Bauskas novada dome

Jaunumi


Septembrī atsākas jaunā amatiermākslas sezona Bauskas Kultūras centrā2020.09.09 Komentāri (0) Septembrī atsākas jaunā amatiermākslas sezona Bauskas Kultūras centrā

Līdz ar septembra sākumu savu darbību atsāk 17 Bauskas Kultūras centra amatiermākslas kolektīvu, vienlaikus cerot, ka jaunā sezona aizritēs mēģinājumos klātienē un būs prognozējama lielākā mērā, nekā iepriekšējā.

Tā kā amatiermākslas kolektīvu aktīvā darbība spēji pārtrūka līdz ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu Latvijā martā, palicis daudz nerealizētu plānu, pasākumu, koncertu un notikumu. Divi Bauskas Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvi – “Biguļi” un “Mēmele” – šobrīd pārplāno savus jubilejas koncertus, kas bija iecerēti pavasarī. “Mēmeles” dejotāji un vadītāja Ligita Irbīte cer, ka koncerts varēs notikt vēl šogad, notikums šobrīd plānots 14.novembrī. Taču “Biguļi” savu 40 gadu jubilejas sarīkojumu pārcēluši jau uz 2021.gada maiju.

 

 

Ar skanīgu koncertu 20. darbības sezonu vēlas iezīmēt senioru koris “Sarma”, vēl ar cerībām, tomēr piesardzīgi raugoties uz 24.oktobri kā svētku dienas iespējamo datumu. Mūsdienu deju grupas “Lēra” vadītāja Kitija Vīgupa pieņēmusi lēmumu kolektīva divdesmitās jubilejas koncertu pārcelt uz nākamo gadu, lai dejotāji tam varētu labāk sagatavoties.

 

Bauskas Kultūras centrā aktīvi darbojas jauktais koris “Dzīle”, jauktais koris “Mežotne”, senioru koris “Sarma”, Tautas deju ansamblis “Jandāls”, Tautas deju ansambļa “Jandāls” jauniešu studija, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Biguļi”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mēmele”, senioru deju kolektīvs “SenBiguļi”, pūtēju orķestris “Bauska”, vokālais ansamblis “Eliksīrs”, vokālais ansamblis “Adoramus”, folkloras kopa “Trejupe”, Bauskas Tautas teātris, Eiropas deju kopa “Vēlreiz”, tautas fotostudija “Bauska”, glezniecības studija “Meistars Gothards” un līnijdeju grupa “Hot Boots”.

 

Diemžēl jaunās sezonas otrā pusē prognozējamas izmaiņas pūtēju orķestra “Bauska” darbībā. Saskaņā ar pašvaldības apstiprinātajiem noteikumiem amatiermākslas kolektīvu darbībai, pūtēju orķestra darbība ir pārtraucama, ja divu sezonu laikā tajā ir nepietiekams dalībnieku skaits. Tā kā kolektīvs saskaras ar dalībnieku sastāva problēmu jau vairākas pēdējās sezonas, taču pēdējos divos gados pūtēju orķestrī spēlējošo mūziķu skaits kļuvis kritisks, un kolektīvā aktīvi darbojas vien astoņi dalībnieki, ar 2021. gada 1. janvāri pūtēju orķestra darbība visticamāk tiks pārtraukta. Amatiermākslas kolektīvu darbība ir sasaistē ar pašvaldības budžeta plānošanu, un finansējums kolektīvu darbībai tiek plānots kalendārajam gadam, nevis sezonai. Tas nozīmē, ka līdz 2020.gada beigām pašvaldības finansējums kolektīvu darbības nodrošināšanai ir visām amatieru kopām, tostarp pūtēju orķestrim. Ja orķestra darbība tiks pārtraukta, tas notiks ar nākamā pašvaldības budžeta gada sākumu, proti, 1.janvāri.

 

Jau tagad zināms, ka šobrīd spēkā esošie ierobežojumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai jūtami ietekmēs pasākumu norisi kultūras centrā. Iestādes Lielajā zālē maksimāli pieļaujamais personu skaits iepriekš iespējamo četru simtu vietā ir 168, ja katram apmeklētājam ir fiksēta sēdvieta. Bez fiksētas sēdvietas Lielajā zālē vienlaikus var uzturēties līdz 83 personām, neskaitot māksliniekus un pasākumu apkalpojošos darbiniekus.

 

Aicinām novada iedzīvotājus pilnvērtīgai laika pavadīšanai pievienoties kādam no Bauskas Kultūras centra radošajiem kolektīviem. Iepazīties ar plašāku informāciju par kolektīviem var vietnē www.kultura.bauska.lv, kā arī klātienē – Bauskas Kultūras centra amatiermākslas kolektīvu sezonas atklāšanas pasākumā “Kopu kopā”, kas norisināsies šā gada 7. novembrī.

 

Informāciju sagatavoja:
Bauskas Kultūras centrs
E-pasts: kultura@bauska.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas