Bauskas novada dome

Jaunumi


Mežotnes pagasta Jumpravās plāno izbūvēt apgaismojumu2016.10.20 Komentāri (0) Mežotnes pagasta Jumpravās plāno izbūvēt apgaismojumu

Bauskas novada pašvaldības deputāti 20.oktobrī Finanšu komitejas sēdē atbalsta lēmumprojektus par finanšu līdzekļu piešķiršanu pagastu attīstībai.

Deputāti lēma Bauskas novada pašvaldības iestādei „Mežotnes pagasta pārvalde” piešķirt 3272 eiro ielu apgaismojuma projektēšanai Mežotnes pagasta Jumpravas ciemā. Pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers stāsta, ka Jumpravas ciems ir vienīgais neapgaismotais ciems Mežotnes pagastā. Ir veikts zemsliekšņa iepirkums ielu apgaismojuma projektēšanai. Līguma slēgšanas tiesības tiek piešķirtas SIA „Kvēle”.

Sēdē tika lemts par līdzekļu piešķiršanu saimnieciskām aktivitātēm arī Gailīšu pagastā. Gailīšu pagasta ciemos, tajā skaitā Uzvarā ūdensvadi un kanalizācijas sistēmas nav topogrāfiski uzmērītas, tām nav shēmu, izņemot ERAF projektu ietvaros izbūvētos. Bez šādām shēmām nav speciālistu, kuri uzņemtos prognozēt vai plānot risinājumus Uzvaras ciema kanalizācijas tīklu perspektīvai attīstībai, atdalot tos no lietus kanalizācijas.

Pamatojoties uz minēto, tiek veikta tīklu topogrāfiskā uzmērīšana. Tirgus izpētē no trīs pretendentiem lētākais piedāvājums bija SIA „Metrum”. 320 ūdensvada punktu un 120 kanalizācijas aku uzmērīšana izmaksās 2613,60 eiro ar pievienotās vērtības nodokli. Deputāti atbalstīja finanšu līdzekļu piešķiršanu.

Deputāti lēma arī par 3012,90 eiro piešķiršanu Gailīšu pagasta Pamūšas ciema notekūdeņu attīrīšanas iekārtu projektēšanai. Tirgus izpētē lētāko piedāvājumu iesniedza SIA „Jura Voicehoviča projektēšanas birojs”.

Finanšu līdzekļi nepieciešami arī divu ēku Gailīšu pagastā uzturēšanai kārtībā. Biedrība „Zemgales reģionālā enerģētikas aģentūra" ir veikusi kultūras centra „Kamarde” ēkas energoauditu. Apsekojot ēkas fasādi, tika konstatēts, ka fasādes apmetums un liela daļa fasādes dekoratīvo elementu ir bīstami un var apdraudēt cilvēkus. Teritorija tika ierobežota un nekavējoties veikta bīstamo elementu demontāža. Darbus veica SIA „Kvēle” par kopējo summu 406,56 eiro.

Savukārt pēc vasaras lietavām Gailīšu pagasta Uzvarā, Bauskas ielā 2, ēkas pagrabstāvā un pirmajā stāvā, kur iekārtots sociālā dienesta kabinets, parādījās mitrums uz sienām un nolobījās apmetums. Apsekojot jumtu, konstatēts, ka tā cēlonis ir plakanā ruberoīda jumta seguma deformācija un lobīšanās. Problēmas novēršanai sagatavota darbu tāme un veikta tirgus izpēte. Lētāko piedāvājumu jumta remontam iesniedza SIA „LL Namejs” par summu 787,11 eiro ar PVN.

Finanšu komitejā kopā skatīti 27 jautājumi. Gala lēmumu deputāti pieņems 27.oktobrī novada domes sēdē.

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas