Bauskas novada dome

Jaunumi


Zemgalē pabeigta pērnā gada Kultūras programmas ieviešana un izstrādāta jauna2015.01.29 Komentāri (0) Zemgalē pabeigta pērnā gada Kultūras programmas ieviešana un izstrādāta jauna

Zemgales plānošanas reģionā (ZPR) pabeigta pērnā gada Kultūras programmas ieviešana un izstrādāta jauna – 2015. gadam, kas, pēc saskaņošanas ar Attīstības padomi, iesniegta gadskārtējam projektu konkursam Latvijas Kultūrkapitāla fondā (LKKF), lai saņemtu atbalstu no akciju sabiedrības Latvijas Valsts meži ziedojumu mērķprogrammas.

Minētā mērķprogramma radīta, lai veicinātu kultūras pieejamību sabiedrībai, organizējot projektu konkursus kultūras atbalstam reģionos. Šogad šim mērķim Latgales, Kurzemes, Vidzemes un Zemgales reģionā paredzēts tērēt pavisam 319 000 eiro. Cik lielu atbalstu no šīs summas saņems Zemgale, rādīs iesniegto projektu konkursa rezultāti, kurus plānots paziņot līdz 27. februārim. Drīz pēc tam ZPR administrācija izsludinās savu – Zemgales projektu konkursu, kas iesniedzēju vidū ar katru gadu gūst aizvien lielāku atsaucību, jo izstrādāto projektu ieviešana ļāvusi ievērojami bagātināt gan vietējās kultūras dzīves norises, gan sekmējusi kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu, saglabāšanu un popularizēšanu.

Pērnajā gadā, piemēram, Zemgales Kultūras programmas projektu konkursam pavisam bija saņemti 82 projektu pieteikumi, no kuriem atbalstīja 40 projektus, pārsvarā, kas vērsti uz dažādu kultūras pasākumu norisi, restaurācijas darbu veikšanu nozīmogos kultūrvēstures objektos, grāmatu sagatavošanu un izdošanu, kā arī jau agrāk aizsākto aktivitāšu turpināšanu. Dobeles, Kultūras namā un Amatu mājā, ieviešot projektu „Zemgaļu raksti cauri laikiem”, bija noorganizēti vairāki semināri, praktiskās nodarbības un diskusijas, sarīkota tematiska izstāde ar dažādu tērpu detaļām, aksesuāriem un priekšmetiem, kas tapuši iedvesmojoties no nodarbībās gūtajām zināšanām un prasmēm. Minētais projekts 2014. gadā nominēts kā veiksmīgākais kultūras projekts Dobeles novadā. Savukārt Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastā, ieviešot projektu „Zemgales kultūrvides attīstība un popularizēšana”, iegādātas četras etnogrāfiskās kokles, vijole un noorganizēti vairāki tematiski pasākumi, tostarp pagasta folkloras kopas koncerts „Ziemas zīmēs”.

Bez tam Tērvetes dabas parkā aizvadītajā vasarā ar Zemgales Kultūras programmas atbalstu izskanēja pēc vairāku gadu pārtraukuma izskanēja tradicionālie Bērnu operas svētki, bet Jēkabpils novada biedrība „Sēļu pūrs” sagatavoja un izdeva bagātīgi ilustrētu Raiņa dzejas krājumu bērniem, kas ievadīja gatavošanos dižā novadnieka 150. jubilejas gadam. Grāmatā ietverti 33 ilustrēti Raiņa dzejoļi, bet ilustrāciju autori ir mākslinieki no Latvijas un Lietuvas – kopīga plenēra dalībnieki, kā arī bērnu – ilustratoru konkursa uzvarētāji.

Juris Kālis,
ZPR speciālists.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas