Bauskas novada dome

Jaunumi


Pasniegti pašvaldības augstākie apbalvojumi un sumināti Ozolu stāstu konkursa uzvarētāji2017.05.10 Komentāri (0) Pasniegti pašvaldības augstākie apbalvojumi un sumināti Ozolu stāstu konkursa uzvarētāji

Par valsts svētku pasākumu tradīciju kļuvušie Baltā galdauta svētki Bauskas novadā norisinājās 3.maijā Bauskas Kultūras centrā. Svētkos tika pasniegti pašvaldības augstākie apbalvojums „Par mūža ieguldījumu”. Šo augsto novērtējumu saņēma žurnāliste un sabiedriskā darbiniece Daina Ziemele par mūža ieguldījumu Bauskas novada kultūras dzīvē, žurnālistikā, sabiedriski politiskajā jomā un atzīmējot nozīmīgu dzīves jubileju. Apbalvojumu par  mūža ieguldījumu medicīnā saņēma medmāsa Vera Bajāre.

Baltā galdauta svētkos tika rezumēts pašvaldības un Bauskas Centrālās bibliotēkas organizētais konkurss „Mūsu ozolu stāsti”, kas veltīts gan valsts svētkiem, gan Latvijas simtgadei, ar mērķi gatavojoties  Latvijas  valsts  simtgadei, sekmēt Bauskas  novada  skolēnu un  iedzīvotāju  piederības  izjūtu  savai valstij, patriotismu un  savākt  novada  vēstures  liecības, tā bagātinot konkursa  dalībnieku   kultūrvēsturiskās   zināšanas par  savu  dzimtu, pagastu, novadu. Konkursam kopumā tika iesniegti 66 autoru darbi. Tie bija stāsti par stiprām dzimtām, izciliem, talantīgiem, strādīgiem cilvēkiem un ozoliem, kas aug pie šo dzimtu mājām, kas ir sava laika liecinieki. Aktīvi konkursa dalībnieki bija pilsētas skolu audzēkņi, kā arī skolēni no Mežotnes, Īslīces Codes un Mežgaļu skolas. Konkursa uzvarētāji katrā no četrām grupām saņēma piemiņas veltes un naudas balvas. 

Pasākumā klātesošie tika iepazīstināti ar izcilā novadnieka Viļa Olava Plutes dzīvesgājumu un paveikto Latvijas brīvvalsts izveidē. V.Olavam Plutem šogad 150.dzimšanas diena un pasākuma dalībniekiem par viņu stāstīja vēsturnieks Aigars Urtāns.

 

Konkursa „Mūsu ozolu stāsti” uzvarētāji
4. – 6. klašu grupā:
1. vieta –  Luīze Burmistrova, Bauskas sākumskola;
2. vieta – Keita Pauloviča, Bauskas pilsētas pamatskola;
3. vieta – Kristers Kalējs, Bauskas sākumskola.

7. – 9. klašu grupā:
1. vieta – Aleksa Jankova, Bauskas Valsts ģimnāzija;
2. vieta – Mežgaļu pamatskolas 7. klase;
3. vieta – Paula Kristiāna Daugule, Bauskas pilsētas pamatskola.

10. – 12. klašu grupā:
1. vieta – Norberts Memmēns, Bauskas 2. vidusskola;
2. vieta – Elza Sējēja, Bauskas Valsts ģimnāzija;
3. vieta – Luīze Līva Levko, Bauskas Valsts ģimnāzija.

Pieaugušo grupā:
1. vieta – Ruta Dābola, Bauskas 2. vidusskolas skolotāja;
2. vieta – Ināra Graudiņa, Bauskas Valsts ģimnāzijas skolotāja;
3. vieta – Gita Graudiņa, Mežotnes pamatskolas skolotāja.

Andra Matuļenko, sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas