Sestdiena, 03. Decembris, 2022. Evija, Jogita, Raita

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Militāro mācību cikla „Namejs" aktīvā fāze Bauskas novadā norisināsies no 8. līdz 12.septembrim


Militāro mācību cikla „Namejs2021.08.27 Komentāri (0) Militāro mācību cikla „Namejs" aktīvā fāze Bauskas novadā norisināsies no 8. līdz 12.septembrim

No 30. augusta līdz 3. oktobrim visā Latvijā norisināsies Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikls „Namejs 2021”, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei.
Militāro mācību aktīvā fāze Bauskas novadā norisināsies no 8. līdz 12.septembrim, kad uzdevumu izpildē tiks iesaistīta Zemessardzes 1.Rīgas brigādes 53. bataljona un Ienženieru rotas karavīri un zemessargi.

Militārajās mācībās „Namejs 2021” piedalīsies Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīri, zemessargi, rezerves karavīri, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Ieslodzījumu vietu pārvaldes darbinieki. Kopā mācībās piedalīsies aptuveni 9300 dalībnieku.

Militāro mācību cikla uzdevumi tiks veikti uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošas zemes īpašumiem. Pastiprināta militārās tehnikas pārvietošanās plānota sekojošos Bauskas novada ceļa posmos:

  • Bauska – Iecava – Strēlnieki
  • Bauska – Vecsaule – Skaistkalne
  • Bauska – Uzvara

Iedzīvotāju ievērībai!

Nacionālajos bruņotajos spēkos augustā, septembrī un oktobrī intensīvi turpināsies militāro mācību cikls. Mācību un vingrinājumu laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lidos militārās lidmašīnas un helikopteri.

Bruņotie spēki aicina ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem. Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

Mācību laikā ārpus poligoniem tiks izmantota tikai mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot.

Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

Iespēju robežās operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija, Facebook lapā @Latvijasarmija, kā arī FB @Rigas brigades zemessargi un Kontakttālrunis: +317 28637064.

 

Pulkvežleitnants Kaspars Kokins
Latvijas Republikas Zemessardzes
1.Rīgas brigādes 53.kājnieku bataljona komandieris

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas