Bauskas novada dome

Jaunumi


Konference „Vēstures peripetijas Bauskas reģionā: ceļš uz Latvijas simtgadi”2018.11.08 Konference „Vēstures peripetijas Bauskas reģionā: ceļš uz Latvijas simtgadi”

Bauskas muzejs aicina Bauskas novada iedzīvotājus uz konferenci „Vēstures peripetijas Bauskas reģionā: ceļš uz Latvijas simtgadi”, kas norisnāsies  š.g. 8. novembrī, Bauskas Rātsnamā.

Konferences mērķis ir atspoguļot un izcelt Bauskas reģiona vēsturi Latvijas valsts kontekstā - ievērojamas personības, notikumus un citus vēsturiskus aspektus, kas Latvijas pastāvēšanas 100 gados risinājušies Bauskā un tās apkārtnē, ietekmējot morālo un fizisko cīņu par Latvijas eksistenci. Konferences vadmotīvs ir latviešu nācijas cīņas gars laika griežos, kas spējis, par spīti politiskajām varām un pagātnes grūtībām, nosargāt latviešu nacionālo pašapziņu un Latvijas vārdu, lai 2018. gadā mēs varētu svinēt Latvijas apaļo jubileju. Konferencē uzstāsies ne tikai Bauskas novadpētnieki, bet arī ievērojami vēstures doktori un grāmatu autori, kā arī citi vēstures pētnieki, kuru uzmanības lokā nonākusi Bauska vai agrākās Bauskas administratīvo robežu teritorijas.

Reģistrācija konferences dienā sāksies no plkst. 10.30. Konference norisināsies no plkst. 11.00 līdz 15.50.

Laipni aicinām pieteikties konferencei līdz š.g. 7.novembrim, zvanot uz tel. 63960508, 63960117 vai rakstot uz e-pastu agnija.lesnicenoka@gmail.com.

Pēc konferences noslēguma, 16.00 interesenti laipni aicināti Bauskas muzejā uz izstādes “DEVIŅDESMITIE NO SIMTS” oficiālo atklāšanu un muzikālu performanci.

Pasākumu atbalstītāji – SIA “Bauskas alus”, Bauskas novada dome.

Konferences programma

 

 

 

 


Citas ziņas