Bauskas novada dome

Jaunumi


Lemj par  sudraba kannas iegādi, ko 17.gadsimtā darinājis Bauskas sudrabkalis Heinrihs Timme Jaunākais.2014.11.11 Komentāri (0) Lemj par sudraba kannas iegādi, ko 17.gadsimtā darinājis Bauskas sudrabkalis Heinrihs Timme Jaunākais.

2014.gada 11.novembrī Bauskas novada domes deputāti pulcējās uz domes ārkārtas sēdi, kurā tika skatīti vairāki darba kārtības jautājumi.
 

Par nopelniem bibliotēku jomas izaugsmē Bauskas novadā un Latvijā deputāti nolēma piešķirt pašvaldības apbalvojumu „Goda raksts” un 100 eiro naudas balvu Bauskas Centrālās bibliotēkas vadītājai Baibai Tormanei. Tāpat Goda raksts piešķirts Bauskas novada pašvaldības iestādes „Vispārēja tipa pansionāts „Derpele”” Īslīces veco ļaužu sociālās aprūpes centra vadītājai Regīnai Markovinai par ilggadīgu un godprātīgu darbu, vadot Īslīces veco ļaužu sociālās aprūpes centru.
 

Vācijas mākslas tirdzniecībā parādījies ļoti rets priekšmets, kuram ir ārkārtēja nozīme kā Bauskas pilsētas kādreizējā izcili augstā mākslas amatniecības līmeņa lieciniekam. Tā ir sudraba kanna ar vāku, ko pēc izsoles rīkotāju ziņām darinājis Bauskas sudrabkalis Heinrihs Timme Jaunākais (1630-1683). Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks norādīja, ka šī ir pirmā reize pēdējo 20 gadu laikā, kad Eiropas mākslas tirgū parādījies kāds Bauskas sudrabkaļa darbs, turklāt nav zināms neviens cits saglabājies meistara Heinriha Timmes izstrādājums. Izsole paredzēta 2014.gada 14.novembrī izsoļu namā „Lempertz”, Ķelnē. Deputāti lēma par šī priekšmeta iegūšanu Bauskas novada pašvaldības īpašumā, papildinot Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzeja krājumu. „Mākslas darbs ir vērtīgs priekšmets, kas nepieciešams Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzeja kolekcijai, jo tā autors ir Bauskas meistars, kurš sadarbojies ar pasaulē slavenu zeltkali, sudrabkali un medaļu mākslinieku Sebastiānu Dadleru," tā iesniegumā novada domei norāda Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzeja direktore. Muzeja krājumā atrodas vairākas sudraba saktas, ko darinājuši Bauskas sudrabkaļi 17. un 18.gadsimtā un zeltkaļu amata zīmogs (1750.g.). Kanna ir vērtīgs, oriģināls eksponāts, kas reprezentē 17.gadsimta lietišķās mākslas meistaru darinājumu un to varētu eksponēt Bauskas rātsnamā. Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzeja speciālisti uz Ķelni neplāno doties. Sadarbībā ar Bauskas pils muzeja speciālistiem, kuriem ir lielāka pieredze iegādājoties mākslas priekšmetus šādā veidā, izsolē piedalīsies ar interneta starpniecību. 
 

Sēdes noslēgumā ar deputātiem tikās pārstāve no uzņēmuma SIA „Grupa 93”. SIA „Grupa 93” ir viens no uzņēmumiem, kas veic Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas „Rail Baltica"  Latvijas posma detalizētu tehnisko izpēti un ietekmes uz vidi novērtēšanu. Uzņēmuma pārstāve iepazīstināja deputātus ar projekta virzību, sīkāk izklāstīja iespējamo dzelzceļa līnijas trasējumu Bauskas novadā, kā arī informēja par turpmāko projekta gaitu. Plānots, ka sabiedriskajai apspriešanai projekts varētu tikt nodots 2015.gada janvārī. 

Ieva Šomina,
sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas