Bauskas novada dome

Jaunumi


Ēka Zaļajā ielā 33 ir aprīkota un gatava uzņemt ārpusģimenes aprūpē esošos bērnus2021.05.12 Komentāri (0) Ēka Zaļajā ielā 33 ir aprīkota un gatava uzņemt ārpusģimenes aprūpē esošos bērnus

Ēka Zaļajā ielā 33, Bauskā ir labiekārtota un gatava ģimeniskai videi pietuvināta pakalpojuma ieviešanai ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem. 2021. gada martā ir noslēgušās materiāltehniskā nodrošinājuma piegādes ēkai Zaļā ielā 33, Bauskā projekta Nr. 9.3.1.1./19/I/046 “Deinstitucionalizācijas plāna īstenošana Bauskas novadā” ietvaros. Ēka ir pilnībā aprīkota ar nepieciešamajām mēbelēm, sadzīves tehniku un elektroniku, nodrošinot visu nepieciešamo bērnu izmitināšanai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iecerēts, ka Zaļajā ielā 33 tiks sniegts ģimeniskai videi pietuvināts pakalpojums. Tā ir pakalpojuma forma, kas paredz bērnu aprūpi mazās grupās tādā veidā, kas līdzinās autonomas ģimenes apstākļiem ar vienu vai vairākiem aprūpes speciālistiem, kas pilda vecāku funkcijas. Ņemot vērā nelielo audžuģimeņu skaitu novadā un samērā lielo sociālā riska ģimeņu skaitu, ir svarīgi Bauskas novadā attīstīt ģimeniskai videi pietuvinātu aprūpes pakalpojumu bērniem, kas palikuši bez vecāku aprūpēs. Plānots, ka jaunais projekts nodrošinās dzīvesvietu astoņiem bērniem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ēka pēc savas būtības atgādina vienģimenes dzīvojamo māju. Ēkas otrajā stāvā iekārtotas 4 guļamistabas 8 bērniem, kuri divatā dzīvos vienā istabiņā draudzīgā gaisotnē. Ēkas pirmajā stāvā izvietota virtuve, atpūtas telpa, kā arī personāla telpa, kurā strādās un mitināsies aprūpes speciālists. Ēkai ir plaša pieguloša teritorija ar lapenīti un teritoriju ieskauj žogs, lai bērni šeit varētu justies droši. Aprīkojums un veiktie telpu pielāgojumi ļaus objektā izmitināt arī bērnus ar funkcionālajiem traucējumiem, tādējādi nodrošinot viņiem nepieciešamo sociālo aprūpi un rehabilitāciju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekts Nr.9.3.1.1/19/I/046 “Deinstitucionalizācijas plāna īstenošana Bauskas novadā” tiek īstenots, pamatojoties uz MK 2016.gada 20.decembra noteikumiem Nr.871 “Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" specifiskā atbalsta mērķa 9.2.2. "Palielināt kvalitatīvu institucionālai aprūpei alternatīvu sociālo pakalpojumu dzīvesvietā un ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu pieejamību personām ar invaliditāti un bērniem" 9.2.2.1. pasākuma "Deinstitucionalizācija" ietvaros. Projekta kopējais īstenošanas termiņš ir 3 gadi (no 01.01.2020. līdz 31.12.2022.).

 

Realizējot šo projektu, Bauskā būs par trīs atjaunotām ēkām vairāk. 2020.gadā tika atjaunota ēka Zaļā ielā 33, lai nodrošinātu ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu. 2021.gadā tiks uzsākta ēkas pārbūve Rūpniecības ielā 9 - daudzfunkcionālu sociālo pakalpojumu centra izveidei. Savukārt 2022.gadā jāpabeidz ēkas pārbūve Slimnīcas ielā 4.

 

Vairāk par projektu: ŠEIT. 

 

Antra Bagone,
Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja

Foto:
Artūrs Dulbe,
sabiedrisko attiecību speciālists


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas