Bauskas novada dome

Jaunumi


Novada skaisto sētu pamatos ielikta liela vēlēšanās un čakls darbs2016.06.08 Komentāri (0) Novada skaisto sētu pamatos ielikta liela vēlēšanās un čakls darbs

Bauskas novada sakoptāko īpašumu konkursu „Bauskas novada rota”  pašvaldība šogad organizēja jau trešo gadu. Līdz 30.aprīlim konkursam bija pieteikti kopumā 16 īpašumi. Visvairāk konkursā tika pieteiktas individuālās dzīvojamās mājas lauku teritorijā, nominācijā „Sakoptākā individuālā dzīvojamā māja un viensēta lauku teritorijā” – deviņi īpašumi. Trīs īpašumi no Gailīšu pagasta: „Madaras”, „Pēteri” un „Kaijas”, divi īpašumi no Vecsaules pagasta – „Akmeņlauki” un „Irbītes”, Dāviņu pagasta „Vīgriezes”, Īslīces pagasta „Rītausmas”, Codes pagasta „Kārkliņi” un Ceraukstes pagasta „Gobas”.

Nominācijā „Sakoptākā daudzdzīvokļu māja” bija pieteikta daudzdzīvokļu māja „Upītes” Gailīšu pagastā.

Nominācijā „Sakoptākais lauksaimniecības uzņēmums” pieteikts viens uzņēmums – Īslīces pagasta  SIA „PS Līdums”.

Nominācijā „Sakoptākais uzņēmums” – viens uzņēmums SIA „ D.M.I.Dālderi” Ceraukstes pagastā.

Uz sakoptākās pašvaldības iestādes titulu pretendēja četras iestādes – Jaunsaules pamatskola, Vecsaules pamatskola, Codes pamatskola, Bērnu un jauniešu centrs.

Neviens īpašums šogad netika pieteikts nominācijai „Individuālā dzīvojamā māja pilsētas teritorijā”.

Konkursa mērķis ir veicināt novada teritorijas vides attīstību un labiekārtošanu, motivējot pašvaldības iedzīvotājus, organizācijas, uzņēmumus, nevalstisko sektoru un uzņēmējus aktīvi tajā iesaistīties.

Šogad komisijā darbojās komisijas priekšsēdētājs, domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks, izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka, Uzņēmējdarbības konsultatīvās padomes dalībniece Anita Vismane, sabiedrisko attiecību speciāliste Andra Matuļenko, darba drošības speciālists Andrejs Podnieks, Attīstības nodaļas vadītāja Ilze Tijone, projektu vadītāja Ieva Šomina un katras pārvaldes vadītājs savā pagastā – Līvija Šarķe, Dace Šķiliņa, Līga Vasiļauska, Aleksandrs Gurkovskis un Jānis Barans.

Komisija vērtēja gan īpašumu kopskatu, gan iebraucamo ceļu, apstādījumus un ziedu kompozīcijas, ēku vizuālo stāvokli, mazās arhitektūras formas, īpašuma nosaukuma noformējumu, īpašos vides objektus u.c.

Vērtējot uzņēmumus vērā tika ņemts ne tikai ēku vizuālais stāvoklis, zāliens, apstādījumi, labiekārtojumi, bet arī uzņēmuma dalība sabiedriskajās aktivitātēs, vēsturiskā mantojuma saglabāšana, mārketings un uzņēmuma tēla veidošana, draudzīga vide cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, Eiropas Savienības līdzekļu piesaiste un saimnieciskajā darbībā izmantotās modernās tehnoloģijas.

Skaistas, radošas izdomas un čaklu darbu apliecinošas bija visas lauku sētas. Saimnieki ar aizrautību stāstīja par to, kāds bijis „pats sākums, kad te nekā nebija”. Visu skaisto sētu pamatā ir liela vēlēšanās radīt sakoptu vidi, kurā cilvēks jūtas labi, kurā var ciemos aicināt draugus un tikties ģimenes lokā. Lauku sētu saimnieki atzina, ka šogad lielu postu zālienam un augiem nodara lielais sausums, iznīkst arī lolotie dārza augi. Nereti zāliens tiek laistīts. Daudzviet komisija priecājās par radošiem risinājumiem un saimnieku attapību defektu pārvēršot efektā.

Komisija priecājās arī par konkursā pieteiktajām pašvaldības iestādēm. Šogad tās ir mācību iestādes un katrā bija sava „odziņa” un šarms apkārtējās vides elementu izveidē un piemērošanā bērnu vajadzībām.

Patīkamas pārvērtības apkārtējā vidē varēja vērot arī Ceraukstes pagasta SIA „D.M.I. Dālderi” apsaimniekotajā veikalā, kur saimnieki krietni pastrādājuši novācot gadiem krātās atkritumu kaudzes un izveidojot acij tīkamu mauriņu un stādījumus.

Prieks par vienu no lielākajiem lauksaimniecības uzņēmumiem novadā SIA „PS Līdums” Īslīces pagastā, kur modernas tehnoloģijas un darba nodrošinājums vietējiem iedzīvotājiem iet roku rokā ar sakoptu vidi un atsaucību novadā rīkotajos pasākumos.

Komisija apkopojusi visas konkursa anketas un uzvarētāji mums ir zināmi, bet, lai saglabātu pārsteigumu, uzvarētājus pasludināsim un apbalvosim Bauskas novada svētkos 2.jūlijā Bruknas muižā. Nominanti tiks informēti un uz pasākumu uzaicināti.

Bauskas novada pašvaldība pateicas visiem konkursa dalībniekiem par viesmīlību un atsaucību. Visus dalībniekus gaida noslēguma koppasākums septembrī un pieredzes apmaiņas ekskursija uz daiļdārziem pašās vasaras beigās.

Andra Matuļenko, sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto galerija šeit

 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas