Bauskas novada dome

Jaunumi


LIAA Bauskas Biznesa inkubators svin jubileju2020.02.11 Komentāri (0) LIAA Bauskas Biznesa inkubators svin jubileju

7.februārī, Bauskas Biznesa inkubatora mājīgajās telpās pulcējās inkubatora dalībnieki un viesi, lai kopīgi atzīmētu 3 gadu jubileju. Klātesošos uzrunāja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Biznesa inkubatoru departamenta direktore Laura Očagova, uzsverot, ka inkubators ir lieliska treniņbāze jaunajiem uzņēmējiem, un izteica cerību, ka jaunie komersanti, kas apgūst iemaņas šodien, jau rīt veidos stabilus uzņēmumus, sekmējot valsts attīstību un konkurētspēju nākotnē.

 

Sveicēju pulkā bija gan kolēģi no Ogres un Jūrmalas Biznesa inkubatoriem, viesi no Vecumnieku, Rundāles un Iecavas novada domēm, gan pieredzējuši biznesa pārstāvji.

Uzrunājot klātesošos, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks uzsvēra Bauskas Biznesa inkubatora nenovērtējamo ieguldījumu komercdarbības veicināšanā novadā, pateicās komandai un mudināja tikpat jaudīgi turpināt iedvesmot un palīdzēt jaunajiem censoņiem īstenot ieceres. A.Jātnieks atzīmēja, ka novads atbalsta un arī turpmāk sekmēs uzņēmējdarbības attīstību Bauskas pilsētā un pagastos, kā arī atgādināja par iespēju izmantot Industriālā parka teritoriju Lidlauka ielā, kas jau šobrīd ir pieejama potenciālajiem investoriem. 

Pasākuma gaitā Bauskas filiāles vadītāja Kristīna Janušjaviča iepazīstināja ar inkubatora dalībnieku paveikto, kā arī prezentēja 3 gadu laikā sasniegtos un apkopotos svarīgākos jauno uzņēmēju darbības raksturojošos rādītājus. Inkubatora pirmajā pastāvēšanas gadā aktīvi darbojušies 7 uzņēmumi, kopumā sasniedzot 90 000 eiro lielu apgrozījumu, 2018.gadā dalībnieku skaits jau bija 17 un kopējais apgrozījums 315 000 eiro. Arī pērn inkubatorā tika uzņemti 10 dalībnieki, un kopējais apgrozījums kāpa līdz 342 000 eiro.

INFOGRAFIKA: LIAA Bauskas Biznesa inkubators - skaitļi un fakti 2017. - 2019.gads.

Inkubators un tā darbība

Biznesa inkubators ir LIAA paspārnē izveidots infrastruktūras un personāla apvienojums, kas izveidots ar mērķi atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu komersantu izveidi un attīstību, nodrošinot uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai nepieciešamo vidi, konsultācijas, apmācības, mentoru atbalstu un grantu līdzfinansējumu.

Šobrīd Latvijā ir 14 biznesa inkubatori, kas piedāvā divu veidu atbalsta programmas: pirmsinkubācijas un inkubācijas atbalsts jaunajiem uzņēmējiem.

Uzņemšanas nosacījumi

Uzņemšana biznesa inkubatorā notiek divas reizes gadā - pavasarī un rudenī. Šajā laikā tiek aicināti visi interesenti, gan tie, kas vēl tikai auklē ideju par savu uzņēmumu, gan jau strādājoši jaunuzņēmumi.

Iesācējiem, jeb biznesa ideju autoriem, tiek piedāvāta iespēja iesaistīties pirmsinkubācijā un apmeklēt PINK skolu. Mācības ilgst 6 mēnešus, kuru laikā topošie komersanti apmeklē nodarbības un dažādus lekciju kursus, kas orientēti uz izpratnes veidošanu par izlolotās biznesa idejas dzīvotspēju, tirgus situāciju un nākotnes perspektīvām. Mācību procesā katrs pirmsinkubācijas kursa apmeklētājs gūst sapratni par to, vai turpināt iecerētās idejas realizēšanu un iesaistīties aktīvajā uzņēmējdarbībā, ideju pārstrādāt vai ģenerēt jaunu. PINK skolas noslēgumā katra dalībnieka ieguvums ir izstrādāts galaprodukta prototips vai precīzs piedāvātā pakalpojuma apraksts, kā arī nenovērtējams zināšanu portfelis biznesa gaitu uzsākšanai.

Lēmumu par pieteikšanos nevajadzētu atlikt uz pēdējo brīdi, jo uzņemti tiek pirmie piecpadsmit pretendenti, kuri vēlas uzsākt gaitas pirmsinkubācijas skolā.

Vienlaikus ar reģistrēšanos pirmsinkubatorā, notiek dalībnieku uzņemšana inkubācijā. Te tiek gaidīti jaunie uzņēmēji - mikro, mazie un vidējie uzņēmumi ne vecāki par 3 gadiem, kuri savu darbību jau ir reģistrējuši un nodarbojas ar uzņēmējdarbību, bet trūkst pieredzējušu mentoru atbalsta un nepieciešamas nozares profesionāļu konsultācijas vai līdzfinansējums.  Veiksmīga projekta realizācijai inkubatora dalībnieks var saņemt līdz 50% grantu līdzfinansējumu no komersantu darbības izmaksām (ar pirmo gadu mārketingam, grāmatvedībai, prototipu izstrādei, no otrā inkubācijas gada arī izejmateriāliem un iekārtām).

Jāpiemin, ka Bauskas Biznesa inkubatorā var iestāties tikai tie, kuru uzņēmums ir reģistrēts vai fiziski atrodas Bauskas, Iecavas, Vecumnieku vai Rundāles novadā.

Pavasara uzņemšana Inkubatorā notiks no 1. līdz 20.martam.
Interesenti tiek aicināti uz Informatīvajām stundām, kas tiks rīkotas 25.februārī plkst. 16:00 un 2.martā plkst. 17:00 vai pieteikties uz individuālu konsultāciju, iepriekš zvanot 62400908 vai rakstot:
bauska@liaa.gov.lv

Aktuālajai informācijai var sekot Bauskas inkubatora sociālajos tīklos Facebook un Instagram.

Inkubatora kopiena

Inkubatora dalībnieki savā starpā veido ciešu kopienu, kurā jaunie uzņēmēji regulāri tiekas dažādos pasākumos. Šāda kopā sanākšana ir lieliska iespēja neformālā un draudzīgā gaisotnē pārrunāt ikdienas lietas, pozitīvo pieredzi vai piedzīvotās neveiksmes, ar kurām saskaras ikviens uzņēmējs. Kopienas lielākais ieguvums ir savstarpēja komunikācija un domubiedru atbalsts. Pieaugot inkubatora dalībnieku skaitam aug arī kopiena, kļūstot daudzpusīgāka, bet tās biedri zinošāki un profesionālāki.

Kopstrādes telpa Bauskā

Bauskas inkubators savu omulīgo biroju Katoļu ielā 3 piedāvā izmantot ne tikai kopienas uzņēmējiem, bet arī ikvienam interesentam kā kopiestrādes jeb coworking telpu darba dienās no plkst. 9:00 līdz 17:00. Šeit radošā atmosfērā pieejamas sešas individuālas darba vietas, internets un atpūtas stūrītis.

Inga Pinne
Sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas