Bauskas novada dome

Jaunumi


 Raibā gliemežu nedēļa2014.06.19 Komentāri (0) Raibā gliemežu nedēļa

Bauskas Bērnu un jauniešu centra vasaras nometņu galvenais tēls šogad bija gliemezis. Nometnes vadītāja Veronika Puķe to izvēlējās diskusijās ar Bauskas BJC pulciņu audzēkņiem un pedagogiem. Dažādas nodarbības veltītas šai tēmai: skolotājas Dailes Feldmanes vadībā tapa māla gliemeži, ar gliemežu motīvu tika apgleznoti krekliņi un veidoti foto rāmīši. Nometnē tapušos māla gliemežus varēsit aplūkot novada svētkos Rātslaukumā. 


Skolotāja Ilzes Krieviņa mācīja filcēt, veidot auduma gliemežus un citas rotaļlietas, ko noslēgumā izmantoja priekšnesumā - leļļu teātra izrādē. Pēteris Ozols ierādīja koka gliemežu darināšanu. Indra Liepa atklāja pasteļkrītiņu un špakteļmasas noslēpumus gliemežu zīmējumu tapšanas procesā. 

Vecāki stāstīja, ka viņu atvases ar aizrautību veikuši šos praktiskos uzdevumus, un pašiem par to bijis prieks.

Dabas muzeja malakologs Edgars Deijers kopā ar bērniem Mēmeles krastā atrada ap 13 gliemežu sugas, skaidroja visu par šo būtņu dzīvi un pētīšanu, par to, ka ikvienai radībai ir svarīga nozīme zemes dzīvē. 

 


Ar interesi nometnes dalībnieki apmeklēja gliemežu audzētavu Codes pagastā. Tās saimniece Sanita Rupkus stāstīja par gliemežu dabu, par sarežģīto darbu un bija sagādājusi arī neparastu cienastu, kas garšoja reti kuram. Visiem bija iespēja iepazīties ar Jāņa Bites veterināro klīniku, saldumu ražotni „Poļa nams”, kā arī apmeklēt Motormuzeja Bauskas filiāli.

Skolēni varēja izmēģināt darbošanos arī citos mūsu pulciņos: neilgajā laikā katra grupa Kitijas Zosas vadībā iestudēja īsu dejas priekšnesumu, Bruno Bahs aicināja droši izmēģināt roku karikatūru zīmēšanā. Skolotāja Valda Karnīte kopā ar Bauskas BJC improvizācijas teātra „Magno” dalībniekiem radīja izpratni par to, ko nozīmē improvizācijas teātris. Renārs Manuilovs mācīja orientēšanās iemaņas un citas aktīvā tūrisma nodarbības. Protams, tika iemēģināta arī Automodelisma trase tās krusttēva Māra Kalniņa vadībā.

Ar dažādām nodarbībām piepildītā diena veicināja apetīti, garšīgas pusdienas piedāvāja IK „Jasers”.
Protams, ka nometņu darbā aktīvi iesaistījās jaunatnes lietu speciāliste Solvita Jirgensone, nometnes dalībnieku netradicionālās situācija risināja Bauskas BJC darbinieki Areta Brūvere, Gita Sindore, Indra Zviedre, Elga Dzene, Ģirts Donerblics.

Bauskas Bērnu un jauniešu centra kolektīvs priecājas, ka vecāki, kuri bija ieradušies uz noslēguma pasākumu, atzinīgi novērtēja nometņu organizēšanu, to, ka bērni ir ieguvuši gan jaunas zināšanas, gan jaunus draugus, interesanti pavadījuši laiku. Patīkami bija lasīt atsauksmi: „Kaut es būtu bērns un varētu piedalīties šādā nometnē!”

Vēlam visiem jauku vasaru un labu atpūtu! Tiksimies septembrī!


Bauskas Bērnu un jauniešu centra direktore
Benita Svareniece


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas