Bauskas novada dome

Jaunumi


Bauskas sākumskolas padomes projekts – Tūrisma ceļvedis „Izzini Bausku bērna acīm” labākais Latvijā2019.03.18 Komentāri (0) Bauskas sākumskolas padomes projekts – Tūrisma ceļvedis „Izzini Bausku bērna acīm” labākais Latvijā

16. martā Ogres novada Madlienas pagasta Kultūras centrā notika pašvaldību apvienības „Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” (SDL) 2018. gada projektu konkursa noslēguma pasākums, kurā tika sumināti un apbalvoti labākie projektu īstenotāji. Dubultuzvaru – gan Zemgales plānošanas reģionā, gan visā Latvijā ieguva Bauskas novada biedrības „Bauskas sākumskolas padomes” projekts – Tūrisma ceļvedis „Izzini Bausku bērna acīm”. Bauskas novads par Zemgales reģiona galveno balvu – 150 eiro naudas fondu projektu realizācijai, konkurēja ar Viesītes novada biedrības „Selonia velo” projektu – „Publiskā velosipēdu remonta stacija” un Jēkabpils novada biedrības „Cirkuži” projektu „Iezīmēsim košus vaibstus Dignājas sejā”. Iegūtās vietas reģionos tika noteiktas balsojuma rezultātā, kurā piedalījās katrs pasākuma dalībnieks.

 

 

Pasākuma noslēgumā nacionālā žūrija starp piecu reģionu 1. vietas guvušajiem projektiem lēma par vienu – Latvijā labāko. Pamatojoties uz žūrijas komisijas lēmumu, par nacionālās balvas 500 eiro un titula „2018. gada labākais projekts” ieguvēju tika atzīts biedrības „Bauskas sākumskolas padomes” projekts.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekta „Izzini Bausku bērna acīm” ietvaros tika īstenota ideja par tūrisma izzināšanas ceļvedi, iekļaujot tajā ne tikai tūrisma objektus un to aprakstus, bet arī bērnu vērtējumus, viedokļus, interesantus uzdevumus, orientēšanās spēles dažādas tematiskās izziņas takas un karti. Tika izdoti 500 bukleti un izveidoti 15 informatīvie stendi, kas izvietoti dažādās Bauskas pilsētas vietās ar interesantu nostāstu un leģendu par dažādiem notikumiem un cilvēkiem.

 

Svinīgajā pasākumā Madlienā piedalījās Bauskas sākumskolas direktore Linuta Ģerģe, Bauskas sākumskolas direktores vietniece Inita Nagņibeda, biedrības „Bauskas sākumskolas padome” valdes priekšsēdētāja Linda Tijone un Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs. Diemžēl, bet pasākumu nevarēja apmeklēt Bauskas sākumskolas 3b.klases audzinātāja Daiga Eimusa un biedrības valdes locekle Sanita Slaktere.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekta idejas autori ir Bauskas sākumskolas 2017./2018.mācību gada 2b.klases skolēni ar skolotāju Daigu Eimusu. Bērni aktualizēja jautājumu - ko mēs ieteiktu apmeklēt Bauskas novadā ciemiņiem, saviem draugiem? Bērnu idejas pārtapa darbos un paši idejas autori ar vecākiem, kāpa uz velosipēdiem un izbraukāja vietas, kuras bērniem šķita gana interesantas, lai tās ieteiktu apskatīt citiem.

 

Bauskas leģendas informatīvo stendu ideju autore Linda Tijone ir gandarīta par paveikto.
„Gribu pateikt visiem paldies par ieguldīto darbu - vēsturniekam Aigaram Urtānam, kurš sniedza atbildes uz jautājumiem, fotogrāfijas ceļvedim autoram, Bauskas sākumskolas saimniekam Jānim  Laicānam, Bauskas Centrālās bibliotēkas darbiniekiem par teikām un stāstiem par personībām, biedrībai „Bauskas Vecpilsēta”, māksliniekam Bruno Baham, Bauskas novada domes Attīstības un plānošanas nodaļas teritorijas plānotājai Dacei Platonovai, Zemgales reģiona koordinatorei Alīnai Žukauskai un visiem citiem, kuri iesaistījās projekta realizācijā. Rezultāts ir skaists, taustāms, izzinošs un interesants,” tā Linda Tijone.

 

Bauskas novada biedrības „Bauskas sākumskolas padomes” projekts – Tūrisma ceļvedis „Izzini Bausku bērna acīm” skatāms: ŠEIT

 

Bauskas novada pašvaldība jau ceturto gadu piedāvā iespēju piedalīties projektu konkursā „Mēs savam novadam”, kur ar savu iniciatīvu un darbu ir iespēja īstenot dažādas projektu idejas, uzlabojot dzīves kvalitāti un apkārtējo vidi. Pērn, 2018.gadā, projekta konkursam tika iesniegtas 18 dažādas projektu idejas, no kurām Bauskas pašvaldība atbalstīja 11.

 

Informācija par projektu konkursu „Mēs savam novadam 2019” pieejama: ŠEIT

 

„Sabiedrība ar dvēseli” ir Latvijas pašvaldību apvienība, kas darbojas pēc brīvprātības principa, apvienojot tās pašvaldības, kuras savu ikgadējo budžetu ietvaros piešķir līdzekļus iedzīvotāju  iniciatīvu jeb “mazo projektu” īstenošanai. Iedzīvotāji (biedrības vai nereģistrētas iedzīvotāju grupas) raksta projektus, pašvaldības komisija tos izvērtē, un atbalstītie projekti saņem pašvaldības līdzfinansējumu. Savukārt iedzīvotāju ieguldījums ir brīvprātīgais darbs sabiedrības labā un apkārtējās vides sakopšanā.

 

Šo iniciatīvu Latvijā ieviesa Nīderlandes fonds „Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij" (KNHM).  No 2006. līdz 2014. gadam KNHM organizēja „Sabiedrība ar dvēseli” programmu Latvijā, bet pēc fonda aiziešanas no Latvijas to turpina pašvaldības.

 

SDL darbības galvenais mērķis ir veicināt iedzīvotāju līdzdalību savas dzīves vides uzlabošanā. To, cik daudz Latvijā ir šādu cilvēku, kuri gatavi ar nelieliem līdzekļiem paveikt lielus darbus, vislabāk var vērot SDL noslēguma pasākumā, kur katra reģiona (Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales un Pierīgas) labāko projektu īstenotāji prezentē savu veikumu, cīnoties par 1., 2 un 3. vietu savā reģionā, kā arī par nacionālo balvu.

 

Artūrs Dulbe,
sabiedrisko attiecību speciālists

 

 

Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas