Bauskas novada dome

Jaunumi


Sumināti Bauskas novada sporta laureāti 20142014.12.16 Komentāri (0) Sumināti Bauskas novada sporta laureāti 2014

Aktīvā sporta dzīve nenorimst, pat Saulgriežu laiku sagaidot. Decembra mēnesis aizritēja Bauskas novada Sporta laureāta svētku zīmē. Tika apkopoti aizvadītās sezonas rezultāti. Izvērtēti novada labākie un populārākie sportisti. Apzināti šī gada nozīmīgāko jubileju svinētāji.

13.decembra vakarā Īslīces kultūras namā pulcējās novada sportiskākie ļaudis. Ap 300 dažādu paaudžu un sporta veidu pārstāvji ieradās uz saviem svētkiem, kurus jau piecpadsmito reizi, ciešā sadarbībā, organizē Bauskas novada dome, sporta centrs „Mēmele” un novada laikraksta „Bauskas Dzīve” redakcija.

Šajā, jubilejas, reizē vakara vadītājas lomā iejutās Bauskas novada deputāte, Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja Inita Nagņibeda. Apsveikuma uzrunas klātesošajiem teica novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks, laikraksta „Bauskas Dzīve” galvenā redaktore Anita Rozentāle un sporta centra „Mēmele” galvenā speciāliste Inga Ūbele. Vakara noskaņu palīdzēja radīt Īslīces amatieru teātra „Dadži” aktieri, iejūtoties rūķu lomās.

Pasākuma svinīgā daļa iesākās ar šī gada jubilāru sumināšanu. Novada sporta centra sarūpētās balvas par ieguldījumu Bauskas novada sporta tradīciju uzturēšanā un stiprināšanā saņēma esošie un bijušie sportisti. Bauskas novada domes priekšsēdētājs R.Ābelnieks sveica basketbolisti Larisu Antužāni, volejbolistus Kārli Ārentu, Ināru Balodi, Jāni Upelnieku, Borisu Muravjovu un Edīti Zaķi, vieglatlētus Aleksandru Rimševicu, Dainu Sunteiku un Viliju Akermani, novusistus Staņislavu Bednarčiku, Ringoldu Karosu, Anitu Krastiņu, Viktoru Klimantoviču un Jāni Salnu, galda tenisistus Zigmantu Gulbi un Aleksandru Bungši, kā arī sportisti, cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem, Lilitu Kārklu. Pēc sveikšanas jubilāri kopīgi nofotografējās un tika sveikti ar klātesošo vēlējumu „Daudz baltu dieniņu”...

Pēc jauno talantu priekšnesumiem uz apbalvošanu tika aicināti pagastu sporta organizatoru izvirzītie aktīvākie sporta atbalstītāji. Sporta centra „Mēmele” direktors Zintis Alksnis un novada izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka. Mežotnes pagasts šajā reizē vēlējās pateikt paldies Evijai Švecai, Gunāram Šteinhardam un Inesei Jakobai, codieši atzīmēja Kasparu Brazovski ieguldījumu. Gailīšu sporta aktīvs novērtējis Riharda Kaladas darbu, bet vecsaulieši apbalvošanai ieteica Jāni Ozoliņu un Ivaru Zanderu. Savukārt par veiksmīgu komandu organizēšanu un iesaistīšanos Latvijas veterānu sporta spēlēs tika sumināti Artis Dīcmanis un Didzis Bergmanis. Par ieguldījumu sporta aktivitāšu un veselīga dzīvesveida atbalstošu projektu izstrādē un realizācijā urravas saņēma Jolanta Lauva.

Par „Gada notikumu sportā” sporta centra vērtējumā kļuva brāļu Mārtiņa un Jāņa Podžus veiksmīgie starti Deivisa kausa izcīņā valsts izlases sastāvā un uzvaras „FUTURE” turnīros. Balvu saņēma abu puišu mamma Anta Podža. Lai gan arī viņa savā laikā ir bijusi laba vieglatlēte, un labprāt iesaistītos nu jau senioru sporta aktivitātēs, tomēr pašlaik viss laiks ir pakļauts abu zēnu sportiskās izaugsmes nodrošināšanai.

Par „Vispusību sportā” balvu saņēma ilggadējs Bauskas novada cīņas komandas pārstāvis, trīskārtējs Pasaules senioru čempions brīvajā cīņā, Pasaules veterānu čempions grieķu-romiešu cīņā Aleksejs Kostirevs. Aleksejs ir ne tikai talantīgs sportists un Latvijas cīņas sporta federācijas viceprezidents, bet arī neatlaidīgs un mērķtiecīgs cīņas sporta tradīciju veicinātājs Latvijā. Jau vairākus gadu desmitus Aleksejs kolekcionē un vāc materiālus par Latvijas 19.-20.gadsimta cīņas sporta attīstību. Kā kādā intervijā atzīmē pats sportists- „dzīvokļa darba kabinets pārtapis par unikālu muzeju, kura eksponāti un daudzveidīgās relikvijas ir liecinieki Latvijas cīņas sporta vēsturei kopš cirka cīņu pirmsākumiem un līdz mūsdienām. Latvijā tā ir vislielākā un bagātāka kolekcija, kuras izveidošanā man palīdzējuši leģendāri cīkstoņi, viņu tuvinieki un atvases. Aleksejs rīko izstādes, lai padalītos ar savu pieredzi, un iepazīstinātu interesentus ar šo bagātīgo Latvijas sporta vēstures sadaļu. 

Pēc skaistā un emocionālā sporta deju grupas „Relax” priekšnesuma, uz „sarkanā paklāja” tika aicināti 2014.gada labākie sportisti. Apbalvotāja gods šajā reizē tika bijušajam baušķeniekam, tagad VEF vīriešu komandas vecākajam trenerim Nikolajam Mazuram. Kā pirmais, savas balvas saņēma Jānis Baltušs. Vairāku gadu garumā šis talantīgais, jaunai vieglatlēts tiek izvirzīts Bauskas novada Gada sportista nominācijā. Šajā sezonā Jānis atkārtoti kļuva par Latvijas čempionu 400m un 400m barjerskrējienā, Prezidenta balvas izcīņas sacensību uzvarētāju 400m barjerskrējienā. Rīgas atklātā čempionāta uzvarētāju, Latvijas čempionu 4x200, 4x400m stafetes skrējienos. Izcīnot 3.vietu Eiropas komandu čempionāta 2.līgas sacensībās vieglatlētikā, palīdzēja mūsu valsts vienībai atgriezties I līgā, Eiropas čempionātā „aizskrēja” līdz pusfinālam.
Par „Gada sportisti” kļuva Regīna Pironena, kura vairāk kā 20 gadus startē Bauskas novada dambretes komandā, ir šī gada Latvijas individuālā un komandu čempione 64 lauciņu dambretē, Latvijas sporta veterānu sporta spēļu vicečempione, Pasaules čempionātā Sanktpēterburgā sportiste izcīnīja 15. vietu.

„Gada sporta veterānes” godā pirmo reizi nominēta gargabalniece Skaidrīte Šnitka. Kopš pirmajām sacensībām, kad pārstāvēja Bauskas novada veterānu saimi, Skaidrīte ir izcīnījusi medaļas. 2014.gada Latvijas veterānu sporta spēlēs bijusi nepārspējama pavasara krosā un 3000m skrējienā finālsacensībās Jelgavā, kā arī kopā ar komandas biedrenēm Eviju, Solvitu un Ingūnu, ļoti spēcīgā konkurencē, šogad „izrāva” bronzas godalgas 4x100m stafetē.

Par „Gada sporta veterānu” tika apstiprināts Agris Grandovskis – vairākkārtējs, arī šī gada, Latvijas veterānu čempionāta un Latvijas veterānu sporta spēļu uzvarētājs florbolā, rezultatīvākais spēlētājs, veterānu spēļu bronzas godalgas ieguvējs minifutbolā, starptautisku florbola sacensību dalībnieks un medaļnieks. Florbols, protams, ir komandas spēle un Agra mērķtiecība un neatlaidība bieži vien ir kopīgo uzvaru pamatā. Agra vadībā ir aug spēcīga jaunā Bauskas florbola paaudze! Viņa audzēkņi ir iekļauti arī valsts izlases sastāvā.

Pēc neilga pārtraukuma šajā gadā apbalvojumu saņēma arī sportists –cilvēks ar īpašām vajadzībām. Šajā nominācijā kandidātus nosauc sporta un rehabilitācijas biedrība „Bauska”. 2014.gada balvu saņēma Lija Bulāne – viņa Latvijas invalīdu sporta federācijas 2014.gada čempionātā izcīnījusi čempiones titulu novusā un galda tenisā. Rīgas atklātajā čempionātā arī palikusi nepārspēta tenisā un šautriņu mešanā. Aktīva invalīdu sporta pasākumu dalībniece gan novadā, gan valsts un pārrobežas sadraudzības biedrību rīkotajās aktivitātēs. 
 

Vairāku gadu garumā Bauskas novada sportiskos sasniegumus kaldina jaunie vieglatlēti. Tādēļ sporta padome nominācijā „Gada sporta komanda” izvirzīja novada vieglatlētikas stafetes komandu - Jāni Baltušu, Rivo Vožniaku, Andri Ūdri, Ģirtu Dubinski, šajā sezonā „meistarvienībai” pievienojās jaunie talanti Deivids Šumskis un Daniels Balodis - Katrs par sevi jauni talantīgi sportisti, uzrādot augstvērtīgus rezultātus startējuši dažāda mēroga sacensībās. Bet visi kopā ir spēcīga komanda, kura jau vairākus gadus ir Latvijas vieglatlētikas sacensību stafetes skrējienu favorīti!

2014.gada Latvijas čempioni 4x200m, 4x400m stafetēs, bronzas medaļu ieguvēji 4x100m skrējienā.  Visi 2014. gada „Bauskas novada sporta laureāti” saņēma piemiņas medaļas un krāšņo fotoalbumu „Latvija Sočos”

Pārsteiguma saldās balvas tika novada hokeja komandai, kura savā pirmajā startā veterānu spēlēs prata izcīnīt čempionu titulu, arī sieviešu veterānu basketbola komandai, kura neraugoties uz spēcīgo konkurenci, prata nosargāt čempionu titulu. Priekšsēdētājs R. Ābelnieks sveica Invalīdu sporta un rehabilitācijas biedrību „Bauska” pasniedzot tās vadītājam Ilgonim Rencim Atzinības rakstu un naudas balvu 400 Euro apmērā.

Svinīgās daļas noslēgumā pie laikraksta aptaujas par populārākajiem sportistiem uzvarētāju apbalvošanas ķērās Anita Rozentāle ar savu komandu. Kā uzrunā minēja redaktore saņemti vairāki simti ankešu. Apkopojot rezultātus, tika noskaidroti šī gada Bauskas novada populārākie sportisti. Populārāko sportistu un sporta komandas godā ūdensmotosportisti – Uvis Slakteris, Ieva Millere un šī gada Latvijas čempioni „Mēmeme sports”, 2014.gada populārākā sporta veterāne ir basketboliste Līga Rimševica, bet populārākā veterāna gods jau, atkārtoti, Igoram Slakterim. Laikraksts pasniedza arī savu simpātiju balvu par daudzpusību sportā, to saņems Alfrēds Graudiņš. Visiem populārākajiem sportistiem tika pasniegti avīzes „Sports” gada abonements.

Pateicoties uzrādītajiem augstvērtīgajiem rezultātiem, 140 Bauskas novada sportisti saņēma naudas balvas. Šajā gadā lieliski startējuši Bauskas sporta seniori. Latvijas sporta veterānu savienības 51.sporta spēļu kopvērtējumā izcīnīta augstā, 3.vieta. Kopumā šajā kompleksajā sporta forumā startē ap 70 pilsētu, novadu un sporta klubu komandas.

Gads tuvojas savam noslēgumam, bet sporta aktivitātes jau uzsākušas nākošās sezonas apgriezienus. Turpinās veterānu basketbola turnīrs, uzsāksies „Mēmeles kausa” izcīņa basketbolā vīriešiem, pēdējā Adventa svētdienā Bauskā pulcēsies spēcīgākie no galda tenisistiem.

27.decembrī Rīgā Lielajā Ģildē suminās Latvijas sporta veterānus. Starp tiem tradicionāli liels pulks arī Bauskas novada pārstāvju.

Paldies visiem, kas atbalstījuši, kas līdzi jutuši un piedalījušies. Nākošajā gadā Bauskas novadā iecerēti vairāki lieli sporta pasākumi. Tai skaitā Latvijas senioru sporta spēļu finālsacensības, kas solās pulcēt rekordlielu dalībnieku skaitu.

Kaut mazliet sāp, ka gads ir atkal garām,
Un tomēr, smaidiet - Jaunais nāk!
Lai laimes daudz, lai bēdas steidzas garām,
Lai sirds ik dienā prieku atrast māk!

Svētki atnāk un aiziet, bet paliek prieks
Par svecēm, egli un dāvanām,
par sirdi, ko cilvēks neaizliedz,
dvēselei mācot būt baltai.
Un tad nav svarīgi:
Ir vai nav sniegs,
Jo ceļš atvērts gaišākām domām.

 

Sirsnīgus un gaišus Ziemassvētkus!
Priecīgu un aktīvu Jauno 2015. gadu!

Sporta centrs Mēmele

Foto.I.Bogdanovs


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas