Bauskas novada dome

Jaunumi


Par godu “Jandāla” 55. jubilejai TC ”RIMI” skatāma izstāde2016.04.26 Komentāri (0) Par godu “Jandāla” 55. jubilejai TC ”RIMI” skatāma izstāde

Tirdzniecības centrā "Rimi Bauska" no 26.aprīļa līdz 8.maijam skatāma Bauskas Kultūras centra Tautas deju ansambļa (TDA) "Jandāls" 55. jubilejai veltīta foto izstāde.

Jauniešu deju kopa "Jandāls" oficiāli dibināts 1961. gadā. Jau dibināšanas gadā Latvijas Republikas mērogā “Jandāls” ierindojies starp 12 labākajiem deju kolektīviem. Pateicoties dejotāju un jaundibinātā kolektīva vadītājas Birutas Hegenbartes neatlaidībai un ieguldītajam darbam, 1965.gadā “Jandāls” ieguvis Tautas deju ansambļa (TDA) statusu, apliecinot spēju dejot visaugstākajā līmenī, izpildot tehniski sarežģītākās dejas.

“Jandāls” ir vienīgais Tautas deju ansamblis Bauskas novadā. Deju kopa ne vien pārstāvējusi Bauskas novadu Vispārējos Dziesmu un Deju svētkos, bet ar godu nesis Latvijas un Bauskas vārdu arī starptautiskā mērogā, koncertējot Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Polijā, Slovākijā, Ungārijā, Moldovā un Gruzijā.

2014.gadā “Jandāls” piedalījās deju lieluzvedumā “Lec, saulīte” pasākuma „Rīga 2014 saulgrieži” ietvaros, kas bija Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada saulgriežu kulminācijas pasākums.

Jubilejas koncertam veltītās izstādes pamatā ir fotogrāfa Jāņa Paļuļa darbi, kas tapuši speciāli organizētā fotosesijā 10.aprīlī, kad fotogrāfs dejotājus iemūžināja Bauskas rātslaukumā, vecpilsētā, pils parkā un estrādē, kā arī daži senāki kadri no kolektīva arhīviem.

TDA "Jandāls" savu jubileju svinēs koncertā "Dejā dzīvi izrakstīju" 30.aprīlī plkst.18.00 Īslīces kultūras namā. Jubilejas koncertā skatītājus un viesus ar uzstāšanos priecēs paši jubilāri, kā arī "Jandāla" draugi - vidējās paaudzes deju kolektīvs "Biguļi" un bērnu deju kopa "Odziņa", bet koncerta īpašais viesis būs deju kolektīvs no Gruzijas.

Elīna Māla,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Bauskas Kultūras centrs


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas