Bauskas novada dome

Jaunumi


Karjeras nedēļas aktivitātes Bauskā uzņem apgriezienus2016.10.11 Komentāri (0) Karjeras nedēļas aktivitātes Bauskā uzņem apgriezienus

Visā Latvijā no 10.-14.oktobrim norisinās Karjeras nedēļa. Bauskā tā notiek pirmo reizi. Aktivitātes sākās ar pasākumu “Iegriežam Karjeras kompasu” Bauskas Valsts ģimnāzijā, kur piedalījās skolu jaunatne no astoņām Bauskas novada izglītības iestādēm.

Katra skola ar savu inventāru iekārtojās Bauskas Valsts ģimnāzijas zālē un atspoguļoja savu skolu, kā arī gaidāmās Karjeras nedēļas aktivitātes. Katrai komandai, kas sastāvēja no 8 skolēniem, bija jāsagatavo mājasdarbs – jāizdomā komandas sauklis, jāatrāda karogs, jāsagatavo prezentācijas laukums, ar kura palīdzību pārējās komandas varētu iepazīstināt ar skolu un Karjeras nedēļas aktivitātēm, kā arī jāizdomā spēle, atrakcija vai radošs uzdevums pārējām komandām un jānovērtē konkurentu sniegums.

Karjeras nedēļas atklāšanas pasākumā piedalījās Bauskas sākumskola, Bauskas pilsētas pamatskola, Bauskas 2.vidusskola, Bauskas Valsts ģimnāzija, Griķu pamatskola, Mežotnes pamatskola, Mežgaļu pamatskola un Vecsaules pamatskola.

Šonedēļ gaidāmas dažādas aktivitātes. Papildu skolas programmām, 11.oktobrī pie Bauskas novada domes varēs iepazīties ar inženierzinātnēm “Tehnobusā”, Bauskas 2.vidusskolā un Bauskas Valsts ģimnāzijā viesosies Andis Ābelītis, kurš stāstīt par militārās jomas aktualitātēm. 13.oktobrī Bauskas Biznesa bibliotēka kopā ar RISEBA augstskolu prezentēs savu darbību Bauskas Valsts ģimnāzijā un augstskola RPIVA piedāvās savas aktivitātes Bauskas pilsētas pamatskolā. Codes pamatskolā 13.oktobrī plkst.16.30 notiks Bauskas Mūzikas skolas koncerts “Dzimuši Bauskai” ar vietējo mūziķu dalību. Noslēguma pasākums plānots 14. oktobrī plkst.13.00 Bauskas Valsts ģimnāzijā. Skolām būs jāprezentē paveiktais un skolēnus pārsteigs kāds viesis - iedvesmas cilvēks.

UZZIŅAI:

Karjeras nedēļa norisinās 25 Latvijas pilsētās ar mērķi aktualizēt savlaicīgas tālākās izglītības un karjeras izvēles nozīmi veiksmīgas personiskās dzīves veidošanā. Iedziļinoties šī gada tēmā “ES BŪŠU darba tirgū”, jaunieši varēs tuvāk iepazīt Latvijas darba vidi, tās noteikumus, profesijas un to pieprasījumu.

Vairāk nekā 500 ārpusskolas pasākumos visā Latvijā jaunieši varēs satikt vietējos darba devējus savā pilsētā un novadā, doties ekskursijās uz uzņēmumiem, apmeklēt profesionālās un augstākās izglītības iestādes, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, piedalīties radošajās darbnīcās, profesiju meistarklasēs un aizraujošos konkursos, kā arī saņemt karjeras konsultācijas.

Plašs pasākumu klāsts pieejams arī izglītības iestādēs. Karjeras nedēļas laikā notiek informatīvi pasākumi arī pedagogiem un vecākiem, aicinot sniegt atbalstu jauniešiem karjeras izvēlē.

Latvijā Karjeras nedēļu jau piekto gadu organizē VIAA sadarbībā ar pašvaldību izglītības pārvaldēm. To atbalsta Eiropas Komisijas programmas Erasmus+ Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkls Euroguidance.

FOTOGALERIJA ŠEIT! 

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas