Bauskas novada dome

Jaunumi


Bausku apmeklē Norvēģijas Karalistes vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors2019.05.09 Komentāri (0) Bausku apmeklē Norvēģijas Karalistes vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors
 

2019.gada 9.maijā Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks Bauskas rātsnamā tikās ar Norvēģijas Karalistes vēstnieku Latvijā Kristianu Ēdegoru.

Vizītes oficiālā daļa noritēja draudzīgā atmosfērā, tajā piedalījās vēstnieka padomniece Iveta Medvida un stažieris Knuts Eie Brannsos, kā arī Bauskas novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone.

Tikšanās laikā viesi tika iepazīstināti ar uzņēmējdarbības iespējām, kādas piedāvā Bauskas novads. Ilze Tijone sniedza ieskatu par industriālā parka projektu un ieguvumu kopumu, kāds tuvākajā nākotnē 9ha platībā būs pieejams investoriem.

Ēdegora kungs norādīja, cik būtiska biznesa attīstībai ir svarīgāko komunikāciju esamība, kā arī uzsvēra, ka Norvēģijas kompānijas ir ieinteresētas investēt mūsu valstī. Pašlaik Latvijā darbojas teju 300 norvēģu uzņēmumi.

Vēstnieks akcentēja, ka Latvijā veiksmīgi tiek īstenota arī Norvēģijas grantu programma, kuras galvenais mērķis ir palīdzēt valsts ekonomiskajai un sociālajai attīstībai.

Sarunu gaitā viesi izrādīja interesi par Bauskas novada attīstību, tika pārrunāts arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātais vietējo pašvaldību reformas projekts. Ēdegora kungs dalījās pieredzē par trīs līmeņu administratīvo iedalījumu, kāds pastāv Norvēģijā.

Pirms oficiālās tikšanās vēstnieks ar kolēģiem tika aicināti iejusties 17.gadsimta gaisotnē un līdzdarboties svaru un mēru ekspozīcijā “Sver un mēri Bauskā”. Viesi izrādīja interesi un pauda gandarījumu par mūsu pilsētas vēsturisko mantojumu.

Norvēģijas Karalistes vēstnieks pateicās pašvaldības pārstāvjiem par daudzpusīgo sarunu, atvadījās un turpināja ceļu uz atpūtas kompleksu “Miķelis”, kur pievienojās VARAM organizētajā EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu līdzfinansētās reģionālās attīstības programmas sadarbības komitejas sanāksmē.

 

Inga Pinne
Sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas