Bauskas novada dome

Jaunumi


Bauskas novada uzņēmēju gada balvas ieguvēji2016.11.22 Komentāri (0) Bauskas novada uzņēmēju gada balvas ieguvēji

Bauskas pilī 19. novembrī svinīgā pasākumā apbalvoti Bauskas novada uzņēmēji, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību novadā. Tradīcija aizsākta pērn. Šogad pašvaldība godināja deviņus novada uzņēmējus.


Novada lauksaimnieks – Dāviņu pagasta z/s “Eriņi”, īpašnieks Andris Grantiņš.

Zemnieku saimniecība „Eriņi” savu darbību uzsāka 1990. gadā ar īpašumā esošiem 3,6 hektāriem zemes. “Saimniecību sākām no nulles. Ar vīru bijām pedagogi. Audzējām tulpes, kāpostus, gurķus. Visos laikos esam strādājuši nenormāli,” uzsver Biruta Grantiņa.

Sākot ar 2002.gadu lauksaimniecības tehnikas parka modernizācijai un paplašināšanai saimniecībā realizēts SAPARD projekta “Lauksaimniecības tehnikas iekārtu un būvju modernizācija” pirmā un otrā kārta, lai iegādātos traktoru, arklu, labības kombainu, četrus metrus platu sējmašīnu un miglotāju. ES fondu finansējums tehnikas iegādei izmantots arī laika posmā no 2004. līdz 2005.gadam.

Pašlaik “Eriņi” apsaimnieko ap 2400 hektāru zemes. Lauksaimniecībā izmantojamās zemes atrodas divu novadu piecos pagastos: Bauskas novada Codes, Dāviņu un Vecsaules pagastā, Vecumnieku novada Stelpes un Vecumnieku pagastā.

Saimniecībā nodarbināts 21 cilvēks. Neatlaidīgi strādā visa Grantiņu ģimene.

“Mēs mērķtiecīgi attīstāmies, investējot naudu kaltes iekārtās, sēklu šķirošanas līnijā, tehnikā, pretendējam uz ES fondu naudām. Ir plānots iegādāt jaunus traktorus, arklus un izveidot torņus kaltes paplašināšanai. Sausā gadā kaltei pietiek jaudas, bet tādā kā šogad – nē. Saimniecībā visu ziemu ir ko darīt. Pašlaik sēkla kodinās pavasarim, graudi tiek vesti uz ostu, jātīra teritorija, tehnika jāremontē,” par ikdienu saimniecībā stāsta vadītājs A.Grantiņš.

Ieguldot investīcijas graudu kalts paplašināšanā un modernizācijā, kā arī uzceļot fasēto graudu novietni, uzņēmums ir kļuvis par vienu no lielākajiem sēklaudzētājiem Latvijā. Saimniecībā katru gadu tiek pavairotas un sagatavotas tirdzniecībai vismaz piecas ziemas kviešu šķirnes un vismaz divas vasaras kviešu šķirnes.


 

 

Novada tēla popularizētājs – Īslīces pagasta SIA “Bauskas alus”, valdes priekšsēdētājs Vladimirs Barskovs.

Alus darītava „Bauskas alus” ir dibināta 1981.gadā. Sākotnēji uzņēmums darbojas starpkolhozu konservu fabrikas sastāvā. 1982.gadā uzņēmums uzsāk alus šķirņu „Bauskas gaišais” un „Bauskas tumšais” ražošanu.

Uzņēmumā joprojām strādā Latvijas vecākais un pieredzes bagātākais aldaris – Kārlis Zālītis. Šogad viņam par godu izdota grāmata „Sirds pareizajā pusē”. Reizē svinēta arī dzīves 90.dzimšanas diena un 65.darba gadu jubileja.

“Bauskas alus” apmeklētājiem piedāvā ekskursijas. Gadā šādu iespēju izmanto 2’000-2’500 apmeklētāju.

Uzņēmums ir pazīstams ne tikai ar savu alu, bet arī ar saviem bezalkoholiskajiem iesala dzērieniem „Veselība” un „Porteris”. Šogad “Bauskas alus” sācis ražot arī tējas sēnes dzērienu “Dr. Kombucha”, ko tautas medicīnā iesaka lietot organisma imūnsistēmas, zarnu trakta darbības uzlabošanai un arī kā detoksikācijas līdzekli. Sēne ievesta no Āzijas. Tējas dzērienam piešķirts īpatnējs nosaukums, jo tā šis dzēriens pazīstams Eiropas valstīs un Amerikā.

Valdes priekšsēdētājs Vladimirs Barskovs atklāj, ka pašlaik dzēriens ir nosūtīts degustācijai uz Lielbritāniju. Jau sešus septiņus gadus alusdarītava savu produkciju – alu, kvasu, veselības dzērienus – eksportē uz Lielbritāniju. Katru gadu pieprasījums pēc “Bauskas alus” produkcijas pieaug par 20 procentiem, atklāj V. Barskovs.


 

 

Novada izaugsme – Bauskas SIA “Bensons Industry”, valdes loceklis Dainis Bensons.

Uzņēmuma darbībās lauciņš ir dzīvojamo un nedzīvojamo ēku, angāru un industriālo ēku būvniecība, ēku energoefektivitātes paaugstināšana.

Uzņēmums darbojas kopš 2007.gada un nākamgad svinēs desmitgadi. Uzņēmuma valdes loceklis Dainis Bensons stāsta, ka sākotnēji strādājis līdzīgā sfērā, bet uzņēmums pasludināja maksātnespēju, tāpēc dibinājis “Zemgales namsaimnieku”. Uzņēmums no pirmsākumiem nodrošināja uzbūvētu māju pēc garantijas uzkopi. “Sapratām, ka nav mūsu lauciņš, tāpēc atgriezos pie sākotnējā,” skaidro D. Bensons.

Līdz šim uzņēmums Bauskā strādājis maz. Vairāk – Aucē, Jelgavā. 2014.gada sākumā uzņēmums nomainījis nosaukumu, lai varētu strādāt Eiropas līmenī. Ir izveidojušies kontakti Vācijā, Beļģijā, pašlaik rit pārrunas ar sadarbības partneriem Zviedrijā, Norvēģijā.

Pēdējie ievērojamākie objekti ir rūpniecības kompleksa “Baltic Dairy Board” celtniecība bijušā Bauskas piena kombināta vietā, Salātu ielas 20 Bauskā siltināšanas projekts un pašlaik aktīvi rit divstāvīga viesu nama ar 20 numuriņiem pie atpūtas kompleksa “Miķelis” būvniecība. To paredzēts pabeigt nākamā gada jūnijā. 2014./2015.gada sezonā Ozolniekos nosiltinātas trīs ēkas.

D.Bensons neslēpj, ka sfērā trūkst kvalitatīva darbaspēka. Pavasarī tiks meklēti papildspēki. “Mēs nemēģinām līst mazos projektos, jo tajos jāiegulda tikpat enerģijas, cik lielajos,” tā valdes loceklis.              


 

Novada jaunais uzņēmējs – Bauskas SIA “Foodhouse”, valdes priekšsēdētājs Airids Razma.

Pērnā gada izskaņā Rātslaukumā SIA “Bauskas tirgotājs” nodrošinātās ēstuves telpās ievācās jauns, vietējiem iedzīvotājiem nezināms uzņēmējs SIA “Foodhouse”. Tā vadītāji Gatis Semičenkovs un Airids Razma.

Uzņēmums nodrošina bistro ēdināšanu, kāzu un bēru mielastus ar kopējo ietilpību līdz 100 cilvēkiem trīs zālēs. Uzņēmumā iespējams pasūtīt arī izbraukumu ēdināšanu.

G.Semičenkovs stāsta, ka līdz šim līdzīgā sfērā smagi strādāts ārzemēs: “Sapratām, ka gribam strādāt sev. Bija ideja, telpas tika nolūkotas jau sen. Pavāra darbu pārzinām no A līdz Z, bet uzņēmuma vadīšanā nav pieredzes.” Uzņēmums pastāv gadu. “Lai attīstītos un augtu, strādājam smagi. Sadarbojamies ar skolām, ņemam darbā praktikantus. Lai atvieglotu darbu, esam iegādājušies cepeškrāsnis, griezējus.”

SIA “Foodhouse” darbu sācis kā ģimenes uzņēmums ar četriem darbiniekiem, tagad tajā nodarbināti septiņi astoņi cilvēki.

Nākotnes plānos ietilpst fasādes remonts, kas būtu liels ieguvums arī Vecpilsētas apmeklētājiem, un vasaras dārza paplašināšana.


 

Gada pakalpojumu sniedzējs/tirgotājs – Ceraukstes pagasta SIA “Agitis”, atpūtas komplekss “Rožmalas”, valdes priekšsēdētājs Arnis Burmistris.

“Rožmalas” – plašs atpūtas komplekss pašā Zemgales sirdī. Uzņēmums piedāvā telpas svinībām, sarīkojumiem un semināriem, ēdināšanu, nakšņošanu, aizraujošu ekskursiju Ribbes dzirnavās, kuru vēsture sākas 1867. gadā, pirti ar SPA kompleksu un sporta laukumus aktīvai atpūtai.

Savu darbību jaunā veidolā “Rožmalas” sāka pērnā gada maijā. Sešas sezonas komplekss nedarbojās, tāpēc sākotnēji bija jārod tehniskās puses dažādi risinājumi. Kosmētiskais remonts, aprīkojums un komanda bija jāveido no nulles.

“Rožmalās” saimnieko divu lauksaimnieku ģimenes Burmistri un Dzelzkalēji, un viņi norāda, ka elements, kas saistās ar viņu saimniecībām, ir vēsturiskās dzirnavas. Tajās izveidota ekspozīcija “Grauda ceļš”, kas stāsta, kā lauksaimniecība ir attīstījusies cauri gadsimtiem, no senatnes līdz pat mūsdienu jaunajām tehnoloģijām. Dienā iespējams uzņemt divas skolēnu grupas. Šo ekskursiju iecienījuši skolēni no Rīgas, Iecavas, Jelgavas, Bauskas.

Atpūtas kompleksu iecienījuši franču un itāļu tūristi. “Negribam konkurēt ar Bausku. Gribam sevi pozicionēt kā vietu, kur var gan garšīgi paēst, gan atpūsties ārpus pilsētas. Mēs esam interesanti vakaros, jubilejām un citām svinībām. Kompleksā ir pirts, džakuzi, bet pietrūkst labs masieris,” uzsver īpašnieki.

Teritorija ir četru hektāru liela. Telpas un vieta ļauj uzņemt daudz cilvēku, bet svarīgi ir uzturēt kvalitāti, uzskata īpašnieki. Šovasar teritorijā notikušas sporta spēles. “Gribam paplašināties, bet jāsaprot, ko vajag,” teic Arnis Burmistris.  


 

Novada mājražotājs/amatnieks – Codes pagasta z/s “Celmi”, īpašniece Inga Celma.

Zemnieku saimniecība “Celmi” nodarbojas ar piensaimniecību un mājas siera ražošanu. Saimniecība dibināta 1992. gadā. Saimniecība var lepoties ar kvalitatīvu pienu, kas iegūts turpat no saimniecības slaucamajām govīm un ko vēlāk pārstrādā mājas sieros.

Tie vienmēr ir svaigi, jo tiek gatavoti katru dienu. To realizācijas termiņš ir vien deviņas dienas. Kā zināms, siers ir produkts, kura garša galvenokārt atkarīga no piena kvalitātes, tāpēc šī saimniecība rūpīgi uzrauga piena kvalitāti, veicot nepieciešamās pārbaudes.

Produkcija tiek realizēta vietējā Iecavas un Bauskas, kā arī Rīgas tirgū un regulāri piegādāta restorāniem Bauskā un Rīgā. Tos īpaši iecienījuši uzbeku un veģetārie restorāni.

Saimniecība piedāvā iepazīties ar mājas siera ražotni, degustēt un iegādāties produkciju. Īpaši tādas ekskursijas saistošas skolēniem, kuri var izzināt, kas ir govs, no kurienes nāk piens un kā notiek tā produkcijas gatavošana, un kāda ir tā dabiskā garša.  Pēdējā laikā populāras kļuvušas tematiskās ballītes sierotavā, arī siera siešana jaunajam pārim kāzu dienā. “Cenšos iet meklēt kaut ko citādāku, jo cilvēkus ar ierasto nepārsteigsi,” tā teic īpašniece Inga Celma.


 

Skolēnu uzņēmums – SMU “Ideja”, Toms Bundzinskis un Nils Rets Slakteris, pedagoģe Solvita Lauzēja.

Skolēnu mācību uzņēmums “Ideja” apvienojis divu darboties gribošu jauniešu radošos prātus. Toms Bundzinskis un Nils Rets Slakteris ir apliecinājuši savu uzņēmējdarbības ķērienu. SMU “Ideja” piedāvā domugraudu, citātu un citu vēstījumu magnētiņus un dēlīšus, kā arī lavandas smaržīgos spilventiņus.

Biznesa izglītības biedrības “Junior Achievement Latvija” organizētajā “Jauno uzņēmēju dienā 2016” tika noskaidroti labākie Skolēnu mācību uzņēmumi valsts mērogā. Skolēnu mācību uzņēmums “Ideja” ierindojās augstajā otrajā vietā pamatskolu grupā.


 

Gada partneris - Codes pagasta SIA "Mālnieki", valdes priekšsēdētājs Uvis Slakteris.

Uzvarētāju nominācijā “Gada partneris” izvēlējās Bauskas novada pašvaldības kapitālsabiedrības un iestādes.

SIA “Mālnieki” nodarbojas ar graudaugu, pākšaugu un eļļas augu sēklu audzēšanu.

Uzņēmums saņēma uzslavas par sociāli atbildīgu rīcību, par jaunās paaudzes iedvesmošanu, novada vārda popularizēšanu, par atsaucību un ieinteresētību.                                                                               


 

Bauskas novada pašvaldības speciālbalva - Īslīces pagasta SIA "Baltic Dairy Board", valdes priekšsēdētājs Kaspars Kazāks un valdes locekle Ilona Kazāka.

SIA “Baltic Dairy Board” ir ģimenes uzņēmums, dibināts 2008. gadā.  No 2008. – 2015. pamatdarbība saistīta ar svaigpiena loģistikas pakalpojumiem un citu piena produktu iegādi un izplatīšanu.

2015. gadā uzņēmums atvēra jaunu sūkalu/ piena olbaltumvielu un augstas pievienotās vērtības produktu rūpnīcu Bauskā. Uz 7000 m2 zemes ir iekārtota moderna ražotnes ēka, kas apvienota ar modernu un mūsdienīgu uzņēmuma biroju.

Rūpnīca paredzēta augstākā pasaules līmeņa inovatīvu sūkalu/piena proteīna produktu ražošanai. Izmantojot kvalitatīvas Vācijas ražotāja “GEA” iekārtas, uzņēmuma pārstrādes jauda sākuma fāzē ir līdz pat 900 tonnām izejvielu dienā. Pateicoties rūpnīcas lielajai jaudai, uzņēmums ir viens no lielākajiem industriālā krējuma ražotājiem Latvijā un lielākais sūkalu/piena produktu proteīna ražotājiem Ziemeļeiropā.

Saražoto produkciju uzņēmums realizē Eiropas valstīs, piemēram, Nīderlandē, Polijā, Vācijā, Igaunijā, Lietuvā, Ungārijā, Bulgārijā un Grieķijā, kur ir liels pieprasījums pēc šīs produkcijas. Tuvākajā laikā eksportēt plānots arī uz Amerikas Savienotajām Valstīm. Šobrīd uzņēmums ir arī viens no lielākajiem piena iepircējiem Latvijā.

Līdz ar ražošanas uzsākšanu 2016. gada janvārī, uzņēmumā darbību uzsāka arī “Baltic Dairy Board” laboratorija, kurā strādā kvalificēti darbinieki ar bakalaura un maģistra grādu pārtikas ķīmijas un dabaszinātņu jomā.


Fotogalerija no "Bauskas novada uzņēmēju gada balvas 2016" apbalvošanas ceremonijas ŠEIT!

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas