Bauskas novada dome

Jaunumi


BAUSKAS PILĪ pirmizrāde „Galma gleznotājs”2016.04.16 Komentāri (0) BAUSKAS PILĪ pirmizrāde „Galma gleznotājs”

16.aprilī plkst. 17.00 Bauskas pils muzejā notiks Siguldas Tautas teātra pirmizrāde masku spēlei četrās ainās „Galma gleznotājs” (Anšlavs Eglītis). Autors par izrādi teicis: „Ņēmos sacerēt romantisku pārpratumu spēli – „brīvi” saistītu ar Leonardo da Vinči dzīves posmu Milānas hercoga galmā. Likās patīkami padarboties ap šo fantastiski daudzpusīgo un diezgan noslēpumaino renesanses meistaru”.

Leonardo da Vinči un viņa skolnieku Frančesko, kuri 1482.gadā, paša Milānas hercoga Lodoviko Sforcas aicināti, no Florences ierodas Milānas galmā. Lionardo (lugā izcilā meistara vārds ir ar šīm mazajām izmaiņām) jākļūst gan par galma gleznotāju, gan par pils, dārzu un pašas Milānas pārveidotāju - pilsētai un galmam jātop pirmajiem Itālijā un visā pasaulē. Taču Lodoviko sapnis sastopas ar lieliem pārbaudījumiem, jo abu jauno cilvēku ierašanās satracina gan hercogieni Beatriči, gan veco galma gleznotāju Graciadio. Ir noprotams, ka Beatriči un Lionardo saista kāds noslēpums, kādas īpašas attiecības, kuras sakņojas pagātnē.

Jāpiemin to, ka ļaudis šajā lugā, vēlēdamies izdibināt citu noslēpumus, vēlēdamies apmierināt savu egoismu un  jebkuriem līdzekļiem saglabāt savu statusu sabiedrībā,  uzdodas par citiem cilvēkiem, piesavinās cita vārdu. Rodas virkne intrigu, kuras tiek skaidrotas asprātīgos dialogos, taču jautājums „vai tiešām ir jāmaina savs vārds, sava patība, uzdodoties par citu” saglabājas visas izrādes garumā. Hercogs Lodoviko pēdējā sarunā ar Lionardo saka: „No visām cilvēka jūtām tikai draudzība var ilgt visu mūžu, no visiem cilvēka darbiem tikai māksla dzīvo pāri laikam.”

Izrādes scenogrāfe un kostīmu māksliniece ir Evita Rusova - Latvijas Mākslas akadēmijas profesora un izcilā scenogrāfa Andra Freiberga studente. Ir radīta neparasta un spēcīgi uzrunājoša mūzika (autors UNIMENTAL ), kas iedvesmo un aizrauj aktierus.

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē, un rezervēt pa tālr. 63922280 vai e-pastu: bauska.pils@gmail.com.

Biļetes cena: 4 €


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas