Bauskas novada dome

Jaunumi


Bauskas novada pašvaldības pārstāvji vērtē studentu veikumu2019.12.13 Komentāri (0) Bauskas novada pašvaldības pārstāvji vērtē studentu veikumu

11.decembrī, Bauskas novada pašvaldības pārstāvji viesojās Rīgas Biznesa skolā (RBS), lai, kopā ar pasniedzējiem Viesturu Sosāru un Kalvi Apsīti, vērtētu 1.kursa studentu izstrādātos projektu darbus, kas īstenoti balstoties uz Bauskas novada pašvaldības izvirzītajām problemātikām tūrisma, izglītības, Bauskas vecpilsētas, ciematu depopulācijas un informācijas plūsmas nodrošināšanas jomā.

Kā tika ziņots iepriekš, šīs vasaras nogalē Bauskā viesojās RBS Bakalaura programmas 1.kursa studenti ar mērķi iepazīt pašvaldību un pilsētvidi, lai jau rudens semestra noslēgumā aizstāvētu projektu darbus, prezentējot savu redzējumu vairākās novadam svarīgās jomās.

9 jauniešu komandas, teju 80 studenti, 14 nedēļas strādāja pie pašvaldības izvirzīto problēmu identificēšanas, tīmekļa rīku izstrādes un projektu prezentāciju izveides.

Lai izprastu aktuālo situāciju un piedāvātu pašvaldībai pielietojamus risinājumus, studenti izmantoja dažādus izziņas ceļus: tikās ar Attīstības un plānošanas nodaļas, Tūrisma Informācijas centra, Izglītības nodaļas, Sabiedrisko attiecību nodaļas speciālistiem, Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēniem un pedagogiem, intervēja sastaptos Bauskas iedzīvotājus, kā arī pētīja publiski pieejamo informāciju pilsētvidē un internetā.  

Trīs komandas izvēlējās strādāt pie „Informācijas plūsmas nodrošināšanas Bauskas novada pašvaldībā”, no kurām viena piedāvāja web risinājumu ērtai pašvaldības projektu un finansējuma vadībai un vizualizācijai, otra – papildināja esošās mājas lapas funkcionalitāti, pievienojot rīkjoslā spraudni, kas reģistrētiem lietotājiem sniedz iespēju saņemt ziņas un jaunumus no mājas lapas uz norādīto e-pasta adresi, bet trešā komanda izstādāja balsošanas vietni, kurā pašvaldība vai iedzīvotāji varētu ievietot informāciju par iniciatīvām (piemēram, pilsētvides labiekārtošana) un uzvarētāju noskaidrot balsojuma rezultātā.

Otra populārākā joma, kurā studenti saskatīja iespējas attīstībai, bija „Tūrisms”. Trīs studentu komandas nāca klajā ar savu redzējumu Bauskas popularizēšanai ceļotāju un aktīvas dzīvesveida piekritēju vidū. Viena komanda bija izveidojusi interaktīvu karti ar dažādu objektu uzskaitījumu, izvietojumu un aprakstiem. Cita padziļināti bija pētījusi iespēju popularizēt Bausku ar video reklāmas starpniecību, piedāvājot risinājumu sociālo mēdiju vidē. Savukārt trešā studentu grupa bija izstrādājusi web risinājumu tūrisma maršrutu papildināšanai ar interaktīvas spēles elementiem, izmantojot QR kodu sistēmu.

Tēmu „Izglītība” saviem projektu darbiem izvēlējās divas studentu grupas.  Viena komanda izstrādāja risinājumu Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēnu un pasniedzēju iesaistīšanai apmaiņas programmās, t.sk. Erasmus+ programmā, kā sadarbības partnerus izmantojot novada sadraudzības pilsētu ģimnāzijas un skolas Zviedrijā, Čehijā, Polijā un Lietuvā. Savukārt, otra komanda bija veikusi apjomīgu darbu un izveidojusi mājas lapu- karjeras navigators. Šāds risinājums, viņuprāt, atvieglotu 12.klašu skolēnu grūto izvēli, kurp doties mācīties pēc skolas absolvēšanas. Te, veicot atlasi pēc interesējošiem kritērijiem, topošie studētgribētāji varētu izvēlēties atbilstošāko augstskolu, kurā turpināt izglītoties.

Izaicinājumu, analizēt Bauskas vecpilsētas attīstības iespējas, bija pieņēmusi viena komanda. Jaunieši savā prezentācijā piedāvāja risinājumu, kura ietvaros, sadarbībā ar jaunajiem vai topošajiem arhitektiem, vecpilsētā varētu izvietot interesantus vides objektus un instalācijas. Izstrādātā tīmekļa vietne dotu iedzīvotājiem iespēju aktīvi iesaistīties vizualizāciju apspriešanā un balsošanā par tīkamāko variantu.

Ciematu depopulācijas joma RBS 1.kursa studentiem izrādījās pārāk komplicēta, kā rezultātā šai problemātikai risinājumi netika piedāvāti.

Studenti prezentācijās, ne tikai stāstīja par stratēģijas veidošanu un priekšdarbiem, kas tika veikti izpētes procesā, kavēkļiem un nestandarta situācijām, komandas darba būtiskumu un vērtīgām atziņām, kas iegūtas projekta īstenošanas laikā, bet arī iesaistījās diskusijās un atbildēja uz pasniedzēju un Bauskas novada pārstāvju jautājumiem.

Bauskas novada priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks, Attīstības un plānošanas daļas vadītāja Ilze Tijone, sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Pinnei un laikraksta „Bauskas Dzīve” žurnālists Uldis Varnevičs tika aicināti piedalīties prezentāciju vērtēšanā, ņemot vērā vairākus kritērijus: studentu izpratne par izvēlēto problemātiku, piedāvātā risinājuma kvalitāte, prezentācijas kvalitāte un studentu piedāvātā IT risinājuma pielietojamība dzīvē.

Jāatzīmē, ka visi studenti bija cītīgi strādājuši, izzinājuši un padziļināti pētījuši izvēlētās jomas. Kā trīs veiksmīgākos risinājumus, kurus varētu pilnveidot, attīstīt un izmantot pašvaldības darba organizēšanā vai tūrisma popularizēšanā, Bauskas pārstāvji atzina komandas „Move, Bauska!” (Interaktīvas tūrisma spēle ar QR koda izmantošanas iespējām), „ProView Bauska" (risinājums projektu vadības sistēmai) un „EduBauska" (interaktīva tūrisma karte).

Viesošanās noslēgumā Arnolds Jātnieks uzteica studentus par veikumu un rosināja iesākto darbu turpināt, lai pilnveidotu iestrādnes un, iespējams, jau tuvā nākotnē, kāds no projektiem varētu tikt pielietots Bauskas pašvaldībā. 

Uzziņai: Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Rīgas Biznesa skola (RBS) piedāvā mācības angļu valodā MBA programmās, kur studenti iegūst pasaulē atzītu maģistra profesionālo grādu uzņēmumu un organizāciju vadīšanā (MBA grādu), un bakalaura programmā (BBA), kur iegūst bakalaura grādu starptautisko uzņēmumu vadīšanā (Bachelor of Business Administration).

Šogad, sadarbībā ar vienu no pasaules vadošajām universitātēm – Bufalo Universitāti Ņujorkas štatā (BU), RBS uzņēma studentus Baltijas IT līderu (BITL) starpdisciplinārajā bakalaura studiju programmā “Datorzinātne un organizāciju tehnoloģijas”.

RTU RBS sagatavo speciālistus, kuri prot veiksmīgi strādāt mainīgā biznesa vidē: vairāk nekā 70% RBS studentu un absolventu ieņem vadošus amatus Latvijā un ārzemēs.

 

Inga Pinne
Sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas