Bauskas novada dome

Jaunumi


Bauskas pils III. teatralizētais paukošanās turnīrs „Ius Gladii – zobena tiesības”2016.08.07 Komentāri (0) Bauskas pils III. teatralizētais paukošanās turnīrs „Ius Gladii – zobena tiesības”

7.augustā no plkst. 15:00 līdz 18:00 Bauskas pilī jau trešo reizi notiks precizitātes un taktikas - špagas un dzelzs nervu, nekļūdīgas rokas - floretes paukošanās turnīrs „Ius gladii” (Zobena tiesības). 

Turnīrs pēc savas būtības ir kara spēle. Sākotnēji galvenais uzdevums bija pierādīt bruņinieka prasmes un pārākumu. Kļūstot arvien ceremoniālākiem un iecienītākiem, turnīra uzdevumi nedaudz mainījās. Cīņas tika veltītas dāmām, kuras tos atbalstīja cīņu laikā ar skaļiem aplausiem un uzvaras gadījumā izrādīja īpašu labvēlību.

Paukotāju cīņas pieteiks Herolds, kurš vēsturiski bija valdnieku vai bruņinieku pavadonis, ģerboņu pazinējs, sūtnis un tulkotājs. Heroldi turnīra laikā, lai pieklusinātu skatītājus pūta ragā un paziņoja turnīra sākumu, dalībnieku vārdus, titulus un ģerboņus.

Cīņu starplaikā skatītāji varēs vērot Bauskas pils muzeja seno deju grupas „Galms” un klausīsies senā mūzikas ansambļa „Artemisia Absinthium” priekšnesumus, kurš izpildīs viduslaiku un renesanses mūziku no Eiropas un Tuvajiem austrumiem.

Paukošanās turnīrs veidots sadarbībā ar Latvijas paukošanas federāciju. Bauskas pils turnīrs notiks trešo gadu un uzvarētājs saņems Bauskas pils ceļojošo balvu, kurā iegravēti uzvarētāju vārdi.

No 15:30 līdz 17:30 Bauskas pilsdrupu pagalmā trešo gadu norisināsies sacensības šaušanā ar arbaletu, kurā bez maksas varēs piedalīties visi interesanti no 16 gadiem. Pasākums noslēgsies 17:40 ar svinīgu paukošanās un arbaleta turnīra uzvarētāju paziņošanu un apbalvošanu. Bauskas Livonijas ordeņpils iekšpagalmā darbosies seno spēļu un rotaļu stūrītis bērniem.

Paukošana mūsdienās ir sporta veids, kas radies 18.gs. Francijā. Līdz pat mūsdienām franču valodu izmanto starptautisko paukošanās sacensību laikā. Mūsdienu paukošanās cīņas laikā izmanto floreti, špagu un zobenu, kuru pirmsākumi meklējami pirms vairākiem gadsimtiem. Mūsdienās paukošanās laikā netiek gūti ievainojumi, pieskārienus fiksē elektroniski. Katram ieroča veidam atšķirīgi skaita punktus – noteiktās ķermeņa zonās, kurām pieskaroties noteiktā stiprumā gūst punktus.

Dalība pasākumā bez maksas. Par atsevišķu samaksu būs iespēja apmeklēt muzeja ekspozīcijas un Livonijas ordeņpils centrālo torni ar skatu platformu.

Informāciju sagatavoja:

Justīne Zaķe

Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste

Kontakti:
bauska.pils@gmail.com
Tālr.: 63923793


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas