Bauskas novada dome

Jaunumi


Skolēni atgriezušies no 56.starptautiskās matemātikas olimpiādes2015.07.23 Komentāri (0) Skolēni atgriezušies no 56.starptautiskās matemātikas olimpiādes

56. starptautiskā matemātikas olimpiāde notika no 2015. gada 4. līdz 16. jūlijam Taizemes otrajā lielākajā pilsētā Čiangmajā. Piedalījās gandrīz 600 dalībnieki no vairāk kā 100 valstīm.

Latviju pārstāvēja:

  • Artūrs Banga (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, 10. klase),
  • Deniss Dunaveckis (Daugavpils 10. vidusskola, 12. klase),
  • Jēkabs Mežinskis (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, 11. klase),
  • Aleksejs Popovs (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, 11. klase),
  • Annija Varkale (Bauskas Valsts ģimnāzija, 12. klase),
  • Aleksejs Zajakins (Rīgas 89. vidusskola, 12. klase).

Komandas vadītājs - Jevgēnijs Vihrovs, vadītāja vietnieks - Juris Škuškovniks.

Dalībnieki risināja 2 dienas pa 4,5 stundām. Katrā dienā tika piedāvāti 3 uzdevumi. Vieglāks, grūts un ļoti grūts. Šogad arī „vieglie" uzdevumi bija grūtāki kā parasti. Otro un trešo uzdevumu pilnībā atrisināja tikai apmēram 30 dalībnieki no gandrīz 600. Lai arī uzdevumi bija ļoti grūti, mūsu skolniekiem izdevās izcīnīt trīs atzinības. Īpaši jāatzīmē 10. klases skolnieka Artūra Bangas iegūtā atzinība. Laika nobīde (uz risināšanu bija jādodas 4 naktī pēc mūsu laika), karstie laika apstākļi (lai telpas atdzesētu, tās tika minimāli ventilētas) un uztraukums neļāva mūsu labākajam dalībniekam Denisam Dunaveckim, kurš pagājušajā gadā „vēsākos" apstākļos Dienvidāfrikas Republikā izcīnīja sudraba godalgu, iegūt vairāk par 2 punktiem no 42 iespējamajiem. Aleksejam Zajakinam un Aleksejam Popovam iegūta atzinība būs lielisks stimuls vēl šogad plānotajam startam Starptautiskajā informātikas olimpiādē, kas viņiem neapšaubāmi ir lielāka prioritāte. Annijas Varkales iegūtie punkti ļāva apsteigt vairāk nekā piekto daļu no visiem dalībniekiem. Annijas rezultātos ir vērojams ļoti straujš progress. Diemžēl neizdosies uzzināt, kāds būtu Annijas rezultāts, ja netiktu sacelta nevajadzīga ažiotāža masu medijos un radīts psiholoģisks spiediens, kas dalībniecei traucēja tikt galā ar stresu un parādīt maksimālo sniegumu. 11. klases skolnieks Jēkabs Mežinskis ieguva labu pieredzi pirmo reizi startējot šāda līmeņa olimpiādēs. Sekosim līdzi viņa nākamajiem startiem.

Olimpiādes norise bija visaugstākajā līmenī. Olimpiādes atklāšanā piedalījās Viņas Karaliskā Augstība Taizemes princese Galyani Vadhana Krom Luang Naradhiwas Rajanagarindra. Komandu sasveicināšanās ar Viņas Karalisko Augstību Taizemes princesi tika organizēta atbilstoši pieņemtajai etiķetei un ar speciālām prasībām dalībnieku apģērbam, kas tā notika pirmo reizi, kā arī ieskaitot drošības pasākumus visaugstākajā līmenī. Taizemē īpaša loma tiek veltīta matemātiskajai izglītībai un Viņas Karaliskā augstība ir patrons dažādām matemātikas olimpiādēm. Olimpiādes laikā skolniekiem tika organizētas vairākas lieliskas ekskursijas un bija iespēja iepazīties gan ar Taizemes eksotisko kultūru, reliģiju un arī ar ēdienu un garšu daudzveidību. Īpaši atmiņā paliks visu organizatoru un gidu labvēlīgā attieksme un lieliska prasme organizēt šāda mēroga pasākumus.

Juris Škuškovniks


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas