Bauskas novada dome

Jaunumi


Seno deju grupas “Galms” koncerts Bauskas pils muzejā2016.12.03 Komentāri (0) Seno deju grupas “Galms” koncerts Bauskas pils muzejā

Bauskas pils muzejā 3. decembrī plkst. 17:00 notiks seno deju grupas “Galms” koncerts, skatītājiem demonstrējot koncertprogrammu “Festa vita”, kas nozīmē “Dzīves svinēšana”. Koncertprogramma balstīta uz Džona Pleiforda grāmatas “Angļu deju meistars” (The English Dancing Master) izdevumu, kurš pirmo reizi izdots 1651.gadā.

Grāmatu autors, izdevējs un pārdevējs Džons Pleifords savā grāmatā apkopojis 105 dažādas dejas, kuras dominēja Rietumeiropas deju zālēs 150 gadu garumā. Izdevums kļuva tik pieprasīts, ka to vairākkārtīgi pārpublicēja līdz pat 1728.gadam. Lai gan vēlākajos gados dejas tika pielāgotas arī galma vajadzībām, pirmizdevuma galvenā mērķauditorija bija tieši pilsētnieki, dejās atspoguļojot viņu ikdienu – ēst gatavošanu, mājas tīrīšanu, bērnu kopšanu u.c. sadzīviskas aktivitātes. Ņemot vērā to, ka 17. gadsimts Anglijā bija drūms laiks, pilsētās periodiski plosoties mērim un politiskajiem nemieriem, cilvēki vairāk kā jebkad agrāk dejā rada prieku un uzskatīja to par vienu no patīkamākajiem brīvā laika pavadīšanas veidiem. Tieši tāpēc koncertprogrammas nosaukums ir “Dzīves svinēšana”, jo dejojot cilvēki baudīja un svinēja dzīvi. Iestudētajā koncertprogrammā tiks dejotas dažādas tematiskas dejas no Džona Pleiforda pirmizdevuma “Angļu deju meistars”.

Koncertā uzstāsies seno deju grupas “Galms” mākslinieciskā vadītāja Ilona Ozola, kura deju prasmes pilnveidojusi seno deju meistarklasēs Vācijā, Krievijā un Anglijā, un grupas dalībnieki Taiga Skane, Vineta Skalberga, Ligita Asare, Santa Elizabete Šulce, Biruta Šulce, Ieva Bronko – Pastore, Zeltīte Frīdemane, Dace Varneviča un Jānis Kārkliņš, savukārt muzikālo pavadījumu sniegs multiinstrumentālists Lenards Gotlubs (renesanses lauta, baroka ģitāra), vijoles virtuoze Līga Jeleviča (renesanses vijole) un bungu un dūdu mūzikas grupas “Auļi” dalībnieks Māris Jēkabsons (blokflautas, dūdas, perkusijas un balss).

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280 vai e-pastu: bauska.pils@gmail.com. Rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30 min. pirms pasākuma.

Biļetes cena: 7 €

Koncerta ilgums: 1h30min

Sīkāka informācija pieejama mājas lapā: www.bauskaspils.lv.

Informāciju sagatavoja:

Renāte Gobiņa

Bauskas pils muzejpedagoģe

Kontakti:

bauska.pils@gmail.com

Tālr. 63923793


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas