Bauskas novada dome

Jaunumi


Pašvaldība gatavojas peldbaseina nodošanai ekspluatācijā2017.12.29 Komentāri (0) Pašvaldība gatavojas peldbaseina nodošanai ekspluatācijā

Lai gan objektā vēl aktīvi rosās strādnieki, un, kā teic sporta skolas direktore Biruta Grantiņa, darba vēl daudz, ierodoties Bauskas novada Bērnu un jaunatnes un sporta skolas infrastruktūras objektā – peldbaseinā, gribas sacīt, ka pret milzīgo darbu, kas paveikts, atlikušie šķiet vien astītes.  Būvnieka darba spēks steidz pabeigt pēdējos iekšdarbu akcentus, aktīvi rosās telpu uzkopēju komanda, tiek pieņemtas mēbeļu piegādes.

Līgumu ar būvfirmu SIA „Abora” Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa parakstīja 2016.gada februārī. 2016.gada 20.jūlijā tika sākti tehniski sarežģītā objekta pamatu betonēšanas darbi. 2016.gada 15.novembrī objektā pulcējās pašvaldības un būvuzņēmēju pārstāvji, lai kopīgi ieliktu kapsulu ēkas pamatos. Svinīgā pasākuma laikā būvobjektu iesvētīja priesteris Andrejs Mediņš.

Šķiet, priestera dotā svētība bijusi ļoti nozīmīga, jo neskatoties uz samērā nepilnīgo un nekvalitatīvo objekta tehnisko projektu un grūtībām, kas šī iemesla dēļ radās būvniecības laikā, veiksmīgi sadarbojoties būvniekam un pasūtītājam, šodien gatavojamies ēkas nodošanai ekspluatācijā. Kā teic Grantiņas kundze – liela objekta veiksme ir būvfirma SIA „Abora”. Viņu ieinteresētība objekta pabeigšanā, atsaucība un vēlme sadarboties ir šī projekta veiksmes atslēga.

Plašums, gaišums, moderni interjera risinājumi, kvalitāte un pārdomātība ir tas, kas raksturo Bauskas peldbaseinu. Lielajā peldbaseinā ir četri 25 m gari peldēšanas celiņi. Vienā galā peldbaseina dziļums sasniedz 1,35m, dziļākajā vietā – 1,80m. Peldbaseins atbilst arī Starptautiskās peldēšanas federācijas (FINA) prasībām.

Līdzās lielajam peldbaseinam izvietots bērnu peldētapmācības peldbaseins, kas ir seklāks un specifiski piemērots tieši bērnu vajadzībām.

Pēc kārtīgas peldes iespējams pakarsēties kādā no četrām pirtīm. Tās varēs izvēlēties atbilstoši savai gaumei, jo pieejamas gan tvaika, gan infrasarkano staru, gan mitrā pirts, gan sauna. Telpas dziļumā noslēpies džakuzi un rotaļu baseiniņš pašiem mazākajiem baseina apmeklētājiem.

Apmeklētāju acīm apslēptie tehnoloģiskie risinājumi ēkas pagrabstāvā ir iespaidīgi. Lielais peldbaseins izbūvēts uz dzelzbetona pamatiem un piepacelts tādā augstumā no zemes, lai vidēja auguma cilvēks, mazliet pieliecot galvu, var brīvi pārvietoties zem tā. Kā norāda Saimnieciskās nodaļas vadītājs Mārtiņš Vilciņš, šāds risinājums balstīts praktiskos apsvērumos – peldbaseina pamatnei ir jābūt apsekojamai un ar aci apskatāmai. Pagrabstāvu piepilda elektronikas vadības sistēmas, caurules, ventagregāti, iespaidīga izmēra ūdens filtrēšanas iekārtas un cits tehniskais aprīkojums, kas nepieciešams peldbaseina darbības nodrošināšanai.

Šobrīd ir saņemti visu atbildīgo institūciju atzinumi par ēkas gatavību nodošanai ekspluatācijā, palicis pēdējais – Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) atzinums. BVKB speciālisti plāno objektu apmeklēt uzreiz pēc jaunā gada. Ja pēdējā atzinuma saņemšana ritēs veiksmīgi, tiek plānots, ka iedzīvotāju lietošanai peldbaseins tiks nodots jau 2018.gada janvārī.

Lielāko dienas daļu peldbaseina apmeklētāji būs izglītības iestāžu audzēkņi. Rīta un vakara stundās peldbaseins tiks nodots iedzīvotāju rīcībā. Iecerēts, ka baseins darbu sāks 6.30 no rīta, taču, kā teic Biruta Grantiņa, ja agrajās rīta stundās peldētgribētāju nebūs, darba laiks tiks koriģēts atbilstoši pieprasījumam.

Ir zināmi arī peldbaseina izcenojumi. Tos savā pēdējā domes sēdē apstiprināja vēl iepriekšējā domes sasaukuma deputāti. Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore gan norāda, ka arī šis cenrādis, līdzīgi kā darba laiks, var piedzīvot izmaiņas un papildinājumus, atbilstoši reālajai situācijai. Bauskas novada pašvaldībai vissvarīgākais ir, lai peldbaseina apmeklējums būtu iedzīvotāju rocībai pieejams.

Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas infrastruktūras objekts – peldbaseins ir ilgi lolota iecere. Šobrīd esam soļa attālumā līdz ieceres piepildījuma. Kā norāda Biruta Grantiņa – vairākus gadu desmitus Bauska nav piedzīvojusi jaunu sporta būvju būvniecību, peldbaseins viennozīmīgi būs ieguvums kā skolēniem, tā iedzīvotājiem kopumā. Peldbaseins vairākās desmitgadēs ir arī pirmā, pilnībā no jauna pašvaldības uzbūvētā būve Bauskas novadā. 

VAIRĀK FOTO ŠEIT

Ieva Šomina,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas