Bauskas novada dome

Jaunumi


Pārsteidz biznesa ideju konkursam iesniegto darbu daudzveidība2020.04.27 Komentāri (0) Pārsteidz biznesa ideju konkursam iesniegto darbu daudzveidība

Bauskas Centrālā bibliotēka janvārī izsludināja biznesa ideju konkursu „Radi videi draudzīgu iepakojumu pats!”, kura mērķis bija piedāvāt inovatīvu risinājumu ilgtspējīgam iepakojumam pārtikas un nepārtikas precēm, izgatavojot to no pārstrādājamiem un videi draudzīgiem materiāliem. Konkursā tika aicināti piedalīties Bauskas novada skolu audzēkņi un pieaugušie.

Šogad tika iesniegts rekordliels darbu skaits – 47. Videi draudzīgo iepakojumu izgatavošanā iesaistījās 1.-9.klašu skolēni no Bauskas Valsts ģimnāzijas, Bauskas pilsētas pamatskolas, Īslīces un Vecsaules pamatskolām, kā arī pieaugušie. Katrs konkursants izgatavoja vienu eko iepakojumu. Izmantotie materiāli bija ļoti dažādi: papīrs, kartons, koks, bērza tāsis, salmi, klūgas, kokoss, niedru salmiņi, upes meldri, bišu vasks u.c. Audzēkņu piedāvātie iepakojuma veidi arī bija ļoti atšķirīgi – somiņas, kārbiņas, trauciņi, groziņi, maisiņi u.c.

Konkursantu iesniegtos darbus vērtēja žūrija šādā sastāvā: Latvijas Iepakojuma asociācijas valdes priekšsēdētāja Iveta Krauja, Uzņēmējdarbības konsultatīvās padomes priekšsēdētājs Aivars Svarenieks, Bauskas novada administrācijas Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja Ieva Spriņķe, Bauskas novada administrācijas Izglītības nodaļas metodiķe Baiba Stūre un Bauskas Centrālās bibliotēkas galvenā bibliotekāre Kristīne Čakāne. Ņemot vērā tādus vērtēšanas kritērijus kā iepakojuma oriģinalitāte, inovācija, dizains un kvalitāte, tika noteikti biznesa ideju konkursa uzvarētāji divās grupās: 1.-4.klase un 5.-9.klase.

 

1.-4.klase:

1.vieta:
Monta Rimševica 3.kl. Īslīces pamatskola / Salmu trauciņi

2.vieta:
Ance Gaile 4.kl. Īslīces pamatskola / Bišu vaska drāniņas

3.vieta:
Daiga Artjuha 3.kl. Īslīces pamatskola / Džinsu soma
Mārcis Stenders 3.kl. Īslīces pamatskola / Pinums virtuvei

 

5.-9.klase:

1.vieta:
Kate Esīte 8.kl. Īslīces pamatskola / Iepakojums no olu bretēm
Nikola Šikova 5.kl. Bauskas pilsētas pamatskola / Vaska ietinamie audumi
Daniela Zotova 6.kl. Bauskas pilsētas pamatskola / Auduma maisiņš kā kabata

2.vieta:
Dārta Esīte 7.kl. Īslīces pamatskola / Lādīte no tapetēm

3.vieta:
Madara Sausā 9.kl. Vecsaules pamatskola / Tāšu cibiņa
Elizabete Žizena 5.kl. Bauskas pilsētas pamatskola / Ekoloģiskā lina kastīte

 

Biznesa ideju konkurss „Radi videi draudzīgu iepakojumu pats!” kārtējo reizi apliecināja to, ka jaunajai paaudzei piemīt labas zināšanas, inovatīva domāšana, radošums un atbildība par to, lai nākotnē vide kļūtu tīrāka un zaļāka. Paldies vecākiem un skolotājiem par atbalstu un rosinājumu piedalīties šajā konkursā! Vislielākā pateicība katram žūrijas loceklim, kurš veltīja savu laiku un iesaistījās darbu vērtēšanā. Kopā Jums izdevās izraudzīties labākos no labākajiem un sagādāt viņiem pārsteigumus.

 

Apsveicam uzvarētājus un vēlreiz sakām milzīgu paldies visiem, kuri piedalījās!

 

Bauskas Centrālās bibliotēkas,
Specializētās lasītavas vadītāja Ērika Pelcere


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas