Bauskas novada dome

Jaunumi


Studenti informēs par biedrības „Atbalstu Latviju” labdarības projektiem2020.08.11 Komentāri (0) Studenti informēs par biedrības „Atbalstu Latviju” labdarības projektiem

Studenti, kuri pārstāv biedrību „Atbalstu Latviju”, augustā būs sastopami Bauskā, ejot no mājas uz māju, lai popularizētu biedrības „Atbalstu Latviju” veidotos projektus. Akcijas mērķis ir aicināt līdzcilvēkus ar regulāriem ziedojumiem atbalstītas vairākas Latvijā jau ilgstoši pastāvošas, bet mazāk pazīstamas labdarības organizācijas.

Projektā darbojas studenti, kuri bija plānojuši doties vasaras darbā uz ASV studentu programmas Southwestern Advantage ietvaros, lai tur pārdotu izglītojoša satura grāmatas. Pandēmijas rezultātā ASV šovasar nav iespējams apmeklēt, tāpēc studenti savas prasmes izmantos tepat Latvijā un palīdzēs vākt ziedojumus dažādām labdarības organizācijām „Atbalstu Latviju” projekta ietvaros. Jaunieši vasaras laikā darbojas dažādos Latvijas reģionos, bet augustā tie būs sastopami Bauskas novadā, klauvējot pie māju un dzīvokļu durvīm, lai informētu par iespējām atbalstīt labdarības organizācijas ar regulāriem ziedojumiem, izmantojot internetbanku.

Atbalstīto organizāciju vidū ir biedrība „Ģimenes Šūpulis” (atbalsts vientuļām grūtniecēm), nodibinājums „LELB Diakonija Latvijā” (dienas centri bērniem, palīdzība senioriem, trūcīgām ģimenēm u.c.), biedrība „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” (palīdz jauniešiem ar smagiem attīstības traucējumiem), nodibinājums „Tautas Palīdzības fonds” (veido mūžizglītības centru), dzīvnieku patversme „Labās mājas”, dzīvnieku aizsardzības biedrība „Ar sirdi delnā”, kā arī sieviešu tiesību aizstāvības organizācija „Centrs MARTA”.

Lai iedzīvotāji varētu atpazīt akcijas dalībniekus, biedrības „Atbalstu Latviju” pārstāvošie studenti ap kaklu nēsās vārda nozīmītes ar biedrības logo un studenta vārdu un foto attēlu. Katram būs arī biedrības izsniegta pilnvara, kas uzrādāma pēc pieprasījuma. Šajā projektā ziedojumu kastītes skaidras naudas vākšanai netiek izmantotas.

Attēlā studentu grupa - biedrības pārstāvji. Foto Laine Kalēja

„Ziedošanas kultūra Latvijā ir diezgan viļņveidīga, kulmināciju sasniedzot ap Ziemassvētkiem. Tomēr atbalsts ir nepieciešams ik dienas, tāpēc kaut neliels, bet tomēr regulārs ziedojums ir ļoti svarīgs,” saka Jānis Brauers, ilggadējais Southwestern Advantage pārdošanas līderis un viens no „Atbalstu Latviju” idejas pamatlicējiem.

Regulāras ziedošanas nozīmīgumu atzīst arī Latvijas Kinoloģiskās federācijas Dzīvnieku aizsardzības grupas valdes priekšsēdētāja Astrīda Kārkliņa: „Šī brīža situācija skārusi arī dzīvnieku patversmi „Labās mājas”. Dzīvnieku, kam nepieciešama palīdzība, joprojām ir daudz, bet līdzekļu, lai palīdzētu, nepietiekami. Cilvēkiem Latvijā ir labas sirdis. Es ticu, ka ar studentu palīdzību tiks sasniegti cilvēki, kas var un vēlas palīdzēt dzīvniekiem, un arī mēs kā nācija kopā varēsim veidot pozitīvu ieradumu palīdzēt un ziedot labdarībai regulāri.”

Southwestern Advantage programma specializējas studentu uzņēmējdarbības prasmju, piemēram, pārdošanas un vadības, apmācībā visa gada garumā. Studenti strādā ASV kā tiešie pārdevēji, dodoties no mājas uz māju, lai vietējām ģimenēm pārdotu izglītojošas grāmatas un tiešsaistes abonementus. Šajā laikā studenti lielākoties dzīvo viesģimenēs. Pagājušajā vasarā 140 studenti no Latvijas strādāja 12 dažādos ASV štatos un Ontārio provincē Kanādā. ­­­

Vairāk informācijas par biedrību „Atbalstu Latviju”: atbalstulatviju.lv un Facebook un Instagram platformās: @atbalstulatviju.

 

Laine Kalēja
Biedrības „Atbalstu Latviju“ pārstāve
Tel.: 27096163
E-pasts: info@atbalstulatviju.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas