisko rīcību militāra apdraudējuma gadījumā. Mācību dalībnieki izspēlēs dažādus krīzes situāciju scenārijus, kuros civilās aizsardzības komisija pieņems lēmumus un noteiks reaģēšanas plānus, lai militāra apdraudējuma gadījumā civiliedzīvotāji tiktu nodrošināti ar pamatvajadzībām.

 

Mācībās piedalīsies Aizsardzības ministrijas, Zemessardzes 1. Rīgas brigādes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī Bauskas novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas pārstāvji.

Jau ziņots, ka 2019. gada 8. janvārī Ministru kabinets atbalstīja Aizsardzības ministrijas izstrādāto informatīvo ziņojumu par visaptverošās valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu Latvijā, kuras mērķis ir padziļināt visu valsts institūciju sadarbību, nodrošināt efektīvu publiskās un privātās partnerības mehānismu izstrādi, paaugstināt sabiedrības izpratni par iespējām aizsargāt sevi, savu ģimeni un Latvijas valsti, kā arī izstrādāt sabiedrības pašorganizēšanas instrumentus krīzes gadījumiem.

Visaptverošā valsts aizsardzība paredz stiprināt aizsardzības spējas, kā arī valsts un sabiedrības gatavību organizēties un pārvarēt krīzes. Viens no visaptverošās valsts aizsardzības mērķiem ir sadarbības stiprināšana starp valsts institūcijām, privāto sektoru, nevalstiskajām organizācijām un iedzīvotājiem.

 

Informāciju sagatavoja:
Zemessardzes 1. Rīgas brigādes
sabiedrisko attiecību speciālists
Raivis Zeltīts
Tālr. 25479770
Facebook/Rīgas brigādes zemessargi


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas