Bauskas novada dome

Jaunumi


Valsts prezidents pasniedz Dāviņu un Vecsaules pagasta ģerboņus2015.05.18 Komentāri (0) Valsts prezidents pasniedz Dāviņu un Vecsaules pagasta ģerboņus

Valsts Heraldikas komisija un Valsts prezidenta kanceleja 14.maijā uz svinīgu pasākumu „Pašvaldību ģerboņu svētki” Melngalvju namā – prezidenta mītnes vietā – bija aicinājusi Dāviņu un Vecsaules pagasta pārstāvjus, kā arī Bauskas novada domes priekšsēdētāju Raiti Ābelnieku. Pasākumu atklāja valsts prezidents Andris Bērziņš, kurš ir šīs tradīcijas izveidotājs. Valsts prezidents pasākumā visiem pagastu vadītājiem pasniedza īpaši sagatavotas ģerboņu mapes. Savukārt uzaicinātie pašvaldības pārstāvji prezentēja savu pagastu un sniedza skaidrojumu simbolikai, kas bija atspoguļota ģerbonī.

Dāviņu pagasts ļoti mūsdienīgā videofilmā raksturoja pagastā notiekošo, īpaši uzsverot Bruknas muižas kā garīgās kultūras vietu, kura attīstās. Tas pārliecināja klātesošos, ka jaunā pagasta ģerboņa galvenais elements – Bruknas muižas kapiteļa attēls ir pamatoti izvēlēts. Vecsaules pagasts bija izveidojis iespaidīgu sava jaunā ģerboņa prezentāciju, tā elementus skaidrojot ar dzīvo vārdu un dziesmām folkloras kopas „Vecsaule” izpildījumā. Neliels ieskats vecsaulietes Agras Ķēniņas teiktajā: „Mēs, Vecsaules iedzīvotāji, lepojamies, ka „saules” vārda maģiskais, mītiskais starojums ir iekodēts mūsu pagasta vietvārdos un pagasta nosaukumā – Vecsaule, Jaunsaule, Mazsaule, Vecsaules strauts, Saules strauts un Saulupīte. Kā arī dažādos vēstures materiālos ir minēts, ka Vecsaules pagasta teritorija ietilpusi Saules zemes sastāvā. Saules enerģētiskais spēks un vitalitāte iemājo (caurvij) pagasta ļaužu dzīvesziņā – ikdienas ritumā, svētku svinēšanas paradumos, tradīcijās, kultūrā. Tādēļ ģerboņa centrālais simbols ir Saule. Saules vārda cildenums un svētība jūtama arī tai vietā, kuras nosaukumā tas ietverts – Vecsaulē. Iespējams, ka Vecsaulē saule spīd biežāk un cilvēki vairāk smaida, jo Dieviņš un daba mūs apveltījusi ar vienu

 no lielākajām bagātībām – auglīgu lauksaimniecībā izmantojamu zemi – laukiem un mežiem. Tādēļ ģerboņa apakšē

jā daļā ietverta zaļā krāsa, kas ir dzīvības un dabas ikgadējās atmodas simbols. Zemes auglību vairo ūdens. Tas palī

dz laukiem un druvām briest un nest augļus. Vecsaules teritoriju savā nerimtīgajā plūdumā šķērso vairāki strauti un upītes. Bet mūsu lielākā rota un lepnums ir Mēmeles upe un Saules strauts, ko ģerbonī simbolizē viļņotā gaiši zilā līnija.” Šie izjustie, emocionālie vārdi un lieliskais folkloras ansambļa skanējums saviļņoja klātesošos un veidoja lielisku pasākuma noslēdzošo daļu.

Kā uzsvēra Valsts 

Heraldikas komisijas sekretāre un pasākuma vadītāja Ramona Umblija: „Līdz ar šo divu Bauskas novada pagastu ģerboņu izveidi Bauskas novads būs apģērbts.” Svētku noslēgumā klātesošos uzrunāja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks.

Aija Spriņķe, Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja

Ar pasākuma gaitu varat iepazīties fotogalerijā šeit


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas