Bauskas novada dome

Jaunumi


Grenctālē skan simfoniskā mūzika2018.03.26 Komentāri (0) Grenctālē skan simfoniskā mūzika

Izskanējis pirmais koncerts koncertu ciklā  “TRĪS KILOGRAMI MŪZIKAS II”. Plašajā Grenctāles kultūras namā 23. martā savu sniegumu demonstrēja J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskais orķestris diriģentu Mārča Miķelsona un Jāņa Stafecka vadībā. Orķestris klausītājiem piedāvāja programmu, kas ietvēra G.Forē Elēģiju kontrabasam ar orķestri a moll op.24, F.Lista Simfonisko poēmu Prelīdes C dur S.97. Koncerta otrajā daļā jaunie mūziķi atskaņoja B.Martinū Koncertrapsodiju altam ar orķestri H.337 un F.Mendelzsona – Bartoldi Ceturto simfoniju A dur op.90.

Mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi, kas kuplā skaitā bija klausītāju vidū, atzina, ka tas bija iespaidīgs muzikāls notikums. Klēra Kuļikauska, flautas kl. audzēkne, priecājās par iespēju dzirdēt lielās formas skaņdarbu – simfoniju. Pedagoģe Līga Jaunliniņa teic, ka simfoniskā mūzika prasa no klausītāja īpašu sagatavotību un pieredzi. Savukārt pēc koncerta uzrunātā Bauskas MMS vijoļspēles pedagoģe Dace Bukša, kura pati muzicēja šajā orķestrī, stāsta, ka šādi koncerti ietilpst Mūzikas akadēmijas mācību procesā. Tātad projekta izglītojošais mērķis ir sasniegts – mācās gan klausītāji, gan paši mūziķi!

Protams, koncertu apmeklēja arī vietējie iedzīvotāji, Bauskas publika. Skolotāja Daiga Sējēja novērtē katru iespēju baudīt nopietno mūziku un izmantojusi to arī šoreiz. Viņa cer, ka klausītāju uz šādiem koncertiem kļūs vairāk. Pateicības vārdus mūziķiem un Anitai Velmunskai, šī projekta iniciatorei, veltīja Brunavas pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Marčenkova. Lai jaunajiem mūziķiem veiksmīgs turpmākais mācību process un prieks par katru uzstāšanos! Gaidīsim nākamos koncertus un būsim zinoši, izglītoti klausītāji!

Inga Briede, Bauskas Mūzikas skolas bibliotekāre


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas