Bauskas novada dome

Jaunumi


Folkloras kopa “Trejupe” svinēs ceturtdaļgadsimta jubileju2016.05.07 Komentāri (0) Folkloras kopa “Trejupe” svinēs ceturtdaļgadsimta jubileju

7.maijā plkst.15.00 Bauskas Kultūras centrā ar koncertu “Trejupes trešais ducis” 25 radošo darba gadu jubileju atzīmēs Bauskas Kultūras centra folkloras kopa “Trejupe”.

Folkloras kopa “Trejupe” dibināta 1991.gadā, un tās pirmā publiskā uzstāšanās notika atjaunotā Bauskas Tautas nama jeb tagadējā Bauskas Kultūras centra atklāšanas ceremonijā.

“Trejupe” dzied latviešu tautas dziesmas, dejo tautas dejas, rotaļas, koncertē Bauskā, citos Latvijas novados un ārzemēs. Ar bagāto latviešu folkloru, valodu, skanīgajām dziesmām un krāšņajiem tērpiem “Trejupe” savas darbības laikā priecējusi frančus, zviedrus, vāciešus un dāņus. Folkloras kopa regulāri pārstāvējusi Bausku Vispārējos Dziesmu un Deju svētkos, kā arī folkloras festivālos Latvijā un Lietuvā. 2012.gadā kolektīvs kopā ar citām Zemgales folkloras kopām piedalījās kompaktdiska “Maize ir kā pasaule” ierakstīšanā.

24 sezonu garumā folkloras kopu “Trejupe” vadīja tā dibinātāja Aldona Sormule - pašaizliedzīgi un neatlaidīgi strādājot pie tradicionālās dziedāšanas, muzicēšanas un dejošanas izzināšanas, pārmantošanas un popularizēšanas. Pirmo 15 “Trejupes” darbības gadu garumā Aldonas Sormules lielākais atbalsts kolektīva vadīšanā bija koncertmeistare Inga Bukša.

Šajā sezonā folkloras kopas vadību uzņēmusies Dace Prūse – Latvijā zināma un cienījama latviešu folkloras un tautas tradīciju un danču zinātāja, kas jubilejas sezonā kopā ar koncertmeistari Dainu Ārmani rūpējas par “Trejupes” kvalitatīvu muzikāli māksliniecisko sniegumu.

Koncertā “Trejupes trešais ducis” līdz ar jubilāriem uzstāsies viesi - folkloras kopas “Dreņģeri”, “Vecsaule” un “Laukam pāri” no Bauskas novada, “Svitene” no Rundāles, “Virza” no Brocēniem un “Dimzēns” no Jelgavas.

Ieeja koncertā ir bez maksas.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Māla
Bauskas Kultūras centra
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas