Bauskas novada dome

Jaunumi


Sekmīgi aizvadīts otrais gads2019.12.16 Komentāri (0) Sekmīgi aizvadīts otrais gads

Sekmīgi ir aizvadīts jau otrais gads, kopš Bauskas novada pašvaldība ir iesaistījusies projektā “Accelerate SUNShINE”. Projekta mērķis ir veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu daudzdzīvokļu ēkās, jo to tehniskais stāvoklis ne tikai Bauskā, bet arī visā Latvijā lēni un neatlaidīgi pasliktinās. Pašvaldība ir izrādījusi lielu aktivitāti iedzīvotāju informēšanā, lai veicinātu daudzdzīvokļu īpašniekus padomāt ne tikai par savu dzīvokļu iekštelpām, bet arī kopīgo ēkas apdzīvojamo telpu kvalitāti un energoefektivitāti.

Lai pārbaudītu, cik efektīvi Bauskas daudzdzīvokļu ēkas patērē siltumenerģiju un cik lielā mērā tā paliek dzīvojamajās telpās, iedzīvotājiem ir iespēja pieteikt savu daudzdzīvokļu māju ēku termogrāfijai, kas no infrasarkanā starojuma spēj attēlot siltumzuduma vietas mājas sienās, zem logiem, durvju ailēs un citās vietās, kas mājai samazina energoefektivitāti.

Uzsākot jaunu mācību gadu, 7.septembrī, Bauskas vecpilsētā iedzīvotājiem bija iespēja apmeklēt informatīvo telti “Dod mājai otru dzīvi”, kur energopārvaldnieks Raitis Ignatjevs un SIA “Vides serviss” māju pārvaldnieki aicināja iedzīvotājus diskutēt par saviem mājokļiem un to kvalitāti, lai kopīgi rastu iespēju visaptveroši atjaunot savu ēku.

21.septembrī Bauskas iedzīvotāji varēja gūt detalizētu informāciju par ēku atjaunošanas tehniskajiem risinājumiem, apkures sistēmas modernizācijas ieteikumiem, kā arī uzklausīt pieredzes un veiksmes stāstus. Bauskā jau otro reizi norisinājās informatīvs pasākums “Energodiena”. Pasākumā piedalījās finanšu institūcijas “ALTUM” pārstāvji, Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs, būvniecības nozares pārstāvji, SIA “Bauskas siltums”, SIA “Danfoss”, kā arī Bauskas novada namu pārvaldnieki.

Bauskas novada iedzīvotāju atsaucība uz ēku atjaunošanu un vēlmi uzzināt vairāk par šīm iespējām, ir viena no aktīvākajām. Bez tam, pašvaldības darbība ir balstīta uz ilgtspējīgas attīstības principiem, par to 1.jūlijā Bauskas novada pašvaldības Energopārvaldības sistēmai tika izdots ISO 50001 sertifikāts, kas apliecina enerģijas nozares atbilstību starptautiskām prasībām.

Neskatoties uz dažādiem šķēršļiem, kas līdz galam iespējams nav veicinājis katras daudzdzīvokļu mājas iesaisti “Accelerate SUNShINE” projektā, šobrīd piecas ēkas – Dārza ielā 18, Vītolu ielā 8, Uzvaras ielā 9, Vītolu ielā 2 un Salātu ielā 33 ir procesā uz atjaunotas un energoefektīvas mājas statusa iegūšanu.

Aicinām Bauskas iedzīvotājus domāt par savu un kaimiņu labsajūtu, ko var kopīgi uzlabot ikviena daudzdzīvokļu māja. Pieņemot lēmumu par atjaunošanu un sniedzot otru dzīvi savai ikdienas atelpas vietai, jūs rūpēsieties arī par visas Latvijas energoefektivitātes uzlabošanu.

Linda Orbitāne,
NVO "Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs"


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas