Bauskas novada dome

Jaunumi


Valsts prezidents Raimonds Vējonis pārrunā reģionālo attīstības centru problēmas2015.12.11 Valsts prezidents Raimonds Vējonis pārrunā reģionālo attīstības centru problēmas

Reģionālo attīstības centru apvienība ceturtdien, 10.decembrī, tikās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, lai pārrunātu reģionālo attīstības centru identificētās problēmas, tajā skaitā valsts institūciju pakalpojumiem reģionos, problēmām izglītības finansēšanā, kā arī VARAM iniciēto ideju par reģionālo reformu.

Pasākumā Bauskas novadu pārstāvēja pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone.  

“Reģionālo attīstības centru apvienība ir gandarīta, ka šādā, samērā sarežģītā brīdī, Valsts prezidents ir atradis laiku satikties ar delegāciju. Tas rāda, ka Raimonds Vējonis saprot, cik nozīmīgi ir reģioni un ka Latvijas panākumu atslēga ir tieši reģionu attīstība.

Tikšanās laikā tika pārrunāts būtiskāko jautājumu un problēmu loku, kas saistās gan ar valsts pārvaldes institūciju pakalpojumu pieejamību, gan izglītības reformām, gan ceļiem, gan Eiropas Savienības fondu efektīvu ieviešanu un pieejamību un daudziem citiem jautājumiem.

“Domājam, ka tas palīdzēja saprast reālo ainu Latvijas reģionos un mūsu vajadzības, kas savukārt varētu  palīdzēt arī diskusijās par jauno valdību, tās sastāvu un darbības deklarāciju,”  biedrības “Reģionālo attīstības centru apvienība” valdes priekšsēdētājs un Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Reģionālo attīstības centru vadītāji  vēlas vērst valsts vadītāju uzmanību uz virkni valdības iniciētajiem projektiem, kuri ir uzsākti iepriekšējos gados reģionos, bet kuri nav tikuši turpināti, piemēram projekts „Nākamās paaudzes elektronisko sakaru tīklu attīstība lauku reģionos”.


Citas ziņas