Bauskas novada dome

Jaunumi


Bauskas novada pašvaldība vēlas iestāties Nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklā2016.03.08 Komentāri (0) Bauskas novada pašvaldība vēlas iestāties Nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklā

Bauskas novada pašvaldībā jau nedēļu strādā jaunā veselības veicināšanas koordinētāja Baiba Suharevska.

Speciālistei viens no pirmajiem uzdevumiem Bauskas pašvaldībā ir sagatavot pieteikumu Nacionālajam veselīgo pašvaldību tīklam, uzskaitot pēdējo divu gadu laikā realizētos veselības veicināšanas pasākumus tādās jomās kā veselīgs uzturs, fiziskās aktivitātes, atkarīgo vielu profilakse.

Pērn tīklā darbojās jau 40 Latvijas pašvaldības. B. Suharevska stāsta, ka, iesaistoties šajā pašvaldību tīklā, galvenie ieguvumi būs metodoloģisks materiāls un konsultatīvs atbalsts, ko izmantot sabiedrības veselības veicināšanas programmas izstrādē, iespēja piedalīties semināros, pieredzes apmaiņa ar citām Latvijas pašvaldībām, kas iesaistījušās Nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklā, pieeja informatīviem materiāliem par veselīgu dzīvesveidu un veselības veicināšanu.

Iepriekš jau ziņots, ka Slimību profilakses un kontroles centrs pašvaldībai nosūtījis vēstuli ar aicinājumu iesaistīties Nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklā. Šajā plānošanas periodā pašvaldībām, kas būs iesaistījušās tīklā, būs pieejams ES struktūrfondu finansējums 55,6 miljonu eiro apmērā, piemēram, sporta laukumu uzlabošanai, dabas taku izveidei, āra trenažieru uzstādīšanai utt. Bauskas novadam iezīmētā summa piecu gadu periodam ir 560 000 eiro.

Pašvaldība jau šī gada jūnijā varēs sākt iesniegt projektu pieteikumus, bet līdz 1.maijam ir jākļūst par veselīgo pašvaldību tīkla dalībnieci. Šonedēļ plānots iesniegt pašvaldības pieteikumu, divu nedēļu laikā ir gaidāma atbilde par dalības iespējam tīklā.

Veselības veicināšanas koordinētājai darba pienākumos ietilpst arī izstrādāt attīstības programmas, ikgadējās veselības veicināšanas programmas, konceptuālos dokumentus, kā arī citus Bauskas novada domes normatīvo aktu projektus veselības veicināšanas jomā, nodrošināt novada domes sadarbību ar Veselības ministriju, Slimību profilakses un kontroles centru, koordinēt Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla noteikto kritēriju ieviešanu pašvaldībā, veicināt starptautisko finanšu fondu resursu un citu investīciju piesaisti veselības veicināšanas pasākumu īstenošanai pašvaldībā, izstrādāt un realizēt projektus, kas saistīti ar sabiedrības veselību, veicināt sadarbību ar dažādām organizācijām, iestādēm, citām pašvaldībām Latvijā un ārvalstīs sabiedrības veselības jomā, sadarboties ar Bauskas novada ģimenes ārstu praksēm, apkopot un uzturēt informāciju par veselības veicināšanas pasākumiem, to norisi un veikt to izvērtējumu, popularizēt veselīgu dzīvesveidu, organizēt aktīva dzīvesveida pasākumus un sagatavot izdales materiālus un palīglīdzekļus veselīga dzīvesveida popularizēšanai un realizācijai Bauskas novada iedzīvotājiem, vadīt izglītojošus pasākumus par veselības tēmām pašvaldības izglītības iestādēs, kā arī daudz ko citu.

UZZIŅAI:

  • No septiņu pretendentu pieteikumiem vērtēšanas komisija vienbalsīgi par piemērotāko kandidāti veselības veicināšanas koordinētāja amatam atzina B.Suharevsku;
  • Speciāliste beigusi Rīgas 1.medicīnas koledžu;
  • Prakses laikā pirmskolas vecuma bērniem vadījusi izglītojošas lekcijas par mutes dobuma veselību, stāstījusi par veselīgu uzturu, kaitīgiem ieradumiem un rekomendējusi, kā kopt zobus;
  • Dānijā studējusi Pasaules uzturu un veselību specializācijā “Sabiedrības veselība un pārtikas politika”;
  • Pieredzi guvusi, trīs mēnešus darbojoties, nevalstiskā organizācijā Portugālē, kas iesaistījusies Veselīgo pašvaldību un skolu tīklā;
  • Astoņus mēnešus strādājusi nevalstiskā organizācijā, kas nodarbojas ar HIV un AIDS pacientu ārstēšanu Dienvidāfrikas Republikā. Lauku apvidos bērnus izglītojusi par veselīgu uzturu un dzīvesveidu.

Zane Gorškova,
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas