Bauskas novada dome

Jaunumi


Baušķenieki aicināti pieteikties rogaininga sacensībām2017.07.17 Komentāri (0) Baušķenieki aicināti pieteikties rogaininga sacensībām

Pirmā Bauskas pilsētas mūzikas un aktīvās atpūtas festivāla “Bauska TasTe” ietvaros norisināsies orientēšanās sacensību rīkotāja “Magnēts” organizētas rogaininga sacensības.

Rogainings ir orientēšanās sacensību paveids, kur startē komandas 2-5 cilvēku sastāvā. Sacensību sākumā dalībniekiem tiek izsniegtas kartes, kurās atzīmēti kontrolpunkti dažādās punktu vērtībās. Komandas var izvēlēties sev piemērotāko laika posmu – divas, trīs vai sešas stundas. Pirms sacensību uzsākšanas komandām tiek dots laiks, lai iepazītos ar karti un izplānotu maršrutu, lai iegūtu pēc iespējas lielāku punktu skaitu. “Pieredzējušākajiem rogaineriem ir sava metode, kā tie plāno skrējienu – viņi izvēlētajos kontrolpunktos sasprauž spraudītes un ar noteikta izmēra diegu savelk plānoto maršrutu. Ja diegs neaizsniedzas līdz finišam, tad dalībnieki zina, ka laikā nepagūs un plānotais ceļš jāmaina,” stāsta Henrijs Freimanis, galvenais sacensību organizators.

Pārsvarā rogaininga kartēs ir atzīmēti 50 kontrolpunkti. Šāds skaits ir elektronisko čipu dēļ, kuriem lielākoties ir 50 punktu ietilpība. Tomēr sacensībās, kuras ilgst diennakti, čipa ietilpība mēdz būt lielāka. Čipā saglabājas dažāda informācija – kuros kontrolpunktos dalībnieki bijuši, cikos, ar kādu ātrumu pārvietojušies – pēc šīs informācijas var nolasīt arī izvēlēto maršrutu. Komandām galvenais uzdevums ir izplānot savu skrējienu tā, lai laicīgi nokļūtu finišā. Ja laiks tiek pārsniegts, tad attiecīgi tiek samazināts iegūto punktu skaits. Līdz ar to komandu izvēlētie maršruti ievērojami atšķiras. “Sacensību sāls ir tā, ka rogainings ir komandu sporta veids. Komandai kontrolpunktā jānokļūst vienlaicīgi – dalībnieku starpā maksimālais ir vienas minūtes intervāls. Komandu nedrīkst dalīt un kontrolpunktā nedrīkst atzīmēties tikai viens dalībnieks. Tāpēc komandai ir jāstrādā kopā – jāsaprot savas spējas, jāpagaida, arī jāuzmundrina biedri,” norāda H. Freimanis. Sacensībās uzvar tā komanda, kas ieguvusi vislielāko punktu skaitu.

To, ka Bauska atšķiras no citām pilsētām, organizētāji esot ātri nopratuši. Bauskā upju dēļ teritorija esot visai pāršķelta, tāpēc organizētājiem kontrolpunkti bija jāplāno tā, lai tie piekļautos tiltiem. Rogainings ļauj iepazīties ar vēl neapmeklētām vietām, par kuru esamību dažkārt nenojauš pat vietējie iedzīvotāji.

Iepazīsties ar šo aizraujošo sporta veidu, piedaloties Bauskas rogaininga sacensībās festivāla “Bauska TasTe” ietvaros! Detalizētāku informāciju vari uzzināt orientēšanās sacensību rīkotāja “Magnēts” mājaslapā www.magnets.lv.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Lujāne
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Bauskas Kultūras centrs

www.kultura.bauska.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas