Bauskas novada dome

Jaunumi


Svinīgi atklāta Gailīšu pagasta bibliotēka2019.02.22 Komentāri (0) Svinīgi atklāta Gailīšu pagasta bibliotēka

Šodien, 22.februārī, Uzvaras pamatskolas telpās atklāta Gailīšu pagasta bibliotēka. Bibliotēkas vadītāju Ilgu Pētersoni sveica Saeimas deputāts un VARAM parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs, Bauskas novada domes vadība un deputāti, Bauskas Centrālās bibliotēkas vadītāja Māra Kuļikauska, Uzvaras pamatskolas pārstāvji un citi sveicēji.

Atklāšanas laikā pasākuma dalībniekiem tika prezentēta daļa no Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Biznesa bibliotēku potenciāla attīstība uzņēmējdarbības veicināšanai pašvaldībās” (BUSINESS BAG), Nr.LLI-155 rezultatīvajiem rādītājiem – izremontētas bibliotēkas telpas, iegādātais informācijas tehnoloģiju aprīkojums, bibliotēkas mēbeles un iegādātā literatūra.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iepriekš Gailīšu pagasta bibliotēka atradās Gailīšu pagasta pārvaldes ēkas telpās. Pārbūvētās un izremontētās Uzvaras pamatskolas telpas ir lieliski piemērotas mūsdienīgas bibliotēkas vajadzībām. Plašās telpas ir sadalītas vairākos blokos – lasītāju stūris, datortelpa, jauniešu zona, kā arī daļa telpas ir atstāta brīva, to ērti aprīkotu pēc nepieciešamības vieslekcijām, meistarklasēm, spēlētu spēles un citas aktivitātēs.

 

Būvuzņēmējs SIA “Kvintets M” līguma ietvaros veica Gailīšu pagasta bibliotēkas – Uzvaras vidusskolas telpu grupas vienkāršoto atjaunošanu un teritorijas labiekārtojuma vienkāršoto atjaunošanu saskaņā ar arhitektes Sandras Smolijas izstrādātajām apliecinājuma kartēm un interjera dizaina risinājumiem.

 

Gailīšu pagasta bibliotēkas kopējās būvniecības izmaksas ir 92 241,08 EUR t.sk. PVN.  Mēbeļu iegādes izmaksas Gailīšu bibliotēkai: 12 298,39 EUR bez PVN (14 881,05 EUR ar PVN). Mēbeļu piegādi veica SIA “FL Birojs”.

Būvdarbus veica SIA “Kvintets M” par kopējo summu 72 712,30 EUR bez PVN (87 981,88 EUR ar PVN).  Būvuzraudzību nodrošināja SIA “Būvētika”, par kopējo summu 3520 EUR bez PVN (4259,20 EUR ar PVN).

 

Atgādinām, ka arī projektā “Biznesa bibliotēku potenciāla attīstība uzņēmējdarbības veicināšanai pašvaldībās” savas pārvērtības piedzīvoja Jaunsaules un Ozolaines bibliotēkas. Abās bibliotēkās būvdarbus veica SIA “Latbūvnieks”. Jaunsaules bibliotēkas telpu pārveidošana izmaksāja 46 485 eiro, savukārt Ozolaines bibliotēka - 31 934 eiro.

 

Īstenotā pārrobežu sadarbības projekta mērķis ir uzlabot infrastruktūru un celt to darbinieku kapacitāti ar mērķi nodrošināt inovatīvu uzņēmējdarbības atbalsta centra vidi, kā arī nodrošināt bibliotēkās kvalitatīvus biznesa atbalstošus pakalpojumus, attīstīt uzņēmējdarbības atbalsta bibliotēku tīkla potenciālu un iespējas.

 

Projekta vadošais partneris: Projekta vadošais partneris ir Pasvales rajona pašvaldība, projekta partneris Bauskas novada pašvaldība.

 

Projekta kopējās izmaksas ir 375 920,31 EUR, kur Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 319 532,26 EUR, valsts līdzfinansējums - 18 796,02 EUR un Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums 37 592,03 EUR.

 

Fotogalerija: ŠEIT

 

Artūrs Dulbe,
sabiedrisko attiecību speciālists

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas