Bauskas novada dome

Jaunumi


Plaši apmeklēts, aizrit uzņēmējdarbības forums Bauskā2014.11.05 Komentāri (0) Plaši apmeklēts, aizrit uzņēmējdarbības forums Bauskā

4.novembrī Bauskas Kultūras centrā Ekonomikas ministrijas (EM) rīkotais Uzņēmējdarbības forums bija pulcējis plašu klausītāju auditoriju. Lai uzzinātu jaunāko par atbalsta iespējām jaunajā 2014. – 2020.gada plānošanas periodā, bija ieradušies ne vien Bauskas novada iedzīvotāji, bet interesenti no kaimiņu novadiem un galvaspilsētas. Pasākumu atraktīvi vadīja Ansis Bogustovs, padarot sarežģītās, forumā apskatāmās, tēmas vieglāk uztveramas apmeklētājiem. 

Foruma ievadā pasākuma apmeklētājus uzrunāja Bauskas novada pašvaldības iestādes “Bauskas novada administrācija” Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone. Viņa izteica prieku par šāda pasākuma norisi un norādīja, ka jaunajā plānošanas periodā savstarpējā uzņēmēju un pašvaldības sadarbība būs ļoti svarīga, tādēļ vēl jo lielāks prieks, ka uzņēmēji – kā esošie, tā topošie – atraduši laiku, lai apmeklētu šo pasākumu.
Par pieejamo atbalstu uzņēmējiem jaunajā plānošanas periodā stāstīja Ekonomikas ministrijas pārstāve Zaiga Kronberga, par iespējām lauku uzņēmējiem informēja Lauku atbalsta dienesta (LAD) pārstāves. Vadošais jaunā perioda sadarbības partneris Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), Eiropas Sociālā fonda (ESF) un Kohēzijas fonda (KF) projektu ieviešanā būs Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA). Aģentūras darbinieks Edgars Kalbergs iepazīstināja klātesošos ar sistēmu, kā notiks projektu iesniegumu atlase, kāds būs projektu īstenošanas process un pēcuzraudzības periods. Tāpat Kalberga kungs informēja par galvenajām izmaiņām šajā plānošanas periodā un sīkāk pastāstīja par galvenajiem jauninājumiem - elektronisko datu apmaiņas sistēmu E-kohēzija un kohēzijas politikas vadības informācijas sistēmu KP VIS.
Par Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) jaunumiem un atbalsta iespējām stāstīja Linda Grīnfelde. Latvijas Garantiju aģentūras (LGA) pārstāvis Māris Vasiļjevs klātesošos iepazīstināja ar aģentūras darbības virzieniem un uzdevumiem, kā arī informēja par dažādiem pakalpojumiem uzņēmējiem – kredīta garantiju, finanšu pakalpojumiem, mezanīna aizdevumu, eksporta garantiju, riska kapitālu, mikrokredītiem - kā arī to, kas uzņēmējam jādara un kādiem nosacījumiem jāatbilst, lai saņemtu kādu no LGA piedāvātajiem pakalpojumiem. 
Pasākuma turpinājumā Mārīte Lazdiņa stāstīja par ALTUM piedāvājumiem uzņēmējdarbības uzsācējiem kā arī uzņēmējiem ar pieredzi. Andis Antons, IK Asmarta īpašnieks izklāstīja savu pieredzes stāstu, kā ar ALTUM atbalstu, attīstījis savu uzņēmējdarbību. 
Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Bauskas filiāles vadītāja Igunda Bēmane iepazīstināja ar NVA piedāvātajiem pakalpojumiem darba devējiem, LIAA pārstāvis Rolando Huapaija – Delgado stāstīja par ES atbalstu pētniecībai un inovācijai, savukārt ar to, kādas ir iespējas saņemt informāciju un palīdzības dienestu atbalstu uzņēmējdarbības šķēršļu novēršanā iepazīstināja Gundega Jaunbērziņa – Beitika no EM. 
Par to, ka forumā apskatītās tēmas ir aktuālas un uzņēmējiem svarīgas, liecināja daudzie jautājumu, kurus auditorijas pārstāvji uzdeva tēmu izklāstītājiem. Par vairākām atbalsta iespējām veidojas aktīvas diskusijas. Visi, kuriem kāda iemesla dēļ nebija iespējams apmeklēt Uzņēmējdarbības atbalsta forumu Bauskā, to vēl var izdarīt citās Latvijas pilsētās. 11.novembrī šāds forums noritēs Aizkrauklē un visi interesenti ir laipni gaidīti pieteikties uz šo pasākumu. 

Ieva Šomina,
sabiedrisko attiecību speciāliste. 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas