Bauskas novada dome

Jaunumi


Bauskas novadā aizvadīta krāšņa Muzeju nakts2014.05.19 Komentāri (0) Bauskas novadā aizvadīta krāšņa Muzeju nakts
17. maija vakarā jau desmito reizi visā Latvijā notika Muzeju nakts, kuras devīze šogad bija "Sarkanā krāsa – dzintars".
 
„Muzeju nakts Bauskā ir jau iesakņojusies kā ikgadēja tradīcija, kuru ar nepacietību gaida daudzi mūsu novada iedzīvotāji un viesi. Šogad laika apstākļi bija labākie, kādus vien varam vēlēties, tālab lieliski izdevās un plašu apmeklētāju loku pulcēja ārpus telpām rīkotās aktivitātes,” teic Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks. 
 
Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeju un V. Plūdoņa memoriālo muzeju "Lejenieki" Muzeju nakts ietvaros šogad apmeklējuši 1776 interesenti.
 
Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejs apmeklētājiem bija sagatavojis interesantu un atraktīvu programmu. Muzeja pagalmiņā notika Mākslas galerijas „Meistars Gothards” akcija „Gabaliņš mākslas”, bija iespējams skatīt izrādi „Dārgais pirkums” Codes pagasta amatierteātra „Spēlētprieks” izpildījumā, vārīja dzintara zupu, čaklās Tautas lietišķās mākslas studija Bauska dalībnieces gādāja par dzintara grīdceliņa aušanu, par labu omu rūpējās jestrais  „Muzeja atbalsta biedrības mazais orķestris”. 
 
Muzeja darbinieki novērojuši, ka lielākoties pasākumu apmeklējušas jaunas ģimenes ar maziem bērniem. Patīkami pārsteigusi jauniešu aktivitāte. Kopumā muzeju apmeklējuši 1560 interesenti.
 
V. Plūdoņa memoriālais muzejs „Lejenieki” Muzeju naktī piedalās otro gadu. Pasākuma ietvaros notika literārā stunda veltīta Viļa Plūdoņa 140 gadu jubilejai, bija apskatāma „Dzintara izstāde”, u.c. aktivitātes. Muzeja vadītāja Signe Samsone min, ka patīkami muzejā redzēt daudz vietējo iedzīvotāju. Muzejā paviesojušies 216 apmeklētāji.
 
 
Bauskas pils muzeju pasākuma laikā apmeklēja 2914 cilvēki. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šogad bija vērojams apmeklētāju skaita pieaugums. Muzeja darbinieki bija sarūpējuši dažādas aktivitātes. Interesentiem bija iespējams bez maksas aplūkot pils izstādes un ekspozīcijas, uzkāpt skatu tornī, bija vērojami amatnieku demonstrējumi - vaska sveču un alvas figūru liešana, dzelzs kalšanas darbnīca, uguns iegūšana ar kramu. Vakaru noslēdza krāšņs uguns šovs. Bauskas pili lielākoties apmeklēja ģimenes ar bērniem un jauniešu kompānijas. Bija arī viesi no kaimiņvalsts Lietuvas un citām valstīm. 
 
 
Lelde Podniece,
sabiedrisko attiecību speciāliste 
 

Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas