Bauskas novada dome

Jaunumi


SIA „BAUSKAS SILTUMS” atklāj šķeldas katlu un rekonstruēto katlumāju2016.06.14 Komentāri (0) SIA „BAUSKAS SILTUMS” atklāj šķeldas katlu un rekonstruēto katlumāju

Pagājušā gada izskaņā noslēdzās līdz šim vērienīgais SIA “Bauskas siltums” īstenotais infrastruktūras uzlabošanas projekts “Siltumapgādes efektivitātes paaugstināšana Bauskā”, kura rezultātā katlumājā tika uzstādīts 5 MW šķeldas katls ar 1 MW dūmgāzu kondensatoru, kā arī izbūvēta šķeldas pieņemšanas infrastruktūra.

10.jūnijā tika rīkots šķeldas katla un rekonstruētās katlumājas atklāšanas pasākums. Viesus sagaidīja SIA "Bauskas siltums" saimnieki un folkloras kopa "Dreņģeri". Pasākumu vadīja Ilva Vansoviča un palīdzēja Bauskas Kultūras centrs. Sarīkojuma apmeklētājus divās grupās uzņēmuma valdes loceklis Ilmārs Rūsis un uzskaitvede Gita Granta-Vanaga izveda ekskursijā pa katlumāju. 

Interesneti varēja iepazīties ar modernizēto siltumapgādes sistēmu, kas ieviesta ar mērķi samazināt ietekmi uz apkārtējo vidi un nodrošināt iedzīvotājiem kvalitatīvus siltumapgādes pakalpojumus.

Projekta kopējais finansējums bija 3,139,038,87 eiro. No tiem Kohēzijas fonda finansējums bija 1 297 123, 50 eiro, SIA “Bauskas siltums” līdzfinansējums 1 841 975,37 eiro. Lai projekts saņemtu struktūrfondu atbalstu gandrīz 1,3 milj. eiro apmērā, būvniecības un tehnoloģisko iekārtu uzstādīšanas darbi bija jāpabeidz un noslēguma dokumentācija jāiesniedz Latvijas investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA) līdz 2015. gada 31. decembrim. Minētie darbi tika pabeigti 2015. gada 30. decembrī un nepieciešamā dokumentācija iesniegta, tādejādi pretendējot uz fondu atbalstu.

2016. gada sākumā turpinājās darbi pie būvuzraugu fiksēto defektu novēršanas, un lielāko darbu apjomu veidoja katla palīgmehānismu, katla automātikas, katla darbības režīmu ieregulēšana bez šķeldas padeves. Veiktas katlu iekārtas drošības pārbaudes, saņemtas nepieciešamās atļaujas katla darbināšanai. No iekārtu ražotāja KOHLBACH (rūpnīca Austrijā) Bauskā ieradās divi rūpnīcas pārstāvji, kuri uzsāka katla pakāpenisku iedarbināšanu mazas slodzes režīmā, ražojot siltumenerģiju no šķeldas. Februāra beigās katlumājā ieradās LIAA kontroles grupas darbinieki un veica  projekta tehnisko un dokumentācijas pārbaudi, konstatējot nebūtiskas novirzes, kuras ir novērstas. Martā bija jāpabeidz jauno iekārtu nodošana ekspluatācijā Būvniecības valsts kontroles birojam (BVKB) un dokuments jāiesniedz LIAA. Līdz ar apliecinājuma saņemšanu, varēja uzsākt pilnvērtīgu šķeldas katla iekārtu darbināšanu. Taču katla ekspluatācijas un tehnoloģiskās īpatnības apkalpojošajam personālam jāapgūst šovasar un gaidāmajā apkures sezonā.

FOTOGALERIJA ŠEIT! 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas