Bauskas novada dome

Jaunumi


Rallijkrosa 4. posms aizvadīts cīnoties ar svelmainu sauli, smilšu mākoņiem un dubļiem2018.08.06 Komentāri (0) Rallijkrosa 4. posms aizvadīts cīnoties ar svelmainu sauli, smilšu mākoņiem un dubļiem

Bauskas Musa Raceland trasē 4.augustā dārdēja motori – norisinājās Latvijas Nafta Grand Prix 4. rallijkrosa čempionāta posms. Bauska, šķiet, ik gadu pārbauda rallijkorsa dalībnieku izturību – ja pērn tā bija lietus izmērcēta un automašīnas burtiski slīka dubļu peļķēs, tad šogad sacensību sākumā lielāko pārbaudījumu sagādāja karstums un spožā saule. Vieglāku šo dienu nepadarīja arī pirms pusfinālu braucieniem uznākusī lietusgāze. Dubļi ātri vien nošļakstīja automašīnu logus, ievērojami pasliktinot autosportistu redzamību.

 

Neskatoties uz mainīgajiem laikapstākļiem, sportisti turējās godam. Neviens neizstājās no sacensībām tehnisku problēmu vai avārijas dēļ. Kopumā sacensībās startēja 35 dalībnieki. No tiem 18 braucēji bija LADA RX klasē, 11 – Touring 2000 klasē un seši Open RX klasē.

 

Sīvākā sāncensība, kā allaž, notika visplašāk pārstāvētajā LADA RX klasē. Līderis tajā mainījās katrā no braucieniem un iespējamo uzvarētāju nebija iespējams prognozēt visu sacensību gaitu. Taču finālbrauciens noteica uzvarētāju. Par to kļuva Mārcis Martinovs, otro vietu ieņēma Ivars Joelis, bet uz goda pjedestāla bronzas pakāpiena kāpa Ronalds Baldiņš.

 

Savukārt Touring 2000 klasē nemainīgs līderis bija Jānis Ikers. Gan kvalifikācijas, gan pusfināla un fināla braucienos, viņš pārliecinoši noturējās klases priekšgalā. Savukārt par otro vietu notika sīva cīņa un līdz pat finālam saglabājās intriga. Pēc fināla, Touring 2000 klasē otrajā vietā ierindojās Jānis Olle, kā arī Māris Druva sev nodrošināja vietu uz pjedestāla.

 

Open RX klasē startēja vismazāk autobraucēju, taču tas nemazināja intrigu. Pēc pirmajiem diviem kvalifikācijas braucieniem, lielisku rezultātu uzrādīja jēkabpilietis Mārtiņš Svilis. Taču trešajā kvalifikācijā viņš neizbrauca Joker apli un ierindojās brauciena pēdējā vietā, kopvērtējumā noslīdot uz otro vietu. Tikai nopietna cīņa finālbraucienā viņam ļāva atgriezties līdera pozīcijā, izraujot uzvaru savā klasē. Otrajā vietā palika igaunis Marts Tikkerbars (Mart Tikkerbär), bet trešajā ierindojās kurzemnieks Uldis Valters.

 

Ivo Traubergs, Latvijas Rallijkrosa čempionāta posma organizators: “Manuprāt, Bauskā, Musa Raceland trasē mums izdevās radīt patiesu svētku sajūtu. Rīts sākās ar saulainu laiku, pilnīgā pretstatā tam, ar kādiem laikapstākļiem saskarāmies pagājušajā gadā. Kopumā visa sacensību diena ritēja bez aizķeršanās un nobīdes no laika grafika. Neskatoties uz to, ka dalībnieku šoreiz bija nedaudz mazāk, sacensība starp tiem bija ļoti sīva. Sportisti cīnījās par katru metru, centimetru un sekundi pie finiša taisnes. Šis noteikti ir izdevies čempionāta posms, neskatoties uz mainīgajiem laikapstākļiem. Gandarījumu guva gan sportisti, gan mēs – organizatori.”

 

Jānis Bergs, Latvijas Rallijkrosa čempionāta posma organizators: “Šodien sacensība patiesi bija ļoti interesanta un spraiga. Mums arī ir liels gandarījums, ka jau otro gadu varam vienu no čempionāta posmiem rīkot Musa Raceland trasē. Liels paldies jāsaka arī mūsu atbalstītājiem - Bauskas novada domei un A/S “Latvijas Nafta”, kas ir šī posma ģenerālsponsors.”

 

Latvijas Rallijkrosa čempionāta piektais posms Valtek Grand Prix notiks 18. augustā Jelgavā, atjaunotajā Rullīšu trasē, savukārt sezonas noslēgumu – sesto posmu 333 Grand Prix – varēs vērot Ropažos, Sporta kompleksā “333”.

 

OPEN RX 4.posms - kopējie rezultāti: ŠEIT

LADA RX 4.posms - kopējie rezultāti: ŠEIT

TOURING 2000 4.posms - kopējie rezultāti: ŠEIT

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas