Bauskas novada dome

Jaunumi


Bezmaksas redzes pārbaudes lauku skolās –arī Bauskas novadā2016.09.29 Komentāri (0) Bezmaksas redzes pārbaudes lauku skolās –arī Bauskas novadā

Lai laikus konstatētu redzes pasliktināšanos skolēniem Latvijas lauku skolās, Borisa un Ināras Teterevu fonds turpina labdarības programmu „Dakter, es labi redzu!”. Oktobrī bezmaksas redzes pārbaude tiks veikta Bauskas, Rundāles, Iecavas, Vecumnieku, Dobeles, Tērvetes un Auces novadu skolās. Nepieciešamības gadījumā skolēni saņem recepti-dāvanu karti bezmaksas briļļu saņemšanai un košu futlāri jaunajām brillēm.

Programmas ietvaros sertificēts oftalmologs ierodas pieteiktajā skolā ar visu nepieciešamo mobilo aparatūru. Pēc bezmaksas redzes pārbaudes bērni no maznodrošinātām ģimenēm saņem dāvanu karti 45 eiro vērtībā briļļu vai kontaktlēcu iegādei.

 

Programmā „Dakter, es labi redzu!” līdz šim redze pārbaudīta jau 345 lauku skolās 11`585 skolēniem, no kuriem 2`530 saņēma receptes-dāvanu kartes briļļu iegādei, kopā 110`000 eiro vērtībā. Šobrīd redzes pārbaude ar fonda atbalstu paveikta jau 73 novados. Programma līdz 2018. gadam aptvers mazās lauku skolas visos Latvijas novados.

 

Plašāk par rezultātiem lasiet infografikā:

http://www.teterevufonds.lv/Uploads/2016/05/18/1463563725_5.jpg

Video par redzes pārbaudi aicinām noskatīties šeit: https://www.youtube.com/watch?v=pQWuyTzbGWg

 

Latvijas skolēnu redzes skrīnings” (2010) parādīja, ka redzes korekcija var būt nepieciešama līdz pat 44% to jaunāko klašu skolēnu, par kuriem bija bažas saistībā ar redzi. Tādēļ kopš 2013. gada Borisa un Ināras Teterevu fonds īsteno programmu „Dakter, es labi redzu!”.

Redzes izmaiņu iemesli skolas vecuma bērniem nereti ir pārmērīga mācību slodze, pastāvīga datoru un citu iekārtu lietošana acu tuvumā, neprasme atpūtināt un vingrināt acis. Laikus nepamanītas redzes izmaiņas apgrūtina mācību satura uztveri, socializēšanos un nākotnes iespējas darba tirgū. Redzes izmaiņas palīdz koriģēt briļļu pastāvīga lietošana. Diemžēl nereti sāk rasties tuvredzības problēmas, ja tās netiek savlaicīgi risinātas. Bieži tas notiek tādēļ, ka acu ārsts nav pieejams bērnu dzīvesvietas tuvumā, kā arī ģimenēm trūkst līdzekļu piemērotu briļļu vai lēcu iegādei.

Oktobrī plānotās vizītes:

Datums

Skola

03.10.

Lejasstrazdu sākumskola un Gardenes pamatskola

04.10.

Annenieku pamatskola, Bikstu pamatskola un Bērzupes speciālā internātpamatskola

05.10.

Augstkalnes vidusskola un Bukaišu skola

06.10.

Annas Brigaderes pamatskola un Penkules pamatskola

07.10.

Mežinieku sākumskola un Krimūnu sākumskola

10.10.

Auces vidusskola un Bēnes vidusskola

11.10.

Mežotnes pamatskola un Īslīces vidusskola

12.10.

Pilsrundāles vidusskola un Codes pamatskola

13.10.

Uzvaras vidusskola un Griķu pamatskola

14.10.

Skaistkalnes vidusskola un Jaunsaules pamatskola

17.10.

Mežgaļu pamatskola un Pamūšas speciālā internātpamatskola

18.10.

Stelpes pamatskola un Vecsaules pamatskola

19.10.

Ozolaines pamatskola un Misas vidusskola

20.10.

Vecumnieku vidusskola, Dzimtmisas pamatskola un Iecavas internātpamatskola

21.10.

Iecavas vidusskola

 

Borisa un Ināras Teterevu fonds. 2010. gadā mecenāti Boriss un Ināra Teterevi nodibināja ģimenes labdarības fondu, lai atbalstītu izcilas un sabiedrībai noderīgas iniciatīvas un veicinātu kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā un pasaulē. Fonda atbalstītie labdarības projektu rezultāti aptver simtiem tūkstošu iedzīvotāju Latvijā un iedzīvotājus 10 valstīs ārpus Latvijas teju visos kontinentos. Plašāka informācija: www.teterevufonds.lv.

Informāciju sagatavoja

Diana Germane Sabiedrisko attiecību speciāliste             

26 435 463, diana.germane@teterevufonds.lv 
www.teterevufonds.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas