Bauskas novada dome

Jaunumi


No 8.oktobra Latvenergo uzkrāto zinātību par enerģētikas nozari varēs tuvāk iepazīt piedaloties Enerģijas medībās2014.10.09 Komentāri (0) No 8.oktobra Latvenergo uzkrāto zinātību par enerģētikas nozari varēs tuvāk iepazīt piedaloties Enerģijas medībās

 

Tuvojoties jubilejai decembrī,  Latvenergo koncerns organizē atvērto durvju dienas un aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju piedalīties akcijā „Enerģijas medības”, kura sniegs aizraujošas un nebijušas  iespējas  apskatīt un uzzināt daudz jauna enerģētikas nozarē – gan par elektroenerģijas ražošanu, pārvadi un sadali, kā arī par pašu elektroenerģijas lietošanu. 
Savā dzimšanas gadā ir lietderīgi atskatīties pagātnē, izceļot tos notikumus, kas veidojuši uzņēmumu tādu, kādu to pazīstam šodien, kā arī akcentēt mūsdienu aktualitātes, kas vērstas uz ilgtspējīgu attīstību. Izmantojot Latvenergo 75 gadu jubilejas faktu, gribam ikvienam parādīt mūsu ikdienu – no ražošanas līdz mirklim, kad katrs savās mājās ieslēdzam gaismu.

Latvenergo koncerns atver durvis viesiem, klientiem, sadarbības partneriem un, protams, saviem darbiniekiem un viņu ģimenēm un draugiem, lai  parādītu un informētu par darba norisi dažādos koncerna objektos. Arī ikdienā esam atvērti un uzņemam viesus ražošanas objektos, taču šoruden apskates objektu skaits,  informācijas un aktivitāšu klāsts ir daudz  plašāks. 

Gluži tāpat kā jebkuru ģimeni vieno kopīgi svētki un kopīgas tradīcijas, Latvenergo koncernu un tā darbiniekus vieno kopīgas vērtības. Šie ir mūsu trīs vaļi, uz kuriem  balstāmies, lietas, kam ticam un ko ievērojam savā ikdienā -  tā ir Atbildība, Efektivitāte, Atvērtība. No 8.oktobra, tieši  75 dienas, līdz pat Latvenergo dzimšanas dienai   22.decembrī, tiek piedāvāta unikāla iespēja ikvienam -  piedalīties akcijā „Enerģijas medības”  un  apmeklēt dažādus koncerna objektus, lai redzētu un uzzinātu visu par un ap enerģiju - tās ražošanu, pārvadi, sadali, vēsturi, vides aizsardzību un efektivitāti, jo īstenībā  tas nemaz nav tik vienkārši kā „nospiest slēdzi”. 

Āris Žīgurs, AS „Latvenergo” valdes priekšsēdētājs: „Šai koncerna jubilejas akcijā  ikviens interesents – vai tas būtu students, kas apgūst enerģētiku, vai ģimene, kas grib saviem bērniem parādīt, kā rodas elektrība – šeit varēs gūt patiesi unikālu ieskatu mūsu objektos un gūt priekšstatu par šo pietiekami komplicēto nozari. Mēs esam parūpējušies arī par balvām čaklākajiem akcijas dalībniekiem, taču jūsu lielākā balva būs gūtie iespaidi.”

Jaunizveidotā interaktīvā interneta vietnē  75.latvenergo.lv ir vairākas jaunas sadaļas. Katrs pats var aplūkot, pieteikties un saplānot apskates objektu maršrutu, apskatīties līdz šim neredzētas, Latvenergo koncerna vēsturi veidojošas 75 fotogrāfijas, kā arī ielūkoties tur, kur ikdienā, drošības apsvērumu dēļ nav iespējams pabūt - hidroelektrostacijās. 

„Enerģijas medības” nozīmē iekļauties Latvenergo koncerna atvērto durvju objektu apskates tūrē un pēc katras ekskursijas objektā saņemt krāsainu žetonu, lai akcijas finālā piedalītos izlozē par vērtīgu balvu.  Kopumā ir jāsavāc 5 dažādu krāsu žetoni. 

Katram apskates objektam ir savs īpašs žetons, kā arī žetonus var iegūt, apmeklējot Latvenergo sociālo mediju profilus un e-latvenergo.lv Savācot piecus žetonus, tos līdz 23.decembrim jāreģistrē mājaslapas 75.latvenergo.lv sadaļā „Enerģijas medības”, sniedzot savu kontaktinformāciju.  Akcijas beigās starp visiem dalībniekiem, kuri ir reģistrējuši iegūtos žetonus, izlozēs balvu - elektrovelosipēdu. Tās  saņemšanai būs  nepieciešams uzrādīt reģistrētos žetonus.

Enerģētika kā daudzas citas tehniskas nozares, mēdz būt komplicētas, kas nereti neļauj sabiedrībai izprast sfēras darbības principus un specifiku, un bieži ir tā – ko cilvēks nesaprot, no tā baidās vai distancējas. Principu: vienkārši par sarežģīto mēģinājusi iedzīvināt  AS “Latvenergo”, kas tikko kā virtuāli vēruši durvis vaļā uz saviem ražošanas objektiem – Daugavas hidroelektrostacijām (HES), klajā laižot interesantu projektu – HES interaktīvo tūri. Tūre ir virtuāls, vizuāli oriģināls un izzinošs ceļojums pa Daugavu, iepazīstot Rīgas, Ķeguma un Pļaviņu HES, kā arī uzzinot daudz interesanta par elektrības ražošanu hidroelektrostacijās un citām šai jomai saistītām lietām (zaļo enerģiju, zivju resursu atjaunošanu, palu specifiku, remontdarbiem ūdenskrātuvēs  u.c.).

Šogad aprit 75 gadi, kopš Ķegumā darbu sāka pirmais spēkstacijas agregāts. Atskatoties vēsturē -  1939. gada Ziemsvētku priekšvakarā, 22. decembrī, Ministru Kabinets pieņēma likumu par Valsts elektrības uzņēmuma Ķegums izveidi. Ar milzīgu tautas atbalstu un lepnumu, ka uzbūvēta viena no tobrīd modernākajām spēkstacijām  Eiropā, Latvenergo koncerns sāka savas vēstures atskaiti.  Uzņēmums piedzīvojis un pārdzīvojis gan pasaules karu, gan sociālisma uzplaukumu un sabrukumu, gan atgriešanos neatkarīgā valstī. Visos šajos vēstures posmos uzņēmums spējis sekmīgi attīstīties, un šodien, savā dzimšanas gadā, Latvenergo koncerns atkal ir jaunu izaicinājumu priekšā.  

 

Sandra Vējiņa
AS “Latvenergo” preses sekretāre
Tālr.: 67728816, 29161531
sandra.vejina@latvenergo.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas