Bauskas novada dome

Jaunumi


Bauskas novada pašvaldība – piektā aktīvākā e-paraksta lietotāja valstī2016.02.04 Komentāri (0) Bauskas novada pašvaldība – piektā aktīvākā e-paraksta lietotāja valstī

Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs 3.februārī Latvijas pašvaldību Izpilddirektoru asociācijas sanāksmē sumināja pašvaldību eParakstīšanas čempionus – pašvaldības, kuru darbinieki pērn visaktīvāk izmantojuši drošu elektronisko parakstu.

Visaktīvākā eParaksta lietotāja pašvaldību vidū 2015.gadā bijusi Rīgas dome, tai seko Rēzeknes, Tukuma, Ķekavas un Bauskas novada pašvaldība.

Lai gan kopumā visās pašvaldībās vērojams eParaksta lietošanas pieaugums, eParaksta lietošanas reižu skaits visās pašvaldībās 2015.gadā veido tikai nepilnus 6% no kopējā eParaksta lietošanas reižu skaita.

"Ikdienā strādājot ar pašvaldībām redzam, ka eParaksta izmantošanas intensitāte nav atkarīga tikai no pašvaldības lieluma un dokumentu apjoma, bet galvenokārt no tā, kādi rīki ir pieejami un cik produktīvi tie tiek izmantoti, piemēram, dokumentu vadības sistēma ar tajā iestrādātu eParakstu," suminot eParakstīšanas čempionus uzsvēra dokumentu vadības sistēmas Namejs izstrādātāja AS "RIX Technologies" komercdirektore Vita Viese.

Bauskas novada pašvaldībā tiek izmantota dokumentu pārvaldības sistēma DocLogix,  kura nodrošina e-paraksta funkcionalitāti. Pateicoties Kancelejas darbinieku vēlmēm ieviest un attīstīt e-paraksta lietošanu pašvaldībā, pašvaldības vajadzībām ir pielāgota e-paraksta funkcionalitāte un dokumentu nosūtīšana adresātiem no sistēmas.

Kopumā 2015.gadā eParaksts lietots 3.2 miljonus reižu. Salīdzinot ar 2014.gadu eParaksta lietošanas reižu skaits pieaudzis  gandrīz par miljonu, jeb 40%, bet salīdzinot ar 2013.gadu – par vairāk nekā 70%.

Andra Matuļenko, sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas