Bauskas novada dome

Jaunumi


Noslēdzas pārbūves darbi ēkā Zaļajā ielā 33, Bauskā2020.07.07 Komentāri (0) Noslēdzas pārbūves darbi ēkā Zaļajā ielā 33, Bauskā

3.jūlijā pašvaldības īpašumā Zaļajā ielā 33 bija pulcējušies Bauskas novada administrācijas un Sociālā dienesta pārstāvji, lai veiktu telpu apsekošanu pirms būvdarbu nodošanas. 

Ēka Zaļajā ielā 33 ir viena no vietām, kur Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansētā projekta Nr. 9.3.1.1./19/I/046 „Deinstitucionalizācijas plāna īstenošana Bauskas novadā” ietvaros tiek īstenoti pasākumi ēkas sakārtošanai, lai tur būtu iespējams sniegt sociālos pakalpojumus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iecerēts, ka Zaļajā ielā 33 tiks sniegts ģimeniskai videi pietuvināts pakalpojums. Tā ir pakalpojuma forma, kas paredz bērnu aprūpi mazās grupās tādā veidā, kas līdzinās autonomas ģimenes apstākļiem ar vienu vai vairākiem aprūpes speciālistiem, kas pilda vecāku funkcijas.

Ēka pēc remonta ir gaiša, saulaina, tai ir plaša pieguļošā teritorija, kurā būvdarbu laikā aizbērts dīķis un izveidota mīlīga lapenīte. Teritoriju apjož žogs, lai bērni šeit varētu justies droši. Ēka pēc savas būtības atgādina vienģimenes dzīvojamo māju. Vien telpu pielāgojumi un speciālais aprīkojums liecina par to, ka šeit tiks sniegts sociālais pakalpojums.

„Ēkas un pakalpojuma ideja ir veicināt ģimenisku vidi bērniem, neatkarīgi no iemesliem, kādēļ bērni nokļuvuši šajā situācijā. Jebkuram ir nepieciešams sajust rūpes un ģimenes siltumu,” par ieceri stāsta Bauska novada Sociālā darbiniece Anete Brazauska. Plānots, ka jaunais projekts nodrošinās dzīvesvietu astoņiem bērniem, kuri divatā dzīvos vienā istabiņā draudzīgā gaisotnē.

Būvdarbi ēkā tika uzsākti 2020.gada janvārī. Šajos sešos mēnešos ēkā veikts ne vien kosmētiskais remonts, bet arī telpu pielāgošana jaunajam lietošanas mērķim. Aprīkojums un veiktie telpu pielāgojumi ļaus objektā izmitināt arī bērnus ar funkcionālajiem traucējumiem, tādējādi nodrošinot viņiem nepieciešamo sociālo aprūpi un rehabilitāciju.

Paralēli būvdarbiem objektā notiek inventāra iepirkums, lai ēku aprīkotu ar nepieciešamajām mēbelēm, sadzīves tehniku.

Būvdarbus ēkā, atbilstoši arhitektes Sandras Smolijas iecerei, veica būvuzņēmējs SIA „LL Namejs". Būvuzraudzību nodrošina SIA „Marčuks". 

 

 

 

 

Ina Andrijenko,
parktikante Sabiedrisko attiecību nodaļā
Foto: Ina Andrijenko


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas