Bauskas novada dome

Jaunumi


„Bigas krūze” paliek Bauskas novadā2015.01.20 Komentāri (0) „Bigas krūze” paliek Bauskas novadā


Bauskas Kultūras centrā aizvadīts pirmais Latvijas vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvu konkurss - sadejošana “Bigas krūze”. Par ceļojošo konkursa balvu, deviņus kilogramus smago tērauda krūzi, draudzīgā sacensībā iesaistījās 11 kolektīvi no Bauskas, Aizkraukles, Kalsnavas, Rīgas un Rundāles. Žūrijas vērtējums bija vienbalsīgs - “Bigas krūzi” uz gadu savā aizgādībā ieguva Bauskas novada Īslīces pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Līdums”, kas konkursā izpildīja deju “Klabdancis” ar Viļa Ozola horeogrāfiju un Rūdolfa Šteina muzikālo apdari. 

Jaunā sadejošanās tradīcija “Bigas krūze” iedibināta godinot Bauskas novada ievērojamo horeogrāfi un kultūras darbinieci Birutu Hegenbarti, ikdienā sauktu par Bigu, kas par savu ieguldījumu tautas mākslas tradīciju saglabāšanā un popularizēšanā apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta Goda zīmi. Konkursa galvenā ideja ir saglabāt un popularizēt latviešu dejas Zelta fondu, un turpmāk ik gadu “Bigas krūze” Bauskā notiks janvāra trešajā sestdienā. Pirmais konkurss “Bigas krūze” tika atklāts, skanot Birutas mīļākajai dziesmai – brāļu Ziemeļu melodijai ar Māra Čaklā vārdiem – “Uzsniga sniedziņš balts”. 

Pirmais konkurss - sadejošana “Bigas krūze” norisinājās divās daļās. Pirmajā daļā konkursa dalībnieki dejoja deju no latviešu Zelta fonda – iestudētu līdz pagājušā gadsimta 80.gadiem, un šo kolektīvu sniegumu vērtēja žūrija: bijušais Bauskas deju apriņķa virsvadītājs un horeogrāfs Jānis Purviņš, horeogrāfs un dejas pedagogs, vairākkārtējs Deju svētku virsvadītājs Uldis Šteins un ilggadējs dejotājs Edvīns Hegenbarts, Birutas Hegenbartes dēls. Pēc visu konkursa deju noskatīšanās, žūrija bija vienisprātis, ka vidējās paaudzes deju kolektīva “Līdums” sniegums bija tik pārliecinošs un emocionāli uzrunājošs, ka tieši šis kolektīvs pelnījis glabāt ceļojošo “Bigas krūzi” līdz nākamajam gadam. Pasākuma otrā daļa bija izvēles deju koncerts skatītāju un pašu dejotāju priekam. Iecerēts, ka šāda pasākuma koncepcija, kad dalībnieki dejo vienu konkursa deju, bet turpina ar koncerta priekšnesumu, tiks saglabāta arī turpmākajos gados. 

Birutas Hegenbartes laikabiedrs, kolēģis un draugs, pirmā konkursa “Bigas krūze” žūrijas pārstāvis Uldis Šteins, paceļot rokās tērauda krūzi, atzina, ka balva patiešām ir Bigas vārda cienīga – tikpat pamatīga kāda bijusi pati Biruta Hegenbarte.

Lai arī ar galveno balvu mājās devās tikai vidējās paaudzes deju kolektīvs “Līdums”, pārējie kolektīvi savā īpašumā ieguva piparkūku “Bigas krūzi”, bet par balvām visiem konkursa dalībniekiem bija parūpējusies ilggadējā deju kolektīva “Biguļi” atbalstītāja SIA “Bauskas alus”.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Uļanska
Bauskas Kultūras centra
Sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas