Bauskas novada dome

Jaunumi


Būvniecības valsts kontroles birojs semināros informēs par nozares aktualitātēm2016.02.29 Komentāri (0) Būvniecības valsts kontroles birojs semināros informēs par nozares aktualitātēm

Lai informētu būvniecības nozares profesionāļus par aktuālo publisko ēku ekspluatācijas kontrolē un būvekspertīžu jauno kārtību, Būvniecības valsts kontroles birojs (turpmāk tekstā – Birojs) martā un aprīlī rīkos informatīvo semināru ciklu. Pērn Birojs Eiropas Savienības Būvniecības nedēļā un starptautiskā konferencē, kā arī 16 reģionālos semināros jau izglītoja vairāk nekā 3500 nozares profesionāļu.

“Būvniecības dalībnieku informēšana ir viena no Biroja prioritātēm arī šogad, jo esam pārliecināta, ka, tikai panākot vienotu izpratni par publisko ēku ekspluatācijai un būvekspertīžu veikšanai izvirzītajām prasībām, mēs kopīgi sakārtosim nozari. Jaunās sistēmas mērķis ir veikt būvspeciālistu kompetences novērtēšanu un prakses uzraudzību, lai nodrošinātu kvalitatīvu būvekspertīžu veikšanu. Tāpēc veiksmīgi šogad uzsākta būvekspertu sertifikācija un plānots, ka Birojs šogad nodrošinās 360 pretendentu eksamināciju, no kuriem 300 varētu saņemt sertifikātus konkrētās jomas būvekspertīžu veikšanai,” stāsta Biroja vadītājs Pēteris Druķis.

Arī šogad Birojs turpinās izglītot būvniecības nozares profesionāļus, ēku īpašniekus un apsaimniekotājus, kā arī sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību mācību centru plānots izstrādāt ilgtermiņa apmācību programmu pašvaldību būvvalžu būvinspektoru apmācībām Biroja juridiskās un tehniskās kompetences jomās. Kopumā Birojs plāno izglītot ne mazāk kā 3000 nozares profesionāļu. Tuvākajos divos mēnešos plānoti četri semināri – par būvekspertu sertificēšanu un būvekspertīžu organizēšanu, kā arī ēku ekspluatācijas kontroli, konstatētajām nepilnībām būvdarbu kontrolē un patvaļīgo būvniecību. Tuvākais seminārs par jauninājumiem būvekspertīžu organizēšanas kārtībā norisināsies jau nākamnedēļ, 4. martā, Rīgā.

Savukārt 18. martā un rudenī norisināsies seminārs Valsts nekustamo īpašnieku darbiniekiem par ēku ekspluatācijas kontroli atbilstoši Biroja jaunajai metodikai, bet 15. aprīlī un arī rudenī Rīgā tiks organizēts seminārs būvuzņēmējiem, būvuzraugiem un citiem būvniecības procesa dalībniekiem par konstatētajām problēmām būvdarbu kontrolē. Aprīļa izskaņā, 22. aprīlī, norisināsies seminārs Rīgā, kas aktualizēs patvaļīgas būvniecības radīto seku novēršanas jautājumus. Šobrīd tiek plānoti arī semināri Latvijas pašvaldībām un Latvijas pašvaldību būvvaldēm. Precīzāka informācija Biroja mājaslapā.

Pavasara ciklu noslēgs sadarbībā ar Ekonomikas ministriju rīkotā ikgadējā Būvniecības nedēļa, kas Rīgā norisināsies četru dienu garumā – no 31. maija līdz 3. jūnijam. Tās ietvaros tiks diskutēts ar būvniecības politikas veidotājiem, būvindustrijas organizācijām, būvniecības ekspertiem, valsts un pašvaldību institūciju pārstāvjiem, ēku īpašniekiem un apsaimniekotājiem, topošajiem būvniecības studentiem, mācībspēkiem un citiem būvniecības procesos iesaistītajiem par valsts nospraustajām būvniecības pamatnostādnēm 2020. gadam, ēku renovācijas aktualitāti Latvijā un nacionālās renovācijas stratēģijas īstenošanu, būvnormatīviem un standartu tehniskajām prasībām, kā arī būvniecības izglītības kvalitāti, kvalifikācijas atbilstību industrijas pieprasījumam un citiem aktuāliem jautājumiem.

Pērn desmit pilsētās visā Latvijā Birojs organizējis 16 seminārus, kurus klātienē apmeklējuši 852, bet interneta tiešraidē noskatījušies 1240 būvniecības procesa dalībnieku. Semināri norisinājās Tukumā, Jūrmalā, Valmierā, Liepājā, Daugavpilī, Rēzeknē, Saldū, Cēsīs, Madonā un Rīgā. Semināru dalībnieku vidū bija pārstāvji no 12 nevalstiskajām organizācijām, pārstāvji un būvspeciālisti no 98 būvniecības uzņēmumiem, kā arī dalībnieki no vairāk nekā 80 Latvijas pašvaldībām un 90 Latvijas pašvaldību būvvaldēm.

Tuvāko semināru grafiks:

Datums

Semināra nosaukums

Norises laiks

Norises vietas adrese

04.03.2016.

Informatīvais seminārs par būvekspertu sertificēšanu un būvekspertīžu organizēšanu

Plkst.

10:00–14:00

Būvniecības valsts kontroles birojā,

K. Valdemāra ielā 157, Rīgā

15.04.2016.

Informatīvais seminārs par problēmām būvdarbu kontrolē

Plkst.

10:00–14:00

Būvniecības valsts kontroles birojā,

K. Valdemāra ielā 157, Rīgā

22.04.2016.

Informatīvais seminārs par patvaļīgas būvniecības radīto seku novēršanu

Plkst.

10:00–14:00

Būvniecības valsts kontroles birojā,

K. Valdemāra ielā 157, Rīgā

Informāciju sagatavoja:
Nelda Elsiņa
Sadarbības projektu vadītāja
Būvniecības valsts kontroles birojs
e-pasts: nelda.elsina@bvkb.gov.lv
Tālrunis: +371-67013320 / +371-27659270

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas