Bauskas novada dome

Jaunumi


Bauskas novada skolas gatavojas jaunajam mācību gadam2020.08.18 Komentāri (0) Bauskas novada skolas gatavojas jaunajam mācību gadam

Bauskas novada administrācijas speciālisti uzsākuši apsekot novada skolas, lai izvērtētu mācību iestāžu gatavību jaunajam 2020./2021.mācību gadam.

 

Pirmdien, 17.augustā, Izglītības nodaļas un Ekonomikas un finanšu nodaļas speciālisti tikās ar Codes pamatskolas, Mežotnes sākumskolas, Pamūšas speciālās pamatskolas un Uzvaras pamatskolas vadību un personālu, lai kopā apskatītu vasarā paveikto un izrunātu skolu rīcību plānu jauno mācību gadu uzsākot.

 

 

 

Codes pamatskolas direktore Laila Jurcika pastāstīja, ka līdz ar pilnu angļu valodas kabineta remontu, praktiski visas skolas telpas ir izremontētas vai tajās veikts kosmētiskais remonts. Veikta skolas energosertifikācija, dabiskās un piespiedu ventilācijas sistēmas apsekošana un apkope. Vēl plānoti vecās un jaunās sporta zāles jumta labošanas darbi. Direktore uzteic bijušo skolas absolventu Andri Rimševicu, kurš skolai uzdāvināja skaistas, paša darinātas, puķu podu koka konstrukcijas, kuras ļoti skaisti iekļaujas skolas vizuālajā modelī.

Skolas direktore informē, ka 1.septembra svinīgais pasākums plānots ārā, lietus gadījumā – iekštelpās. Codes pamatskolā skolas gaitas šogad uzsāks 11 pirmklasnieki.

Plānots, ka skolēnu plūsma tiks dalīta. Arī pusdienas tiks organizētas citādāk, kā ierasts – kamēr mazo klašu skolēni ēdīs, lielākie mācīsies un otrādāk. Tāpat iegādāti dezinfekcijas līdzekļi, kuri būs pieejami katrā klasē. Palielināti arī papīra dvieļu krājumu. Skola iegādāsies arī digitālos temperatūras mērītājus.

“Pandēmija ļāvusi ietaupīt uz ūdens un elektrības rēķina. Plānojam, ka arī skolas medmāsiņa skolā būs sastopama biežāk, kā ierasts. Arī pedagogu sastāvs ir nokomplektēts. Praktiski – mācību gadam esam gatavi,” tā Codes pamatskolas direktore.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mežotnes sākumskolas Ēku un apsaimniekojamās teritorijas pārzinis Jānis Švecs stāsta, ka skolas pagalmā šogad izbūvēta baskāju pastaigu taka. Jānis vēsta, ka bērnudārza rotaļu grupiņas telpās veikts kosmētiskais remonts, iegādāti jauni krēsli un plaukti. Arī skapīši katrai grupiņai ir savi un nodalīti no pārējiem. Skolas pagrabstāvā iekārtota “Jauniešu istaba”. To izkrāsojuši un izremontējuši paši jaunieši ar vecākiem.

Skolas direktore Daina Lapkovska informē, ka ēdināšana tiks organizēta dalītās grupiņās. Katra klase uzturēsies savās telpās un skolotāji būs tie, kuri staigās no klases uz klasi, samazinot drūzmēšanās riskus. Jaunajā mācību gadā 1.klasē mācības uzsāks pieci skolēni.

Skolā iekļūt kurš katrs nevar – durvis sargā durvju kods. Tāpat, ienākot skolā, jāparakstās un obligāti jādezinficē rokas. Arī temperatūras mērītāju skola jau iegādājusies.

Skolas vadība informē vecākus, ka tiks organizēta jauna kārtība bērnu iekļūšanai skolā. Vecāki bērnus skolā nevarēs ievest. Bērnus būs jāizlaiž pie skolas vārtiņiem un tālāk bērnus skolā pavadīs kāds no skolas darbiniekiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pamūšas speciālā pamatskolā notiek vērienīgi remontdarbi. Ēku un apsaimniekojamās teritorijas pārzinis Ainārs Pilverts informē, ka skolā notiek ēdamzāles kapitālais remonts. Būs arī jauni krēsli un galdi.  Katla mājā uzstādīts jauns apkures katls, nomainot divus vecos. Tiesa viens vecais katls atstāts kā rezerves variants. Skolas teritorijā veikti labiekārtošanas darbi. Tiks uzstādītas arī 16 novērošanas kameras kā iekštelpās, tā pagalmā.

Skolas direktore Aelita Naumane informē, ka skolas ēka, kura celta 1873.gadā, līdz šim nav piedzīvojusi nevienu renovāciju, bet tagad, pašu spēkiem, skola kļūst skaistāka un modernāka.

“Ideju mums ir daudz un vajadzību vēl vairāk, bet viss apstājas pie valsts finansējuma. Nepieciešama jumta renovācija administrācijas ēkai. Cik varam, tik darām paši. Tagad plānojam, kā organizēt bērnu izmitināšanu skolā, lai ievērotu visus izstrādātos valsts noteikumus. Visu izplānosim un izdarīsim,” pārliecinoši stāsta direktore.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arī Uzvaras pamatskola jaunajam mācību gadam ir praktiski gatava. Skolas direktore Ilze Ērgle stāsta, ka pāris kabinetos veikts kosmētiskais remonts. Iegādāti dezinfekcijas līdzekļi. Skolas ēdamzālē būs jauni krēsli. Arī pārģērbšanās skapīši ir sadalīti pa klasēm, mazinot drūzmēšanos. Plānots, ka medmāsiņa apsekos skolēnus no rīta. Skolas gaitas 1.klasē uzsāks deviņi skolēni. Arī  Uzvaras pamatskolā 1.septembra pasākums plānots ārā kopā ar vecākiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artūrs Dulbe,
sabiedrisko attiecību speciālists


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas